خانواده چهار نفره ایرانی که از سردشت به یونان مهاجرت کرده بودند در آرزوی رسیدن به خوشبختی زن جوان در مقابل چشمان فرزندانش به طرز دلخراشی جانش را از دست داد.

کدخبر : 1116
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

در پی حادثه ای تلخ برای خانواده ای که از ایران به یونان مهاجرت کرده بودند زن جوان مقابل چشمان فرزندانش به خاطر خستگی و گرسنگی جان داد. در ادامه جزئیات دردناک مرگ زن سردشتی را در نیک صالحی بخوانید

مرگ زن سردشتی

مهری نبی نژاد که همراه فرزندان و شوهرش قصد مهاجرت به اروپا از طریق یونان داشت جان سپرد، مهری نبی نژاد به گفته شوهرش در مسیر سخت مرز بین ترکیه و یونان دچار ایست قلبی شد.

مهری نبی نژاد به علت از دست دادن رمق جسمانی اش مقابل چشمان ۲ دختر خردسال خود جان باخت. شوهر مهری نبی نژاد پس از ایست قلبی زنش نتوانست از امدادگران کمک بگیرد. پیکر مهری نبی نژاد در آینده نزدیک با هماهنگی سفارت ایران در ترکیه به ایران منتقل خواهد شد.

تلاش برای مهاجرت سبب مرگ یک عضو خانواده ایرانی شد، مهری نبی‌نژاد که مدتی قبل به‌ همراه همسر و دو فرزندش تصمیم گرفتند شهرستان سردشت را به‌ مقصد اروپا ترک کنند، در این مسیر پر مخاطره جان خود را از دست داد.

اتفاقی که مشابه آن با وسعت بیشتر مدتی قبل برای دیگر خانواده سردشتی یعنی خانواده ایران‌نژاد رخ داد تا تصویر آن‌ ها تبدیل به عکس یک رسانه‌ های بین‌ المللی شود.

زن سردشتی

 

 مرگ زن سردشتی مهاجر ایرانی در یونان

مهری نبی‌نژاد مسیر سخت ترکیه به یونان را تحمل نکرد تا در مقابل چشمان دو دختر ۴ و ۷ ساله خود و همسرش جان بسپارد. رسانه‌ های محلی سردشت گزارش دادند این زن ۲۷ ساله در مرز ترکیه و یونان بر اثر خستگی مسیر جان خود را از دست داده است.

همسر او آقای سردار ابراهیم‌نژاد که حالا به‌همراه دو دخترش در کمپ «فلایکو» در مرز یونان و بلغارستان به سر می‌ برد درباره حادثه تلخ مرگ همسرش به رسانه‌ های بین‌ المللی گفته: «همسرم رمق ادامه دادن راه را نداشته و نمی‌ توانسته هیچ آب و غذایی بخورد.»

آقای ابراهیم‌ نژاد تلاش کرده با شماره پلیس و اورژانس یونان تماس بگیرد، اما از آن‌ جایی که انگلیسی بلد نبوده نتوانسته درخواست کمک کند. حتی برای گرفتن کمک نزدیک جاده‌ ای می‌ شود، اما هیچ ماشینی برای او نگه نمی‌ دارد.

زن سردشتی

 

جزئیات مرگ مهری نبی‌ نژاد در یونان

در نهایت وقتی کنار همسرش برمی‌گردد حال او بد بوده و جلوی چشمان فرزندانش جان می‌ سپارد. سردار که چاره‌ ای جز کول کردن جنازه همسرش نداشته، پس از طی مسافت طولانی برای گرفتن کمک به کنار جاده باز می‌ گردد و این بار خودرویی گذری، با دیدن جنازه زن جوان توقف می‌ کند و با پلیس تماس می‌ گیرد.

اما حالا به‌ گزارش رسانه‌ های محلی گروهی از نزدیکان و خانواده او در تلاش هستند با جمع‌ آوری پول پیکر بی‌جان این زن ۲۷ ساله سردشتی را به وطن خودش ایران برگردانند.

درست مانند خانواده ایران‌نژاد که تمام اعضای ۵ نفره آن در مسیر مهاجرت در کانال مانش جایی میان فرانسه و انگلیس غرق شدند، بعد‌ها پیکر آن‌ ها به ایران تحویل داده شد. پیکر کوچک‌ ترین عضو این خانواده یعنی آرتین ایران‌ نژاد بعد از دو ماه سرگردانی در دریا مدتی قبل جایی در حوالی نروژ شناسایی شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه