صدها فلسطینی روز سه شنبه با برگزاری تظاهراتی به سفر وزیر خارجه آمریکا به سرزمین‌های اشغالی اعتراض و به سوی محل دیدار رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با بلینکن حرکت کردند که با ممانعت نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین مواجه شدند.

کدخبر : 358
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به گزارش پیشنهاد ویژه به نقل از فارس، صدها فلسطینی روز سه‌شنبه با برپایی تظاهراتی در شهر رام‌الله در کرانه باختری به سفر «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا به سرزمین‌های اشغالی اعتراض کردند.

تظاهرات کنندگان فلسطینی در این تظاهرات با در دست گرفتن پرچم‌های فلسطین، تصویر ویرانی‌هایی که بمباران‌های اخیر رژیم صهیونیستی در نوار غزه ایجاد کرده را در دست داشتند.

تظاهرات کنندگان همچنین تابوت‌هایی را حمل می‌کردند که اشاره به قربانیان زیاد حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه دارد.

در جریان تجاوز 12 روزه صهیونیست‌ها به غزه، 253 فلسطینی شهید شدند که 69 نفر از آنها کودک، 39 نفر زن و 17 نفر سالمند بوده و این حملات به مجروح شدن 1948 نفر منجر شد.

تظاهرات کنندگان فلسطینی تلاش کردند تا خود را به مقر «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برسانند، جایی که عباس با بلینکن دیدار کرد اما نیروهای امنیتی فلسطینی با قرار دادن موانع نظامی، مانع از پیشروی فلسطینیان به اقامتگاه محمود عباس شدند.

آنتونی بلینکن در اولین سفر خود به منطقه، صبح سه شنبه وارد سرزمین‌های اشغالی شد. وی سپس قصد دارد به مصر و اردن نیز سفر کند.

 

منبع: فارس
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه