جدایی «سرجیو کونسیسائو» سرمربی تیم پورتو یا تمدید قرارداد این مربی از چند جهت برای هواداران فوتبال ایران اهمیت دارد ولی شواهد گویای این است که پورتو فصل بعد سرمربی جدیدی خواهد داشت.

کدخبر : 301
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به گزارش  پیشنهاد ویژه به نقل از مهر، سرجیو کونسیسائو سرمربی تیم فوتبال پورتو فصل گذشته موفق شد این تیم را قهرمان لیگ پرتغال کند و این فصل باوجود فشردگی مسابقات مختلف و حضور در لیگ قهرمانان اروپا، با پورتو به عنوان نایب قهرمانی پرتغال برسد.

کونسیسائو که از او به عنوان یک مربی جنگجو یاد می‌شود، با پورتو در لیگ قهرمانان اروپا عملکرد چشمگیری داشت و تا مرحله یک چهارم نهایی پیش آمد. پورتو با این مربی یوونتوس را حذف کرد و در بازی برگشت مرحله یک چهارم با وجود برد برابر چلسی از این مسابقات حذف شد.

طبق اعلام بعضی از رسانه‌های پرتغال، قرار است تکلیف ماندن یا جدایی کونسیسائو از پورتو امروز و فردا مشخص شود. روز گذشته روزنامه «ابولا» در خبری که بازتاب گسترده‌ای در دنیا داشت اعلام کرد این مربی پرتغالی از الهلال عربستان پیشنهاد سالیانه ۸ میلیون یورو گرفته است و ممکن است راهی لیگ عربستان شود.

در پی انتشار این خبر، رسانه‌های ایتالیا هم از علاقه دو باشگاه ناپولی و لاتزیو به کونسیسائو خبر دادند. همزمان گفته می‌شود الاهلی و الاتحاد عربستان هم خواهان جذب این مربی هستند.

سرنوشت کونسیسائو برای هواداران فوتبال ایران هم اهمیت دارد. در صورتی که این مربی راهی الهلال شود، در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل استقلال ایران روی نیمکت می‌نشیند.

سرمربی پورتو از بازیکنان خداحافظی کرد/ «کونسیسائو» مقابل استقلال؟
مهدی طارمی در آغوش کونسیائو

از سوی دیگر، مهدی طارمی مهاجم ایرانی زیر نظر کونسیسائو در پورتو عملکرد بسیار خوبی داشت و علیرغم اینکه اوایل فصل چندان به کار گرفته نمی‌شد اما به تدریج به مهره کلیدی و اصلی این تیم پرتغالی تبدیل شد. طارمی در نهایت ۲۳ گل با پیراهن پورتو به ثمر رساند که دو گل ارزشمند او در لیگ قهرمانان اروپا برابر یوونتوس و چلسی بود.

طارمی بعد از پایان لیگ پرتغال و کسب عنوان نایب قهرمانی با پورتو، به بوشهر بازگشت و تا زمان حضور در اردوی تیم ملی، تمرینات اختصاصی خود را در کنار پدرش و بعضی از دوستانش پیگیری می‌کند. او در گفتگو با اطرافیانش اعلام کرده که کونسیسائو بعد از بازی آخر با پورتو، در رختکن با بازیکنان تیمش خداحافظی کرده و آنها را در آغوش گرفته است.

علیرضا طارمی پدر مهدی طارمی در گفتگو با خبرنگار مهر، این خبر را اعلام و تاکید کرد که به گفته مهدی، کونسیسائو فصل بعد سرمربی پورتو نخواهد بود.

در حالی از الهلال عربستان به عنوان مشتری اصلی کونسیسائو یاد می‌شود که این تیم برای چند بازی باقیمانده در لیگ عربستان، «ژوزه مورایس» دیگر مربی پرتغالی را به خدمت گرفت ولی قصد ندارد قرارداد او را برای فصل بعد تمدید کند.

الهلال پیش از این هم «موسی ماره‌گا» مهاجم پورتو را به خدمت گرفته بود و شاید همین مسئله بر حضور کونسیسائو در تیم قهرمان لیگ عربستان صحه بگذارد.

همه این اتفاقات در حالی رخ داده است که امروز روزنامه «رکورد» پرتغال اعلام کرد باشگاه زنیت روسیه با دستمزد سالانه 6 میلیون یورو خواهان به خدمت گرفتن کونسیسائو شده و این مربی به باشگاه روسی پاسخ منفی داده است چرا که قصد دارد در سطح بالای اروپا مربیگری کند. طبق ادعای این روزنامه، اگر کونسیسائو بر این عقیده خود باقی بماند، حضور او در باشگاه الهلال منتفی است و باید شاهد حضورش در کشور دیگری باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه