معاون سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: در مجموع ۱۱ هزار و ۸۰۶ دانش‌آموز در مرحله دوم المپیادهای علمی در ۴۲ حوزه در کل کشور به رقابت پرداختند.

کدخبر : 77
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به گزارش پیشنهاد ویژه به نقل از فارس، «امید نقشینه ارجمند»، معاون سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و رئیس باشگاه دانش‌پژوهان جوان  اظهار کرد: در مجموع ۱۱ هزار و ۸۰۶ دانش‌آموز در مرحله دوم المپیادهای علمی در ۴۲ حوزه در کل کشور حضور داشتند.

وی به تفکیک حضور دانش‌آموزان در المپیادهای علمی اشاره کرد و افزود: ۷۷۶ نفر در المپیاد فیزیک، ۱۸۲۵ نفر در المپیاد ریاضی، ۱۴۳۳ نفر در المپیاد شیمی، ۸۲۱ نفر در المپیاد نجوم و اخترفیزیک، ۸۹۵ نفر در المپیاد کامپیوتر، ۱۲۵۴ نفر در المپیاد زیست‌شناسی و ۱۵۱۹ نفر در المپیاد ادبی، ۴۶۰ نفر در المپیاد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، ۸۳۰ نفر در المپیاد جغرافیا، ۸۷۸ نفر در المپیاد علوم زمین، ۴۵۹ نفر در المپیاد اقتصاد و مدیریت و ۶۵۶ نفر در المپیاد تفکر و کارآفرینی شرکت کردند.

نقشینه درباره ارزیابی از برگزاری مرحله دوم المپیادها، گفت: به‌طور لحظه‌ای در جریان گزارش برگزاری در تک تک حوزه‌ها بودیم و به نظر می‌رسد با تلاش مسؤولان اجرایی در استان‌ها آزمون‌ها به‌خوبی برگزار شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که «برخی دانش‌آموزان می‌گویند سؤالات سخت‌تر از سال‌های قبل بوده است»، ادامه داد: فعلاً قضاوتی در این مورد نداریم. البته با توجه به اینکه در المپیاد رتبه اهمیت دارد و نه نمره؛ سخت و آسان شدن آزمون، در حد معقول، اثر چندانی روی نتیجه نهایی ندارد.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه