اخبار ورزشی/ لژیونر ایرانی/ علیرضا بیراوند؛

یک رسانه بلژیکی درباره دوران حضور دروازه‌بان شماره یک تیم ملی فوتبال کشورمان در تیم آنتورپ بلژیک دست به افشاگری جالبی زد.

کدخبر : 2681
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 سایت «فوتبال نیوز» بلژیک در گزارشی به بررسی وضعیت دروازه‌بانان فصل گذشته تیم فوتبال آنتورپ پرداخت و مدعی شد علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان ایرانی این تیم خلاف نظر ایوان لکو، سرمربی وقت و فقط به اصرار مدیر ورزشی آنتورپ در چند بازی درون دروازه این تیم ایستاد.

این سایت نوشت: فصل گذشته وضعیت خوبی برای آنتورپ و دروازه بانانش نبود. ژان بوتز دروازه بان اصلی تیم بود، اما در مرحله گروهی لیگ اروپا، ناگهان علیرضا بیرانوند به دروازه بان فرانسوی ترجیح داده شد. بر اساس برخی منابع، ایوان لکو سرمربی تیم تحت فشار لوچیانو دانوفریو مدیر ورزشی، که مشتاق شروع کار این بازیکن ایرانی در آنتورپ بود، مجبور شد این تغییر را انجام دهد.

در آن دوره، ژان بوتز چند هفته متغیر را درون دروازه آنتورپ ایستاد، در نتیجه ایوان لکو اعلام کرد که به دروازه بان فرانسوی استراحت داده و به همین دلیل است که علیرضا بیرانوند اولین بازی خود را برای تیم آنتورپ سریعتر از حد انتظار برابر تاتنهام انجام داد.

این دروازه بان غیر متعارف در انگلیس حداقل ناامید کننده ظاهر نشد، حتی دروازه بان ایرانی مقابل تیم ژوزه مورینیو عملکرد چشمگیری داشت، اما علیرضا بیرانوند در طولانی مدت اصلاً نتوانست آن روند خوب را ادامه دهد.

پس از بازی مقابل تاتنهام، این دروازه بان ایرانی اجازه پیدا کرد در بازی مقابل کلوب بروژ در دروازه بماند، اما بیرانوند عملکرد خوبی در این بازی نداشت. ایوان لکو بعد از بازی مقابل کلوب بروژ به شدت از دروازه بان خود انتقاد کرد و گفت: من با بازی دادن به علی ریسک کردم و این تصمیم بدی بود. اگر خلاف این را بگویم، دروغ گفته ام. 

پس از شکست علیرضا بیرانوند مقابل باشگاه بروژ، ایوان لکو تصمیم گرفت خلاف نظر لوچیانو دانوفریو، ژان بوتز را به تیم اصلی خود بازگرداند؛ اما این بازیکن فرانسوی به سرعت از ناحیه مچ پا آسیب دید و این باعث شد تا آنتورپ در زمستان، اورتوین دی ولف را از تیم اوپن به خدمت بگیرد.

این بازیکن ۲۴ ساله درست مثل علیرضا بیرانوند و ژان بوتز، فصل گذشته در دروازه آنتورپ بسیار ناهماهنگ عمل کرد.

گفتنی است، بیرانوند که در آنتورپ با سرمربی تیم به مشکل خورده بود، به‌ صورت قرضی و با بند خرید به تیم بوآویستای پرتغال پیوست./ باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه