درخواست عجیب پژمان بازغی از علی دایی! /با نوید محمد زاده خیلی کل کل فوتبالی دارم

بازغی که همواره از عشق و علاقه اش به فوتبال و مخصوصا پرسپولیس صحبت کرده، معتقد است اگر ستاره‌هایی که در این سال‌ها از پرسپولیس جدا شدند، باقی می‌ماندند این تیم می‌توانست قهرمان آسیا شود.

درخواست عجیب پژمان بازغی از علی دایی!  /با نوید محمد زاده خیلی کل کل فوتبالی دارم
کدخبر : 3222
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

پژمان بازغی ستاره سینما و تلویزیون معتقد است علی دایی می‌تواند مشکل به وجود آمده بین طارمی و اسکوچیچ را حل کند و آن ها را آشتی دهد.

خیلی از هنرمندان مطرح کشور علاقه زیادی به فوتبال دارند و تا جاییکه فرصت داشته باشند، نتایج را دنبال می‌کنند و بازی‌ها را می‌بینند. اما در این بین بعضی‌ها به صورت حرفه ای فوتبالی هستند و ریز به ریز اخبار را دنبال می‌کنند.

پژمان بازغی بازیگر مطرح سینما و تلویزیون یکی از آنها است. بازغی که همواره از عشق و علاقه اش به فوتبال و مخصوصا پرسپولیس صحبت کرده، معتقد است اگر ستاره‌هایی که در این سال‌ها از پرسپولیس جدا شدند، باقی می‌ماندند این تیم می‌توانست قهرمان آسیا شود. گفت و گوی مفصل خبرورزشی را با پژمان بازغی در ادامه می‌خوانید.

اوضاع پرسپولیس را در فصل جدید چطور می‌بینید؟

خب لیگ تازه شروع شده و نمی‌شود پیش بینی خاصی انجام داد. به نظرم همان تیم‌هایی که سال قبل مدعی بودند امسال هم شانس قهرمانی دارند. البته که همه می‌دانند من چقدر پرسپولیسی هستم و خب طبیعی است که دلم می‌خواهد تیم محبوبم قهرمان لیگ شود و ششمین جام قهرمانی پشت سر هم، هم برای ما شود. شروع فصل با دو برد برای پرسپولیس همراه شد ولی بعد از آن به نظرم پرسپولیس کمی‌افت کرد. جای خالی ستاره‌هایی که جدا شدند، بیشتر حس شد و خریدهای جدید هم نتوانستند خودشان را با جو پرسپولیس وفق دهند. همین عوامل باعث شد تا پرسپولیس در ۳ بازی بعدی خود نتیجه نگیرد و از صدر جدول دور شود.

ولی به گفته کارشناسان در دیدار مقابل صنعت نفت، پرسپولیس نمایش خوبی داشت ...

بله من هم کاملا موافقم. دیدار مقابل صنعت نفت بهترین بازی این فصل پرسپولیس بود و تیم نشان داد که کم کم به آن فرم ایده آل خود نزدیک می‌شود و ما هم کمی‌امیدوارتر شدیم. البته به نظرم تیم از این هم بهتر خواهد شد و می‌توانیم نتایج درخشان سال‌های قبل را تکرار کنیم.

در سال‌های گذشته استقلالی‌ها مدعی بودند پرسپولیس با کمک وزیر ورزش قهرمان می‌شود. الان که وزیر جدید روی کار آمده آنها معتقدند دیگر پرسپولیس نمی‌تواند قهرمانی‌هایش را تکرار کند. نظر شما در این رابطه چیست؟

این حرف‌ها کلا بهانه است. استقلال چون نمی‌توانست قهرمان شود، هوادارانش این صحبت‌ها را می‌کردند. می‌خواهم بدانم وزیر گل ۴۰ متری می‌زد یا کاری می‌کرد پنالتی‌ها گل نشود. پرسپولیس در این سال‌ها ۲ بار به فینال آسیا رسیده است. آیا در آسیا هم وزیر کمک می‌کرد که ما فینالیست شویم؟ خودشان هم می‌دانند پرسپولیس بهترین تیم چند فصل اخیر بوده و با شایستگی قهرمان شده است. به امید خدا و تلاش کل تیم امسال و با وزیر جدید هم قهرمان می‌شویم.

در تیم فعلی پرسپولیس بازیکنی هست که خیلی دوستش داشته باشید؟

خب من با خیلی از بچه‌ها رفیقم و در ارتباط هستیم. با این حال عاشق بازی وحید امیری هستم و به نظرم بهترین بازیکن حال حاضر فوتبال ایران است. من که به شخصه بازی امیری را می‌بینم کیف می‌کنم. وحید واقعا هم به لحاظ شخصیتی و هم به لحاظ فنی فوق العاده است.

بعد از ۲ سال مجوز حضور هواداران در یک بازی صادر شد. دوست ندارید برای دیدن یکی از بازی‌های پرسپولیس به ورزشگاه بروید؟

واقعیتش این است که خیلی دلم برای استادیوم رفتن تنگ شده است. دیدن بازی در ورزشگاه با آن شور و هیجانی که وجود دارد فرق دارد. چند سالی است که به ورزشگاه نرفتم ولی حتما در اولین فرصت این کار را انجام می‌دهم و برای دیدن یکی از بازی‌های پرسپولیس به استادیوم می‌روم.

یادتان می‌آید اولین بار چه سالی به ورزشگاه رفتید؟

یادم می‌آید سال ۶۷ یا ۶۸ بود که برای اولین بار به همراه پدر و برادرم به ورزشگاه رفتیم. بازی پرسپولیس با یکی از تیم‌های بوشهر در جام حذفی بود. آن بازی را پرسپولیس با گل مرتضی کرمانی مقدم برد ولی چون دیدار رفت را باخته بود، حذف شد. با اینکه حذف شدیم اما تجربه خیلی خوبی بود و خیلی به من خوش گذشت.

خانواده شما همگی پرسپولیسی هستند؟

اتفاقا نه؛ پدرم از طرفداران سرسخت استقلال است و گاهی اوقات هم برای ما کری می‌خواند.

صحبت از کری خواندن شد. با سایر هنرمندان هم کل کل فوتبالی می‌کنید؟

بله صددرصد. اصلا فوتبال بدون کری خواندن مزه ندارد. خیلی از هنرمندان فوتبالی هستند و به خصوص وقتی دربی از راه می‌رسد، برای هم کری می‌خوانیم.

بیشتر با چه کسانی کل کل دارید؟

نوید محمدزاده، سام درخشانی و سامان سالور از دوستان نزدیک من هستند که به شدت استقلالی هستند. من خیلی برایشان کری می‌خوانم و با هم کل کل می‌کنیم. مخصوصا نوید که در این ۵ سال خیلی اذیتش کردم و برایش کری خواندم.

نوید محمدزاده، سام درخشانی و سامان سالور از دوستان نزدیک استقلالی من هستند. خیلی برایشان کری می‌خوانم. مخصوصا نوید که در این ۵ سال خیلی اذیتش کردم و برایش کری خواندم.

 

پژمان بازغی

در مورد تیم ملی چه صحبتی دارید؟ تقریبا کار صعود ما به جام جهانی تمام شده است.

بله خب خداراشکر در این دوره به راحتی توانستیم به جام جهانی صعود کنیم و این جای خوشحالی دارد. البته به نظرم تیم ما به لحاظ نتیجه گیری خوب بوده ولی از نظر شکل بازی هنوز کار دارد. البته اسکوچیچ هم کاری از دستش برنمی‌آید که بخواهد انجام دهد. این تیم نه بازی دوستانه دارد و نه اردوی درست و حسابی. وقتی ۲ روز قبل از بازی، کادر فنی می‌تواند بازیکنانش را در اختیار داشته باشد، چه توقعی می‌شود داشت. در هر صورت من فکر می‌کنم تنها صعود به جام جهانی نباید رویای ما باشد. به نظرم مدیران فدراسیون باید طوری برنامه ریزی کنند که بتوانیم بهتر از دوره‌های قبل نتیجه بگیریم و حتی به دور دوم صعود کنیم.

در ماجرای اختلاف بین طارمی‌و اسکوچیچ حق را به کدام می‌دهید؟

ببینید به نظرم اصلا موضوع پیچیده یا عجیب و غریبی نیست که آنقدر حاشیه برای تیم ملی به وجود آورد. من فکر می‌کنم فدراسیون در این ماجرا خیلی ضعیف عمل کرد. مدیران فدراسیون خیلی راحت و در آرامش می‌توانستند این موضوع را مدیریت کنند و اجازه ندهند این قضیه تا این حد بزرگ شود.

ولی طارمی‌جواب تلفن اسکوچیچ و کریم باقری را نداد.

خب این هم از جوانی مهدی است. به نظرم بزرگان فوتبال ایران مثل علی دایی می‌توانند این موضوع را حل کنند. به هرحال این موضوع را هم فراموش نکنید که مهدی چه فوتبالیست خوب و باکیفیتی است و چقدر می‌تواند به تیم ملی در جام جهانی کمک کند. من به عنوان یک هوادار تیم ملی امیدوارم هرچه زودتر مشکل طارمی‌و اسکوچیچ حل شود و شاهد حضور دوباره مهدی در تیم ملی باشیم. البته شما رسانه‌ها هم باید کمک کنید این موضوع در آرامش حل شود و مشکلی برای تیم ملی ایجاد نشود.

از بین بازیکنانی که در همه این سال‌ها در تیم ملی بازی کردند، اگر بخواهید یک یا چند بازیکن را به تیم ملی فعلی اضافه کنید، آن بازیکنان چه کسانی هستند؟

اگر دست من بود و این امکان وجود داشت که بازیکنان قدیمی‌دوباره به فوتبال برگردند، من علی دایی، کریم باقری و خداداد عزیزی را انتخاب می‌کنم. به نظرم این نفرات جزو بهترین‌های تاریخ فوتبال ایران هستند. البته باید این را بگویم که به شدت جای مهرداد میناوند و علی انصاریان خالیست و کاش آنها هم بودند. مهرداد و علی جزو بهترین و قدیمی‌ترین رفقای فوتبالی من بودند و کلی خاطره با آنها دارم. واقعا هنوز باورم نمی‌شود که مهرداد و علی نیستند.

حتما شنیدید که نام یک گونه ماهی را علی دایی گذاشتند. در این خصوص چه صحبتی دارید؟

اول این را باید بگویم که علی دایی جزو مفاخر ورزش ما است و من به شخصه خیلی به ایشان علاقه دارم. اگر این کاری که انجام دادند، در دنیا مرسوم است که خب اشکالی ندارد ولی اگر نیست شاید بهتر بود این کار را نمی‌کردند. البته من فکر نمی‌کنم آنهایی که اسم علی دایی را روی یک نوع ماهی گذاشتند، منظور بدی داشته باشند.

در دنیا چنین کارهایی مرسوم است و بارها اسم افراد مشهور را روی گونه‌های مختلف جانوری گذاشته اند.

خب اگر به این شکل است که به نظرم مشکلی نیست. البته نظر خود علی دایی هم شرط است و باید ببینیم نظرش چیست. ولی این را هم بگویم شوخی‌هایی که در فضای مجازی با این موضوع انجام دادند اصلا جالب نبود و به قول معروف دیگر شورش درآمد.

یادم می‌آید شما با عادل فردوسی پور رفاقت داشتید. به نظر شما جای عادل در فوتبال ما خالی نیست؟

خب من الان هم با عادل خان رفیقم. به نظرم خیلی جایش خالیست و فکر می‌کنم همه دلتنگ حضورش هستند. عادل جزو کسانی است که او را بی دلیل و بدون اینکه کسی بفهمد چه اتفاقی افتاده کنار گذاشتند. فردوسی پور در کارش استاد است و به جرات می‌توانم بگویم کسی را مثل او ندیدم که عاشق فوتبال باشد.

فوتبال خارجی هم دنبال می‌کنید؟ طرفدار کدام تیم هستید؟

بله کم و بیش دنبال می‌کنم. طرفدار تیم خاصی نیستم که روی آن تیم تعصب داشته باشم. ولی من عاشق کریستیانو رونالدو هستم و هرجا او باشد بازی‌هایش را دنبال می‌کنم. به نظرم رونالدو یک ابر فوتبالیست است و مشابهش را نداریم.

اولین دربی فصل جدید امروز برگزار می‌شود. این بازی را چطور می‌بینی؟

خب به نظرم شرایط هیچکدام از این دو تیم مساعد نیست و هنوز پرسپولیس و استقلال به فرم ایده آل خود نرسیده اند. با این حال امیدوارم تیم محبوبم بتواند دربی را ببرد. فکر می‌کنم  پرسپولیس با تک گل عیسی آل کثیر استقلال را ببرد و اولین دربی فصل را با پیروزی پشت سر بگذارد.

منبع: خبرورزشی

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه