رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره به تاخیر در بارگیری نهاده های دامی از بنادر گفت: ستاد تنظیم بازار در تعیین نرخ جدید شیرخام تعلل می کند.

کدخبر : 127
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به گزارش پیشنهاد ویژه به نقل از مهر، سید احمد مقدسی با اشاره به تأمین سهمیه نهاده‌های دامی دامداری‌های صنعتی شیری، گفت: تأمین سهمیه انجام شده و تولیدکنندگان نیز پول آن را پرداخت کرده‌اند اما با وجود گذشت حدود هشت روز از خرید، هنوز بارگیری نهاده‌ها آغاز نشده و ما نمی‌دانیم که علت این تأخیر چیست؟

وی اظهار امیدواری کرد: با تدبیر مسئولان مربوطه هر چه زودتر این مشکل برطرف شود.

مقدسی در بخش دیگری از سخنان خود از تعلل ستاد تنظیم بازار در تعیین نرخ جدید شیرخام انتقاد کرد و افزود: حدود یکماه است که ما قیمت پیشنهادی خود را به همراه مستندات لازم به وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت ارائه کرده‌ایم اما هنوز این مسأله در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار نگرفته است.

وی با بیان اینکه هم اکنون قیمت تمام شده تولید شیرخام ۵٩۵٠ تومان است، گفت: با احتساب ١٠ درصد سود، ما قیمت ۶۵٠٠ تومان را برای هر کیلوگرم شیرخام پیشنهاد کرده‌ایم.

مقدسی با اشاره به افزایش نرخ مصوب نهاده‌های دامی، افزایش ۴٠ درصدی دستمزدها و افزایش قیمت علوفه‌های خشبی گفت: سال گذشته قیمت هر کیلوگرم یونجه ٢۵٠٠ تومان بوده اما هم اکنون قیمت آن ۵٧٠٠ تومان در هر کیلوگرم است همچنین قیمت ذرت علوفه‌ای که پارسال ٩٠٠ تومان نبوده هم اکنون به ١۵٠٠ تومان افزایش یافته است.

این فعال بخش خصوصی تاکید کرد که دولت هر چه زودتر قیمت جدید شیرخام را تعیین کند تا تولیدکنندگان بیش از این دچار زیان نشوند.

وی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر هر کیلوگرم گوساله زنده نر به قیمت ۴۶ تا ۴٧ هزار تومان از دامداران خریداری می‌شود، افزود: این در حالی است که با تأمین تمام نهاده‌های مورد نیاز با نرخ مصوب، قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم گوساله نر زنده برای دامداران ۵٢ هزار تومان است.

 

منبع: مهر
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه