وزارت خارجه آمریکا به کنگره اطلاع داد که به منظور تکمیل معاملات شرکت‌های ژاپنی و کره‌جنوبی صادرکننده اقلام غیرتحریمی به ایران، واشنگتن بخشی از تحریم‌های تجاری علیه تهران را لغو می‌کند.

کدخبر : 1827
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

وزارت خارجه ایالات متحده به کنگره اطلاع داد که بخشی از تحریم‌های تجاری ایران را لغو می‌کند. با لغو این تحریم‌ها، تهران این امکان را می‌یابد که به دارایی‌های بلوکه‌شده خود در کره‌جنوبی و ژاپن دسترسی پیدا کند.

این معافیت که توسط «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه ایالات متحده امضا شد، «انتقال وجوه ایران به حساب‌های محدود را به صادرکنندگان در ژاپن و کره جنوبی» اجازه می‌دهد.

در واقع، این معافیت به دارایی‌های ایران که در نتیجه تحریم‌های آمریکا بلوکه شده است، امکان می‌دهد که بدون نقض قوانین آزاد شوند.

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده اعلام کرد که بلینکن این معافیت تحریمی را امضا کرد تا به ژاپن و کره جنوبی یک مهلت ۹۰ روزه دیگر برای تکمیل معاملات خود با ایران بدهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه افزود: «وزارت خارجه پیش‌تر معافیتی را صادر کرد که به وجوه مالی مسدود شده در حساب‌های محدود ایران در ژاپن و کره جنوبی اجازه می‌دهد برای پرداخت به شرکت‌های کره‌ای و ژاپنی که کالاهای غیرتحریمی به ایران صادر کرده‌اند، مورد استفاده قرار گیرند. این معاملات پرداخت مجدد گاهی اوقات زمان‌بر است و وزیر [خارجه] معافیت را به مدت ۹۰ روز دیگر تمدید کرد».

منبع: مهر

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه