بهترین روش مدیریت پرداخت شارژ ساختمان ها

  مدیریت پرداخت هزینه ها یکی از از مسائلی است که امروزه در مبحث آپارتمان نشینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و مدیران تلاش می کنند با استفاده از روش های سنتی و مدرن ، مدیریت ساختمان را به نحو احسنت انجام دهند. امروزه با گسترش نرم افزارهای مدیریت ساختمان در سرتاسر دنیا ، این امر با سهولت بیشتری انجام می گیرد و همه می توانند تمامی خواسته های مد نظر خود را به راحتی و بدون دغدغه بدست آورند. با وجودی که در ایران و سرتاسر دنیا نرم افزار های متعددی برای مدیریت ساختمان معرفی شده اند ، ولی برخی از آنها تحت تاثیر ویژگی های منحصر به فردی که ارائه می دهند ، از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و می توانید از آنها برای انجام امور مالی و دریافت شارژ استفاده کنید. در این بخش قصد داریم نگاهی دقیق به ویژگی های مالی اپلیکیشنهای مدیریت ساختمان انداخته و از نقطه نظرات مختلف ، آنها را مورد ارزیابی قرار دهیم.

  بهترین روش مدیریت پرداخت شارژ ساختمان ها
  کدخبر : 19901
  پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

   

   

  چرا باید برای مدیریت شارژ از اپلیکیشن های مدیریت ساختمان استفاده کرد؟

  از آنجایی که فرایند مدیریت ساختمان می تواند با چالش های متعددی همراه شود ، برای اینکه مدیران بتوانند مسائل مالی پیچیده و حیاتی را به نحو احسنت انجام دهند ، باید از روشهای حسابداری مدرن و اپلیکیشن هایی که قابلیت محاسبه هزینه ها را بر اساس الگو های مختلف دارند ، استفاده کنند. اپلیکیشن های مدیریت ساختمان ، در اصل حسابدار هایی به حساب می آیند که قابلیت محاسبه هزینه شارژ تمامی واحدها بر اساس الگوهای مصرفی مختلف را دارا بوده و به شما این امکان را می‌دهند که در هر شرایطی هزینه های ساختمان را به نحو احسنت محاسبه نمایید.

   

  معیارهای محاسبه شارژ ساختمان در نرم افزارهای مدیریت ساختمان

  در تمام ساختمان ها به منظور اینکه حق هیچ یک از واحدها ضایع  نشود ، معیارهای مختلفی برای محاسبه شارژ ساختمان در نظر گرفته می شود. در طی سالیان گذشته و تحت تأثیر تغییر فرهنگ آپارتمان نشینی ، معیارهای محاسبه شارژ به کلی تغییر کرده و مدیران ، روش های مدرن تری را برای محاسبه هزینه شارژ خانه های پر و خالی در نظر گرفته اند. در این بخش قصد داریم نگاهی به سه تا از اصلی ترین مدلهای محاسبه شارژ انداخته و شما را در بحث دریافت شارژ همراهی کنیم.

   

  محاسبه شارژ بر اساس نفرات

  نحوه محاسبه شارژ ساختمان بر اساس تعداد نفرات ، یکی از اولین روش ها برای حل مشکلات مالی ساختمان بود که در طی دهه ۷۰ و اوایل هشتاد شمسی توسط مدیران ساختمان مورد استفاده قرار می‌گرفت. از آنجایی که برج های جدید ، متراژ های مختلفی را در اختیار ساکنین قرار می دهند ، مدیران ساختمان تحت تاثیر همین مسئله متوجه شدند تعیین معیار ها بر اساس ساکنین ، کار عاقلانه‌ای نیست و باید روش های بهتری را مورد بهره برداری قرار دهند .

   

  محاسبه شارژ بر اساس متراژ

  در اوایل دهه هشتاد ، مدیران ساختمان به منظور اینکه هزینه های شارژ ساختمان را به صورت منصفانه محاسبه کنند ، تصمیم گرفتند متراژ خانه ها را به عنوان الگوی مصرف در نظر گرفته و هزینه هر واحد را بر این اساس مورد محاسبه قرار دهند. این روش تنها چندین سال مورد استفاده قرار گرفت و بعد از مدتی به دلیل گران شدن هزینه های آب و گاز جای خود را به روش های محاسبه ترکیبی داد و امروزه دیگر به تنهایی پاسخگوی مشکلات مالی ساختمان نمی باشد.

   

  محاسبه شارژ ترکیبی

  محاسبه شارژ بر اساس تعداد نفرات،  متراژ و هزینه شارژ ثابت ، یکی از روش‌های مدرن است که مدیران ساختمان به منظور دریافت هزینه شارژ ، مورد استفاده قرار می دهند. بر اساس این روش ، هزینه شارژ هر خانه متفاوت بوده و بسته به عوامل مختلف ، ممکن است تغییر کند.

   

  گزارش دهی در نرم افزارهای مدیریت ساختمان

  به لطف نرم‌افزارهای مدیریت ساختمان ، امروزه مدیران می‌توانند شفاف‌سازی بسیار خوبی را در مورد نحوه هزینه و دریافت شارژ داشته باشند و به راحتی به ساکنین گزارشهای مالی چند ماهه را ارائه دهند. این مسئله که در طی چند سال گذشته همیشه یکی از اصلی ترین مشکلات برج ها و آپارتمان نشین ها بوده ، به لطف ارائه نرم افزارهای مدیریت ساختمان مختلف ، در حال حل شدن است و ساکنین می توانند به راحتی مشاهده کنند که هزینه قبض ها چه میزان بوده و مدیران ، مبلغ شارژ را در کدام بخش استفاده کرده‌اند.

   

  اپلیکیشن مدیریت ساختمان هومتیک

  یکی از بهترین و موفق ترین اپلیکیشن هایی که در طی چندین سال اخیر روانه بازار شده است ، نرم افزار شارژ ساختمان هومتیک است که توانسته در چند سال اخیر به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای مدیریت شارژ ساختمان در نظر گرفته شود. برای بهره گیری از نرم افزار مدیریت ساختمان هومتیک ، می توانید با استفاده از الگوهای مختلف ، هزینه شارژ تمام ساکنین را محاسبه کرده و با استفاده از پرداخت آنلاین و صندوق شارژ، هزینه‌ها را از تمامی واحدها دریافت نمایید. در این نرم افزار میتوانید گزارش‌دهی های ماهیانه و هفتگی را دریافت کرده و به صورت فایل های عکس و پی دی اف در اختیار ساکنین قرار دهید. رایگان بودن و سهولت استفاده از نرم‌افزار سبب شده بسیاری از مدیران ساختمان ، این اپلیکیشن را به عنوان گزینه اصلی خود انتخاب کرده و  همراه با استفاده از آن از مزایای مختلف بهره مند شوند.

   

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  روی خط رسانه