انواع مدل جعبه و کارتن دسته دار و تاثیر آن در رضایت‌مندی مشتری

جعبه‌ها و کارتن‌ها از جمله مهم‌ترین وسیله‌هایی هستند که این روزها در امر بسته‌بندی کاربرد زیادی ‌‌دار‌ند. از مهم‌ترین انواع آن‌ها‌ می‌توان به جعبه و کارتن‌های دسته‌‌‌دار ‌اشاره کرد. این نوع از جعبه و کارتن تا حد زیادی روند حمل و نقل یکسری وسیله‌ها را تسهیل‌ می‌کنند. به همین دلیل شاید هستیم که اقبال عمومی و کلی نسبت به این محصول نیز افزایش پیدا کرده است. در ادامه با ما همراه باشید تا هر آنچه که نیاز است درباره جعبه و کارتن دسته‌‌‌دار ‌بدانید را در اختیارتان قرار دهیم.

انواع مدل جعبه و کارتن دسته دار و تاثیر آن در رضایت‌مندی مشتری
کدخبر : 13906
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 

 

جعبه و کارتن دسته‌‌دار ‌

چندین سال است که در تولیدی‌ها و شرکت‌های تولید کننده انواع کارتن یک محصولی وارد خط تولید شده به نام جعبه و کارتن دسته‌‌دار. مواد اصلی آن ورق کارتن یا مقوا است. این روزها کاربرد و موارد استفاده از این نوع جعبه‌ها و کارتن‌ها نسبت به گذشته افزایش یافته است. زیرا که طرح‌ها و انواع مدل‌های آن افزایش یافته و سلیقه عمومی نیز به سمت آن‌ها سوق پیدا کرده است. از سوی دیگر هم صاحبان کسب و کار و فروشندگان مختلف تلاش کرده‌اند که محصولات‌شان را با انواع مدل بسته‌بندی در جعبه‌ها و کارتن‌های دسته‌دار ارائه کنند تا حدودی جنبه بازاریابی داشته باشد. به همین منوال نیز روند جذب مشتری نیز برایشان موفقیت آمیز بوده است.

انواع موارد کاربرد جعبه و کارتن دسته‌‌دار ‌

3

جعبه و کارتن‌های دسته‌‌‌دار ‌در بخش‌های مختلفی کاربرد ‌‌دار‌ند. در واقع این جعبه‌ها و کارتن‌ها برای بسته‌بندی بسیاری از محصولات به کار گرفته‌ می‌شوند. از جمله :

 • محصولات خوراکی
 • محصولات خشکبار
 • نوشیدنی‌ها
 • خرما و محصولات شیرینی
 • کلوچه‌ها و محصولاتی که به عنوان سوغاتی به فروش‌ می‌رسد
 • هدایای زینتی و نفیس
 • کتاب
 • بسته بندی غذا رستورانی و فست فودی
 • میوه‌ها و صیفی جات
 • لوازم الکتریکی و الکترونیکی
 • لوازم خانه و آشپزخانه
 • مواد غذایی
 • لوازم آرایشی و بهداشتی
 • عطر و ادکلن
 • تجهیزات پزشکی و ‌‌دار‌ویی
 • اسباب بازی
 • انواع ساعت
 • قطعات صنعتی و مکانیکی
 • انواع پوشاک و کفش

انواع دسته‌های جعبه و کارتن دسته‌‌‌دار ‌

جنس دسته‌هایی که برای جعبه‌ها و کارتن‌های دسته‌‌‌دار ‌استفاده‌ می‌شود مختلف و متفاوت است. برای مثال هر نوع جعبه و کارتن دسته‌‌‌دار ‌یک نوع دسته برایش انتخاب‌ می‌شود. از مهم‌ترین انواع دسته‌های جعبه و کارتن دسته‌‌‌دار ‌موارد زیر هستند:

4

کنفی

دسته‌های کنفی به شکل بندی است که روی بدنه جعبه و کارتن دسته‌‌‌دار ‌اضافه‌ می‌شود. برای این دسته روی جعبه دو محل به شکل روزنه در نظر‌ می‌گیرند. سپس این بند وارد این دو روزنه شده و از داخل گره‌ می‌خورد. احتمالا جعبه‌های بیسکوییت و کلوچه‌های سوغات را دیده‌اید که چگونه بند کنفی آن بر روی جعبه قرار گرفته است. تفاوت این دسته‌های کنفی صرفا در ضخامت و رنگ آن‌ها است. ولی در حالت کلی کاملا مشابه به هم روی جعبه دسته‌‌دار قرا‌ر می‌گیرند.

مقوایی _کارتنی

دسته مقوایی کارتنی به شکلی است که بعد از سر هم کردن بدنه کلی جعبه دسته‌‌‌دار ‌تشکیل‌ می‌شود. یعنی دسته روی خود بدنه جعبه یا کارتن است و چیزی مستقل و منفک از آن نیست. مقاومت دسته‌های مقوایی کارتنی بستگی به ضخامت جعبه‌‌ دارد. بنابراین بهترین گزینه برای بسته‌بندی وسیله‌هایی است که سنگین هستند.

پلاستیکی

دسته‌های پلاستیکی از جمله دسته‌هایی هستند که کاملا با ساختار و جنس جعبه‌های کارتنی تفاوت‌‌ دار‌ند. زمانی که یک جعبه و کارتن دسته‌‌‌دار ‌ساخته‌ می‌شود در صورتی که برنامه‌ریزی برای نصب دسته پلاستیکی باشد، محلی برای آن در نظر خواهند گرفت. سپس این دسته‌ها به شکل دو قفل در کنار هم قرار‌ می‌گیرند و لایه‌ای از بخش بالایی کارتن و جعبه را احاطه‌ می‌کنند. این دسته‌ها مقاومت خوبی‌‌ دار‌ند و برای یکسری بسته بندی‌های خاص از آن‌ها استفاده‌ می‌شود.

انواع مزایای استفاده از دسته در جعبه و کارتن

جعبه‌ها و کارتن‌هایی که دسته‌‌‌دار ‌هستند با اقبال بهتری روبرو‌ می‌شوند. زیرا که این دسته به عنوان یک آپشن برای افراد امکان استفاده راحت‌تر را فراهم‌ می‌کند. این امر باعث رضایت‌مندی مشتری و خلق یک حس خوب خرید در وی خواهد شد. در اغلب موارد جعبه‌ها و کارتن‌های دسته‌‌دار در حیطه‌های مختلف و با اهداف متفاوتی به کار گرفته‌ می‌شوند. شما زمانی که یک کارتن دسته‌‌دار ‌‌‌دارید دیگر نیاز نیست که برای حمل آن از هر دو دست خودتان کمک بگیرید. بلکه کافی است که از دسته آن بگیرید و کنترل آن جعبه و کارتن به طور کامل در دستان شما خواهد بود.

انواع طرح‌ها و متن‌های سفارشی روی جعبه و کارتن دسته‌‌دار ‌

بسیاری از افرادی که در صدد خرید جعبه‌ها و کارتن‌های دسته‌‌‌دار ‌هستند در اغلب موارد این پرسش را مطرح‌ می‌کنند که آیا‌ می‌شود روی این جعبه‌ها متن سفارشی چاپ کرد؟. برای پاسخ گویی باید بگوییم بله. شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت‌ می‌کنند تمامی تجهیزات فنی را برای این اقدام‌‌ دار‌ند. در نتیجه شما‌ می‌توانید به راحتی با صحبت‌هایی که با مدیران فروش و طراحان شرکت خواهید داشت طرح پیشنهادی خودتان را اعلام کنید. هنگام ثبت سفارش تمامی این موارد ثبت شده و روند کار بر طبق درخواست شما پیش خواهد رفت.

سفارش ساخت جعبه و کارتن دسته‌‌‌دار ‌در تیراژ کم و عمده

سفارشاتی که برای تولید جعبه و کارتن دسته‌‌‌دار ‌دریافت‌ می‌شود محدودیتی ندارد. این سفارش‌ها از تیراژ کم تا عمده قابل اجرا است و بهترین نتیجه را نیز برای سفارش دهندگان در پی‌‌ دارد.

هزینه سفارش جعبه و کارتن دسته‌دار

هزینه ثبت سفارش این دسته از کارتن‌ها و جعبه‌ها کاملا متغیر است. در ابتدا باید نوع کاغذ، نوع کارتن و کیفیت آن، تعداد یا تیراژ سفارش نیز مورد بررسی قرار گیرد تا در نهایت بر حسب این موارد هزینه‌های نهایی تعیین گردد.

خاتمه

در این مقاله در خصوص انواع کاربردهای جعبه و کارتن دسته‌‌دار ‌صحبت کردیم و اطلاعاتی در این زمینه در اختیارتان قرار دادیم. توصیه‌ می‌شود اگر علاقه‌مند به سفارش انواع جعبه و کارتن دسته‌‌دار برای کالای خود ‌هستید و حتی طرح خاصی را مد نظر ‌‌دارید سریعاً با مشاورین متخصص یکی از کارتن سازی ها تماس حاصل نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه