ماجرای چسبیدن فلز به بدن افراد واکسینه بعد از تزریق واکسن کرونا مسئله ای عجیب به نظر می رسد که یک پزشک متخصص در این زمینه توضیح داد.

کدخبر : 576
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

صحبت هایی مطرح شده است درباره اینکه واکسینه شدن افراد در برابر کرونا ویروس موجب ایجاد چسبندگی فلزات به محل تزریق می شود.

مطالبی در خصوص چسبندگی اشیای فلزی به محل تزریق واکسن وجود دارند که عنوان می‌کنند که تزریق واکسن کرونا در برخی افراد موجب می‌شود که اشیای فلزی به محل تزریق واکسن بچسبند و حال با توجه به فیلم‌هایی که در این خصوص وجود دارد، این سوال مطرح می‌شود آیا چنین مطلبی صحت دارند و یا مانند بسیاری از مطالب دیگر که در فضای مجازی منتشر می‌شود، جزء شایعات محسوب می‌شوند.

به گزارش رکنا ، حمید عمادی، متخصص بیماری‌های عفونی در این خصوص گفت: برخی از افراد به دلایل نامعلومی حالت مگنتیو دارند و برخی اشخاص این موضوع را به واکسن نسبت می‌دهند، در حالی که چنین صحبت‌هایی صحیح نیست و این حالت ربطی به تزریق واکسن ندارد.

گروه‌های ضد واکسن در همه دنیا وجود دارد

محقق اصلی پروژه واکسن کرونا ی سوبرانا (مشترک بین کوبا و پاستور ایران) ضمن اشاره به اینکه گروه‌های ضد واکسن در همه دنیا وجود دارند، ادامه داد: افرادی که بر ضد واکسن تبلیغ می‌کنند که در کشور ما هم هستند و به علاوه بین شرکت‌های بزرگ دارویی در دنیا که واکسن‌های مختلفی را تولید کرده اند به دلیل رقابتی که با یکدیگر دارند، مطالبی را بر ضد هم منتشر می‌کنند و فضای مجازی هم بستر پخش اینگونه مطالب را بیش از پیش فراهم می‌کند و به طور کلی نباید به مطالب این چنینی توجه شود.

منبع: رکنا
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه