رتبه بندی معلمان | زمان اجرای رتبه بندی معلمان

رتبه بندی معلمان اجرایی شد | واریز مطالبات رتبه بندی معلمان

وزیر آموزش و پرورش گفت: رتبه بندی معلمان آغاز شده است و سامانه ها نیز بروزرسانی شده اند.

رتبه بندی معلمان اجرایی شد | واریز مطالبات رتبه بندی معلمان
کدخبر : 11255
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

طرح رتبه بندی معلمان دغدغه‌ای دیگر در حوزه آموزش و پرورش است که پس از گذشت حدود ۱۰ سال از تصویب آن اکنون تصویب لوایح آن در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.طرح رتبه بندی معلمان از اقداماتی است که در وهله اول برای ارتقای کیفیت آموزشی و سپس در راستای بهبود وضعیت معیشت معلمان در نظر گرفته شده است.طرح رتبه بندی معلمان یکی از طرح های پر سرو صدای این روزها در مجلس است . زیرا با انجام طرح رتبه بندی معلمان حقوق معلمان افزایش چشمگیری خواهد داشت.در ادامه به آخرین اخبار از طرح رتبه بندی معلمان می پردازیم.

رتبه بندی معلمان

​یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش ضمن اعلام آغاز رتبه بندی معلمان گفت: آموزش و پرورش ظرفی است که باید شایسته و متعالی حکمرانی تربیتی در آن پیاده شود. در این حکمرانی باید در ابتدا مربی دیده شود.

او افزود: همیشه در برنامه‌ها، تجویزی و دستوری از بالا به پایین دیده شده است. در نظام تعلیم و تربیت نگاه ما به متربی باید نگاهی زیربنایی باشد، اما اکنون به نگاه سوژه‌ای هم نرسیده ایم. برخی موفقیت‌های جامعه به دلیل تلاش برخی معلمان است که نگاه آن‌ها به متربی از بعد انسان شناسی است. دین اسلام می‌گوید اجازه دهید کودک، خودش دنیای اطراف را کشف کند که متاسفانه این اجازه از کودک سلب می‌شود و نگاه سوژه‌ای نیز به فرزندان خود داریم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: لطافت طبع و کارشناسی عمل کردن نیاز به دستورالعمل ندارد. همکاران، دانش آموز را دریابید. آموزش و پرورش ظرفی است که باید اولیا را نیز به یاری خود بیاورد و از ظرفیت آن‌ها برای حکمرانی تربیتی استفاده شود.

او اضافه کرد: خانواده‌ها سرمایه زندگی خود را به دست ما سپرده اند و اتفاقی که افتاده باعث می‌شود که مرجع کودکان و نوجوانان از مدرسه، معلم و نه خانواده به سمت رسانه منتقل شود.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر تحول بنیادین، معلم است؛ لذا۲۰۰ هزار متر مربع برای افزایش فضا‌های دانشگاه فرهنگیان اختصاص یافت. آموزش و پرورش، دانش آموزان و دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه فرهنگیان در دوران کرونا بسیار آسیب دیدند.

او افزود: در طول دوران کرونا بدون محدودیت دانش آموزان در فضای مجازی قرار گرفتند، امروز پیکان حملات دشمن دانشگاه‌هایی هستند که بیشترین آمار را در حوزه‌های دانش بنیان داریم. با این برآیند، مدارسی که به دانشگاه‌های دانش بنیان وصل هستند در معرض آسیب جدی هستند.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: رتبه بندی معلمان آغاز شده است، سامانه‌ها به روز رسانی شده اند. معلمان را باید توانمند کرد و منظور از آموزش، آموزش‌های کلیشه‌ای نیست. بنابراین باید حرفه معلمی را جدی بگیریم، زیرا این جدیت یک اصل مهم است و با جدیت دنبال امور معلمان هستیم.

نوری گفت: حکمرانی تربیتی به دلیل درک دانش آموز است؛ زیرا برای درک و کمک به دانش آموز کنار هم هستیم. در شرایط کنونی به دلیل این که دشمن متوجه شد که ما در نظام آموزش و پرورش در فناوری اطلاعات از نظر علمی رشد جهانی داشتیم، پس به دنبال تضعیف دانش آموز هستند.

رتبه بندی معلمان

وزیر آموزش و پرورش یوسف نوری گفت: رتبه بندی معلمان طرح مهر آفرین در حال انجام و پیگیری است و پرداخت علی الحساب اولیه آن از یکشنبه هفته آینده شروع خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که مهلت بارگذاری مدارک در سامانه رتبه بندی معلمان به اتمام رسیده است اما فرصت دیگری برای کسانی که به دلایل موجه موفق به ثبت‌نام نشده‌اند فراهم خواهد شد.

سامانه رتبه بندی معلمان به آدرس rtb.medu.ir از روز چهارشنبه، ۲۶ مردادماه به صورت رسمی آغاز به کار کرد و فرهنگیان بر اساس جدول زمانبندی و آخرین رقم کدملی تا نهم شهریورماه نسبت به بارگذاری مدارک خواسته شده اقدام کردند. مهلت بارگذاری مدارک از آن زمان تاکنون چندمرتبه تمدید شد اما ورود اطلاعات از سوی برخی معلمان هنوز تکمیل نشده است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: تاکنون۸۴۰ هزار معلم اطلاعات خود را در سامانه رتبه بندی وارد کرده‌اند و فرآیند رتبه‌بندی در حال طی کردن مراحل پایانی است.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت معلمان طرح مهرآفرین در نظام رتبه‌بندی معلمان؛بیان کرد: بالغ بر۶۱هزار معلم طرح مهرآفرین در کشور با سپری کردن فرآیند آزمون، رتبه‌بندی خواهند شد و در این خصوص اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به سازوکار تعیین وضعیت نیروهای مهرآفرین؛ توضیح داد: آزمون نیروهای مهرآفرین ۲۲ مهر برگزار و روند رتبه‌بندی این همکاران وارد مرحله پایانی خواهد شد.

نوری در پایان با اشاره راهبرد وزارت آموزش و پرورش در حوزه نیروی انسانی؛ تصریح کرد: آموزش و پرورش به دنبال مدیریت جریان ورود به حرفه معلمی است و براین اساس تنها دو راه برای ورود به آموزش و پرورش مورد تأیید قانون است که شامل آزمون استخدامی ماده ۲۸ و ورود از طریق دانشگاه فرهنگیان با شرکت در کنکور است.

یوسف نوری، در حاشیه افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه برکت آبادان که (۵ مهرماه) برگزار شد، با اشاره به صدور احکام رتبه‌بندی معلمان از مهرماه اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، احکام رتبه‌بندی همکارانی که تاکنون بارگذاری مدارک خود در سامانه رتبه‌بندی را تکمیل کرده باشند، در مهرماه صادر خواهد شد.

وی با بیان اینکه توزیع تغذیه رایگان دانش‌آموزان مناطق محروم از هفته آینده آغاز خواهد شد، افزود: ابلاغ اعتبار تغذیه رایگان دانش‌آموزی انجام گرفته است و هفته آتی روند توزیع آن به صورت دو روز در هفته آغاز می‌شود و اولویت با دانش‌آموزان مناطق محروم خواهد بود و برای این امر تاکنون یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است‌.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص جذب نیروی انسانی گفت: یکی راهبردهای آموزش و پرورش تامین نیروی انسانی از طریق دانشگاه‌های جامع کشور است‌.

نوری با بیان اینکه مسئله نیروی انسانی و تامین نیروی‌های تحولی در آموزش و پرورش یک برنامه اولویت‌دار است، خاطرنشان کرد: احیای تربیت معلم دو ساله برای تامین نیروی انسانی مناطق مرزی، عشایری و روستایی، استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های جامع به صورت دو در سه و سه به اضافه یک و همچنین استفاده از تربیت‌شدگان دانشگاه‌های برتر در قالب اعطای بورس معلمی، از جمله مهمترین برنامه‌های مجموعه تعلیم و تربیت کشور در راستای ارتقای شاخص نیروی انسانی است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه