مسابقه دورهمی با اجرای مهران مدیری که پخش آن از روزهای قبل آغاز شده است، کپی کامل یکی از مسابقات خارجی است.

کدخبر : 1656
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

فصل پنجم دورهمی با اجرا و کارگردانی مهران مدیری با فضایی بسیار متفاوت از برنامه‌های قبلی و در قالب مسابقه از روز 21 خرداد آغاز شد. فصل جدید دورهمی اولین تجربه مهران مدیری در زمینه اجرای مسابقه است. با شروع مسابقه دورهمی مهران مدیری اعلام کرد که هر برنامه ای مانند تاک شو، استعدادیابی و... یک اصل دارند و بقیه آنها کپی است. این برنامه نیز جزبه‌جز کپی است مرحله دایره و مرحله روبات، کپی درجه یک و باکیفیت از آن برنامه ها است.
در فصل پنجم دورهمی، فضای رقابتی وجود دارد و برنامه از فرمت گفتگومحور با حضور چهره های مشهور، به یک مسابقه اطلاعات عمومی با دکور کاملا متفاوت تغییر یافته است.

مسابقه دورهمی کپی برنامه سامورایی ذهنی

بخش اول مسابقه دورهمی که مرحله دایره نامیده می‌شود، یک مسابقه ساده اطلاعات عمومی مانند سایر مسابقات رایج است اما مرحله دوم که روبات می‌باشد برداشتی از مجموعه مسابقه «سامورایی ذهنی» یا «Mental Samurai» ساخته شبکه FOX است. نمونه خارجی مسابقه دورهمی توسط راب لو بازیگر سریال «بال غربی» اجرا می شود و پخش آن از ماه مارچ 2019 آغاز شد اما فصل دوم آن به دلیل شیوع کرونا به ماه می موکول شد.

سامورایی ذهن

در مسابقه سامورایی ذهنی، بیشتر بر توانایی و قدرت های ذهن مثل حافظه، قدرت حل مسئله و دانش شرکت کنندگان متمرکز است اما مسابقه دورهمی بیشتر روی اطلاعات ادبی و فرهنگی متمرکز است. نسخه بین المللی این مسابقه در 5 کشور مانند امارات، شیلی، کلمبیا، فنلاند و پرتقال ساخته و اجرا شده است.

برنامه سامورایی

منبع: نمناک

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه