یک فوق تخصص ریه، به افراد توصیه کرد مصرف ویتامین‌ها به ویژه «ث» و «د» را فراموش نکنند و متذکر شد: مصرف ویتامین به ویژه در کودکان نوعی پیشگیری از ابتلاست.

کدخبر : 2204
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

سعید سادات منصوری با اشاره تفاوت علائم کرونای جدید با ویروس اولیه آن، اظهار کرد: ویروس‌ها در انتقال از یک بدن به بدن دیگر مقداری ضعیف می‌شوند، اما جهش ویروس نوعی تغییر در ویروس اولیه ایجاد می‌کند.

او با بیان اینکه ویروس جهش یافته، یک ویروس جدید با علائم جدید و متفاوت است، افزود: در جهش دلتا نیز شاهد تغییر در علائم بیماری هستیم؛ به گونه‌ای که این علائم با کرونای آلفا(ووهان) به ویژه در کودکان متفاوت است.

این فوق تخصص ریه کودکان، با اشاره به افزوده شدن برخی از علائم کرونا در جهش دلتا، تصریح کرد: در کرونای اولیه افراد دارای آبریزش بینی و گلودرد تشخیص غیرکرونایی دریافت می کردند، اما اکنون آبریزش بینی به یکی از علائم اصلی دلتا تبدیل شده و فرد دارای آبریزش حتما مبتلا به کروناست. هر فرد مبتلا به ویروس ووهان معمولا دو تا پنج نفر را مبتلا می کرد، اما ویروس دلتا قدرت سرایت بین هشت تا ۱۲ نفر را دارد؛ لذا اگر یک فرد خانواده مبتلا شود، احتمال درگیر شدن دیگر اعضای خانواده بسیار بالاست.

او با اشاره به بالا رفتن شدت بیماری در جهش دلتا، یادآور شد: در کرونای اولیه آمار ابتلا در کودکان زیاد نبود، اما اکنون مشاهدات میدانی ما افزایش سرایت به کودکان را نشان می دهد؛ البته هرگونه ابتلا به کروناویروس منجر به بستری و فوت نمی شود و درصد کمی بستری می شوند و درصد کمتری فوت می کنند.

این فوق تخصص ریه کودکان، واکسیناسیون را مهم‌ترین راه پیشگیری از کرونا دانست و عنوان کرد: ویروس برای تکثیر شدن باید وارد بدن انسان شود و لذا با واکسیناسیون مقاومت بدن بالا می رود و اجازه نمی دهیم که ویروس تکثیر شود و عملا خودمان جلوی سرایت ویروس را می گیرد. در واقع حتما باید بیش از ۷۰ درصد جامعه در مقابل کرونا واکسینه شده باشند تا سرایت نداشته باشیم.

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه