نتایج کنکور سراسری هفته آخر شهریور اعلام می‌شود.

کدخبر : 10684
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

زمان کنکور دکتری امسال نیز هفته آخر دی ماه ۱۴۰۱ و اواسط تیر ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

 محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم شب گذشته در برنامه‌ای تلویزیونی در رابطه با موضوعات مختلف آموزش عالی توضیحاتی داد.

زلفی‌گل افزود: در اجلاس سه روزه، نشست‌های مختلفی با مدیریت معاونت‌های مختلف برگزار و در روز آخر مسائل مطرح جمع‌بندی شد. بخشی از اهداف این اجلاس آمادگی برای بازگشایی دانشگاه‌ها بود. سال تحصیلی جدید کاملا حضوری است و تمهیدات لازم برای این کار باید توسط روسای دانشگاه‌ها اندیشیده شود.

وی درباره آمادگی دانشگاه‌ها برای بازگشایی اظهار کرد: برخی دانشگاه‌ها از امروز فعالیت خود را آغاز کردند و برخی هم به دلیل حضور دانشجویان در پیاده‌روی اربعین با تاخیر آموزش سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند.

وزیر علوم درباره ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی نیز گفت: با وجود دو سال کرونا برخی خوابگاه‌های خودگردان تغییر کاربری دادند. ولی با مذاکرات و گفتگو با بخش خصوصی مشکل تا حدی حل و ظرفیت‌های جدیدی به خوابگاه‌ها اضافه شد.

محمدعلی زلفی گل ادامه داد: برخی دانشگاه‌ها محدودیت خوابگاه را در دفترچه کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ اعلام کردند ولی از روسای دانشگاه‌ها خواستیم تا حد مقدور دانشجویان را در این زمینه کمک کنند.

 زلفی گل در مورد زمان انتشار نتایج کنکور سراسری خاطرنشان کرد: منتظر دریافت سوابق تحصیلی از آموزش و پرورش هستیم. همچنین برخی رشته‌ها آزمون عملی داشتند که انجام شده و به محض دریافت نتایج و جمع‌بندی، نتیجه آزمون سراسری نیز اعلام می‌شود. برآورد می‌کنیم تا هفته آخر شهریور نتایج منتشر شود.

وی درباره برگزاری کنکور ۱۴۰۲ نیز گفت: وزارت علوم موظف به اجرای مصوبات قانونی است و از آنجا که شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه‌ای را در این زمینه تدوین و تصویب کرده، مقدمات برای اجرای آزمون سراسری بر اساس این مصوبه در حال مهیا شدن است. در شورای سنجش و پذیرش دانشجو هم ضرایب امتحانی برای رشته‌های مختلف مصوب شده، در حال نهایی کردن ضرایب با آموزش و پرورش هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه