ملیکا عبدالهی | سریال سقوط

ملیکا عبدالهی بازیگر سقوط

عکسی از ملیکا عبدالهی را در ادامه می بینید.

 ملیکا عبدالهی بازیگر سقوط
کدخبر : 13309
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

نام اصلی : ملیکا عبدالهی

متولد : 18 آذر دهه شصت بیروت

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی سینما

سالهای فعالیت : 1388 تاکنون

ملیکا عبدالهی

ملیکا عبدالهی در یک خانواده 5 نفره زندگی میکند و دو برادر دارد.

از هفت سالگی از لبنان به ایران آمده و تا هفت سالگی اصلاً فارسی بلد نیست حرف بزند. او کلاس اول را در ایران گذرانده و بعد از کلاس اول زبان فارسی را یاد گرفته است. در واقع او تصمیم دارد که علاوه بر بازیگری وارد کارگردانی نیز بشود و هم اکنون نیز در حال تدوین و فیلم سازی می باشد.

خانم عبدالهی در آثاری همچون «مسافرخانه بشارت» ، «زبان مادری» ، «آوازهای سرزمین من» ، «درس آخر» ، «باب المراد» ، «در انتظار معجزه» به عنوان بازیگر حضور داشته است.

از سال ۱۳۸۸ تاکنون در زمینه بازیگری و اجرا فعالیت دارد و از بازیگران سینما ، تئاتر و تلویزیون ایران است. او علاوه بر بازیگری به عنوان مترجم زبان عربی نیز فعالیت دارد.

او به دلیل تسلط به زبان عربی و عرب زبان بودن ، چندین پیشنهاد از لبنان و کشورهای عربی داشته که به عنوان بازیگر در فیلم های عربی حضور داشته باشد. او در سریال آبابیس در نقش منشی دکتر بازی کرده است.

نحوه انتخاب برای سریال مینو به این گونه بوده است که او در شبکه الکوثر مجری برنامه کودک بود و در کار اجرا فعالیت میکرد که توسط آقای روستایی به پوروزیری کارگردان این سریال معرفی شد. او در سریال مینو در نقش زینب ایفای نقش کرده است.

از وضعیت ازدواج و همسر ملیکا عبدالهی اطلاعات دقیقی در دست نیست.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه