معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه مرگ و میر بر اثر بیماری کرونا در موج چهارم کاهش داشته است ، گفت: نسبت به پیک‌های مختلف، در حال افول پیک چهارم هستیم.

کدخبر : 284
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به گزارش پیشنهاد ویژه به نقل از ایرنا،  سید فرشاد علامه، در نشست هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران گزارشی از شرایط بیمارستان‌های دانشگاه در پیک‌های مختلف ارائه کرد و افزود: مراجعه کلی بیماران کووید ۱۹ در بخش سرپایی و بستری به بیمارستان‌های دانشگاه در حدود ۳۰۵ هزار بیمار بود که ۱۹ درصد از آنها به طور کلی بستری شده اند.

وی اظهار داشت: در موج چهارم رکورد بستری بیماران کرونایی شکسته شد و  این امر نشان دهنده زحمات همکاران در بیمارستان‌ها است. اکنون هزار و ۲۱ بیمار کووید ۱۹ در بخش‌های مختلف بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تهران بستری هستند.

علامه در خصوص میزان مرگ و میر کرونا، شرایط هر کدام از بیمارستان‌ها و بار بیماری کووید ۱۹ بر آنها، نسبت بستری‌های این بیماری در مقایسه به بستری سایر بیماری‌ها، گزارشی ارائه کرد و ادامه داد: از ابتدای همه گیری تا کنون ۱۳ درصد کل بستری‌ها در بیمارستان‌های دانشگاهی به بیماران کووید ۱۹ اختصاص داشته است.

علیرضا دلاوری معاون بهداشت دانشگاه علوم  پزشکی تهران نیز در این نشست، گفت: حجم بالایی از واکسیناسیون را بدون حاشیه خاصی به انجام رساندیم و در برخی مناطق که دانشگاه‌های دیگر می‌توانستند مداخله انجام دهند، به منظور تسریع در این امر و بالا رفتن آمارها، توانستیم واکسیناسیون انجام دهیم.

وی ضمن قدرانی از روسای بیمارستان‌ها برای کمک به واکسیناسیون، افزود: در مجموع ۲۷ هزار و ۹۰۰ دوز واکسن در بیمارستان‌های دولتی تزریق شده و دانشگاه علوم پزشکی تهران فاز یک واکسیناسیون (تزریق به کادر درمان و گروه‌های پرخطر) را مدت‌ها است که به اتمام رسانده است.

دلاوری، از آغاز واکسیناسیون در دانشکده‌ها خبر داد و تصریح کرد: تا روز گذشته به طور کلی ۲۲۴ هزار دوز واکسن تحویل دانشگاه شده بود. میزان توزیع واکسن در حدود ۲۰۵ هزار و تزریق ۱۷۰ هزار دوز است که روز به روز این عدد افزایش پیدا می‌کند.

وی در ادامه به واگذاری واکسیناسیون پرسنل بهشت زهرا، پاکبانان، سالمندان، بیماران خاص، اورژانس و غیره به دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و گفت: همچنین دانشگاه علوم پزشکی تهران با پوشش ۹۹.۴ درصدی اماکن اعلام شده از سوی بهزیستی، توانست دانشگاهی برتر در این زمینه باشد.

دلاوری با اشاره به روند واکسیناسیون در مناطق حومه و جنوب شهر تهران، تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران، در سطح اسلامشهر، شهر ری و جنوب تهران، ۲۲ مرکز تجمیعی راه اندازی کرد که از این طریق مجموعاً در فاز ۲ در حدود ۱۰۳ هزار نفر واکسینه شدند و به عبارت دیگر تا کنون ۵.۲ درصد گروه هدف واکسن دریافت کردند.
 

به گزارش ایرنا، در فاز اول تزریق واکسن کرونا یعنی در اسفند ۹۹ کارکنان مستقیم تغسیل متوفیان کووید ۱۹، پرسنل آزمایشگاه‌های کووید و نمونه بردارها و کارکنان خط اول حوزه بهداشت واکسینه شدند.

کارکنان خط اول حوزه درمان و پزشکی، پرسنل عملیاتی اورژانسی کشور، مرکز نگهداری سالمندان، جانبازان و معلولین و کارکنان مراکز خدمات جامع سلامت روستایی از اسفند ۹۹ تا فروردین ۱۴۰۰ واکسینه شدند و سایر کارکنان بیمارستان‌های بستری کننده کووید ۱۹ تاپایان اردیبهشت واکسینه شدند که جمعا حدود یک و نیم میلیون نفر می‌شوند.

واکسیناسیون گروه سنی بالای ۸۰ سال از اردیبهشت تا خرداد ۱۴۰۰ را شامل می‌شود. همچنین در خرداد و تیرماه ۱۴۰۰ گروه‌های سنی ۶۵ تا ۷۹ سال واکسینه خواهند شد که اولویت در ابتدا با سنین بالاتر است. همچنین تا پایان تیر ماه افراد ۱۶ تا ۶۴ سال که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند واکسیناسیون خواهند شد.

 در فاز ۴ واکسیناسیون کرونا حدود ۴ میلیون نفر واکسن تزریق می‌کنند.

 

منبع: فارس
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه