کرونای هندی با فصل های سال مرتبط است.

کدخبر : 785
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

رییس گروه مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: خطر ابتلا به کرونای هندی در فصل گرما به مراتب بیشتر از دیگر ایام سال است و به همین جهت در این فصل از سال باید رعایت دستورالعمل های بهداشتی به طور جدی تری مورد توجه قرار گیرد.

دکتر زهرا نهبندانی اظهار کرد: ویروس جدید شناسایی شده در هند ترکیبی از چند ویروس بوده و به جهت نزدیکی مسافت هند با ایران و همجواری کشورمان با افغانستان و پاکستان احتمال سرایت این ویروس در ایران زیاد است و به همین جهت مراقبت ویژه در مرزهای زمینی، هوایی و دریایی را می‌طلبد و این مأموریت ویژه در مرزهای خراسان رضوی آغاز شده است.

وی افزود: ایرانی‌‌هایی که از هند وارد کشور می‌شوند به طور حتم به مراکز منتخب کرونا مراجعه کنند تا اگر مشکلی داشتند بلافاصله بررسی شده و اقدام لازم و به‌موقع صورت پذیرد؛ همچنین هندی‌هایی هم که وارد ایران می‌شوند در بدو ورود قرنطینه می شوند تا زمانیکه سلامتی کامل آنان محرز شود.

علائم ویروس کرونای هندی

رییس گروه مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه خطر ابتلا به کووید هندی در فصل گرما به مراتب بیشتر از دیگر ایام سال است، خاطرنشان کرد: علائم ویروس کرونای هندی مشابه دیگر ویروس‌های کرونا بوده، اما سرعت و شدت آن بیشتر است و به جهت آنکه فصل گرما را در پیش داریم باید رعایت دستورالعمل های بهداشتی به طور جدی تری مورد توجه قرار گیرد.

دکتر نهبندانی تصریح کرد: علائم نخست ویرویس کرونای هندی مواردی نظیر اسهال، استفراغ و حالت تهوع بوده و افراد در صورتیکه با هر یک از این مشکل‌ها مواجه شدند حتماً به مراکز منتخب کرونا مراجعه کنند و آن را یک مشکل عادی نپندارند، حتی اگر تست آنان هم منفی بود، بازهم پیگیر درمان باشند تا دچار مشکلات دیگر نشوند.

وی اضافه کرد: آماده‌باش نیروهای بهداشت در خصوص مأموریت ویژه مبارزه با ویروس کرونای هندی از طریق وزارتخانه داده شده و تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شده است و نیروهای حاضر در مرزهای زمینی و هوایی خراسان رضوی با آمادگی کامل در این مأموریت ویژه حاضر هستند.

 

منبع: رکنا
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه