رئیسی :حضور میلیونی مردم در خیابان‌ها، دشمن را ناکام گذاشت

رئیس جمهور در جلسه دفاع از وزیر پیشنهادی کار گفت: حضور میلیونی مردم در خیابان‌ها، اعلام موضع و حضورشان در صحنه حقیقتا دشمن را ناکام گذاشت.

رئیسی :حضور میلیونی مردم در خیابان‌ها، دشمن را ناکام گذاشت
کدخبر : 11139
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان برای دفاع از محمدهادی زاهدی وفا وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس با تسلیت فرارسیدن شهادت امام حسن عسکری (ع) گفت: باید برای مردم بابصیرت، زمان شناس، دشمن شناس و فهیم، شاکر خداوند متعال باشیم که حقیقتاً جلوه دیگری از بصیرت، زمان شناسی و دشمن شناسی خود را در حوادث اخیر نشان دادند و دشمنان را در این فتنه ناکام گذاشتند.

وی افزود: باید شکرگزار خداوند باشیم که هدایت‌های امام و رهبری همواره مورد توجه مردم است و حضور میلیونی مردم در خیابان ها، حضور در صحنه و اعلام موضع، حقیقتاً دشمن را ناکام گذاشت و لازم است به هدایت‌های حکیمانه رهبری معظم انقلاب در روز گذشته اشاره کنم که تحلیل جامعی از حوادث اخیر ارائه فرمودند.

رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه مقام معظم رهبری دلیل فتنه‌ها را علیه کشور و انقلاب بیان نمودند، گفت: صحبت‌های رهبری برای همه انسان‌های فهیم و صاحب بصیرت قابل درک و استفاده بود و ایشان تحلیل کردند و اشاره نمودند که چرا دشمنان منجمله آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ملت ما و علیه کشور و انقلاب ما توطئه و بلواسازی می‌کند. رهبری علت آن را پیشرفت کشور فرمودند.

وی تصریح کرد: دشمن نمی‌خواهد پیشرفت ما را ببیند و این نکته محوری بود که مقام معظم رهبری به آن اشاره فرمودند و حقیقتاً دلیل خشم دشمن از کشور و ملت ما آن است که آن‌ها می‌بیند که علی رغم همه تحریم‌ها و تهدیدها، ما در مسیر پیشرفت قرار داریم و به همه موانع ایجاد شده توسط دشمن بی توجهیم. درست است که کشور دارد تلاش می‌کند برای رفع تحریم‌ها به صورت عادلانه و عزتمندانه و از طرفی تلاش می‌شود در جهت خنثی سازی تحریم‌ها و احساس دشمن این است که فشار‌های حداکثری به صورت مفتضحانه‌ای شکست خورده و این را بر زبان نیز جاری می‌کنند.

رئیسی تاکید کرد: دشمن رسماً می‌گوید که تحریم‌ها کارساز نبوده و این جای شکرگزاری دارد، اما این پیشرفت‌ها که باعث خشم دشمن شده است و امروز بعضی از ایالت‌های آمریکا در وضعیت قرمز به سر می‌برند و در شرایط بحرانی هستند.

رئیسی در ادامه با بیان اینکه شرایط ابتلا و فوت به حداقل ممکن رسیده است، گفت: آن‌ها می‌بینند ۶ شرکت ایرانی، ۴ شرکت به صورت مستقل و ۲ شرکت با همکاری کشور‌های دیگر موفق شده اند تولید واکسن داشته باشند که امروز به جای وارد کننده، صادرکننده هستیم که یک موفقیت است.

وی افزود: دشمن می‌خواست همه زندگی ما حتی آب خوردن به قرارداد، برجام و مسأله تحریم‌ها بند شود، اما می‌بیند که امروز، علیرغم کمبود نزولات آسمانی در مناطق مختلفی از کشور، در جهت مدیریت آب تلاش شده و وضعیت طرح‌هایی مثل خوزستان که ۳ تا ۴ ساله بود ظرف چند ماه به دست جوانان برومند و مردم خوزستان، این استان آب شرب خود را حل کند و برخی نقاط هم در حال حل شدن است.

رئیس جمهور ادامه داد: طرح ۱۷ ساله آب همدان نیز ظرف چند ماه انجام شد که طی این روز‌ها به بهره برداری می‌رسد. آب در کردستان و سنندج ظرف ماه آینده طی طرحی که سال‌ها بود مردم کردستان چشم انتظار آن بودند در حال حل شدن است که این موضوع در نقاط مختلف دیگر کشور نیز در حال رخ دادن است و دولت پیگیری می‌کند تا نگرانی مردم رفع شود.

وی در ادامه به وضعیت برق کشور، گفت: پیش از این قطعی‌های مکرر برق مردم را آزار می‌داد، اما امروز شرایط به گونه‌ای شده که علاوه بر آغاز به کار نیروگاه‌های مورد نیاز کشور، این موضوع حل شده است. ۳۵ هزار مگاوات برق مورد نیاز بود که برنامه ریزی شد و پروژه آن آغاز شد. ۶ هزار مگاوات نیز به شبکه برق افزوده شد تا جایی که قطعی برق خانگی نداشتیم و برق صنایع و کشاورزی نیز مدیریت شد تا کار بدون مشکل دنبال شود.

رئیسی در ادامه با بیان اینکه آن‌ها وضعیت گاز را می‌بینند، اظهار داشت: فقط چند درصد مانده تا شبکه سراسری گاز به تمام نقاط کشور برسد که در کمتر نقطه دنیا به این شکل است. آن‌ها می‌بینند که وضعیت کشاورزی در روزی که دولت آغاز به کار کرد، منفی ۵.۸ درصد بود، اما آمار امروز نشان می‌دهد وضعیت کشاورزی در حال طی کردن سیر مثبت است و به منفی ۰.۸ درصد رسیده تا به در آینده نزدیک به صفر برسد و مثبت شود.

رئیس قوه مجریه در ادامه رشد صنایع کشور را نیز ۵ درصد عنوان کرد و افزود: صنعت ماشین آلات کشاورزی و تجهیزات رشد ۶.۲ درصدی دارد لذا آن‌ها می‌بینند که شرایط تولید در حال تغییر است. البته مشکلات در صنایع و تولید هنوز وجود دارد، اما اراده بخش‌های مختلف در کشور و همکاری میان مجلس و دولت در حال باز کردن گره‌ها است.

وی در ادامه در خصوص وضعیت پرداخت حقوق و دستمزد عنوان کرد: ابتدای کار دولت مشکلاتی برای پرداخت‌ها وجود داشت، اما امروز با گذشت بیش از یک سال از کار دولت، یک روز هم پرداخت حقوق و دستمزد و یارانه‌ها در کشور با تأخیر مواجه نشده است.

رئیسی افزود: موضوع رتبه بندی معلمان که ۱۱ سال بلاتکلیف مانده بود با همکاری دولت و مجلس به اتمام رسید. در حوزه بازنشستگان نیز همکاری مجلس و دولت باعث برطرف شدن دغدغه آن‌ها شد. این‌ها مشکلاتی بود که برخی می‌خواستند بر آن موج سواری کنند تا آن‌ها را بیشتر نشان دهند.

رئیس جمهور کشورمان در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع حذف دو نرخی بودن ارز که همه درباره آن اتفاق نظر داشته و صرفا در روش اختلاف نظر وجود داشت، گفت: پرداخت عادلانه یارانه‌ها اگرچه در دو ماه وضعیت تورم ایجاد کرد، اما با همکاری دولت و مجلس انجام شد و این اصلاح اقتصادی ضروری بود که باید از مردم نیز برای همکاری و همراهی آن‌ها در این خصوص و تحمل سختی‌ها تشکر کنم.

وی با اشاره به سرمایه گذاری‌های داخلی، عنوان کرد: به جای اینکه پول بانک‌ها به طرف موارد و فعالیت‌های اقتصادی غیرمولد برود به سمت پروژه‌های بزرگ در حال هدایت شدن است و شرکت‌های بزرگ اقتصادی با برنامه ریزی و انسجام در جهت حضور در سرمایه گذاری‌های بزرگ حرکت می‌کنند و پروژه‌های ضروری مثل توسعه میادین نفتی و گازی در کشور و پروژه‌های ماندگار دیگر را اجرا می‌کنند به نحوی که بتواند نقدینگی و سرمایه‌ها را به سمت تولید هدایت کند.

رئیسی با اشاره به اقدامات در حوزه منطقه ای، اظهار کرد: عضویت در سازمان همکاری‌های شانگ‌های و سایر مجامع از جمله اقداماتی بود که به اقتصاد و زیربنا‌های اقتصادی آسیا و سایر کشور‌ها متصل شدیم و فعالیت‌ها و همکاری‌ها را گسترش داده است تا جایی که کشور‌های اطراف ما روابط اقتصادی خود را ۵ تا ۶ برابر با ما افزایش داده اند.

رئیس قوه مجریه در ادامه با بیان اینکه دشمن تصور می‌کرد با تهدید و تحریم می‌تواند ما را منزوی کند، ابراز داشت: آن‌ها دیدند ما به هیچ عنوان منزوی نشده و ارتباط خود با کشور‌های دنیا، اقدامات اقتصادی و تجاری و تولید در کشور در حال ارتقا است لذا وقتی می‌بیند از همه کار‌هایی که انجام شده تا ما را منزوی کند، خودش را ناامید می‌بیند به دنبال فتنه و توطئه و بلوا می‌افتد.

وی افزود: آنچه که رهبری فرمودند، اراده همه بخش‌ها است. شرکت‌های دانش بنیان در کشور کار‌های بسیار خوبی انجام دادند و کار‌های بسیاری را در دستور دارند که این باعث می‌شود دشمن بهانه جویی کند و با همان‌ها در کشور بلوا کند. آنچه امروز در کشور ضروری می‌دانیم و رهبری از همه دولت و ملت و مسئولان خواسته اند، وحدت و انسجام ملی است. این وحدت و انسجام و فضای کار و تلاش است که دشمن را ناامید می‌کند.

رئیسی با بیان اینکه هر کسی با فعل، تلاش و قلمش مردم را امیدوار کند حتماً در جهت راهبرد جمهوری اسلامی عمل کرده و هر فردی که با بیانش مردم را مأیوس کند در جهت راهبرد دولت عمل کرده است، گفت: شناخت دشمن و فتنه دشمن بسیار ضروری است که بحمدالله امروز ملت عزیز کشورمان این شناخت را دارند و موضع گرفته و زمان شناسانه در میدان حضور پیدا کردند.

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به اینکه همکاری با دولت و کار‌هایی که در پیش داریم از مسائلی است که مردم انتظار دارند به موضوع برنامه هفتم اشاره کرد و ادامه داد: برنامه توسعه هفتم در نزدیکترین زمان به مجلس تقدیم می‌شود تا در مجلس بررسی شود و در زمان مناسب تصویب و برای اجرا ابلاغ شود.

وی با بیان اینکه لایحه بودجه ۱۴۰۲ ظرف موعد قانونی تقدیم مجلس می‌شود، اضافه کرد: امروز عزیزان در مجلس و دولت به ضرورت اجتناب‌ناپذیر بودن همکاری همه قوا، نهاد‌ها و بخش‌های کشور واقف هستند چرا که این موضوع ملت را امیدوار می‌کند و دشمن را ناامید و ناامیدتر خواهد کرد.

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: ما مصمم هستیم که متن کار یعنی خدمتگزاری به مردم، گره‌گشایی از مردم و رسیدگی به همه مناطق را پیگیری کنیم و گرفتار حاشیه‌ها نشویم، زیرا حاشیه‌ها ما را از انجام کار‌ها دور خواهد کرد. همواره در مسیر متن گام برمی‌داریم تا زمینه امیدواری مردم فراهم شود.

رئیسی حضور در صحن علنی برای دفاع از وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی را بهانه‌ای برای حضور در جمع نمایندگان دانست و افزود: من این فرصت‌ها را برای حضور در مجلس و شنیدن نقطه نظرات نمایندگان مغتنم می‌دارم، ان‌شاء الله نشست‌های دیگری نیز خواهیم داشت؛ برگزاری این نشست‌ها و تبادل نظر برای رفع مشکلات موثر است.

رئیس جمهور کشورمان درباره وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هر چند تمامی وزارتخانه‌ها مهم هستند، اما این وزارتخانه از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که می‌تواند در تحقق شعار دولت یعنی عدالت اجتماعی نقش آفرینی بیشتری انجام دهد، همچنین این وزارتخانه با اقشار مختلف جامعه، بازنشستگان عزیز، کارگران مختلف و ... در ارتباط است و می‌تواند زمینه بهره‌مندی آن‌ها از عدالت را فراهم کند که این موضوع نکته‌ای محوری است.

وی با بیان اینکه هرچند موضوعات مربوط به اشتغالزایی به همه دستگاه‌ها مربوط است، اما وزارت تعاون مسئول پیگیری این موضوع است، ادامه داد: در ماه‌های گذشته گام‌هایی در راستای تعاون، میدان‌داری به تعاون‌ها و اقتصاد تعاونی برداشته شد، از سوی دیگر موضوعاتی مانند مسائل اجتماعی و آسیب‌های صندوق‌ها مانند صندوق بازنشستگی مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه