کارکنان دولت | حقوق کارمندان

خبر ویژه مجلس برای کارکنان دولت | طرح ساماندهی کارکنان دولت به کجا رسید؟

نماینده صومعه سرا در مجلس در تذکری از کمیسیون اجتماعی خواست تا روند بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت را تسریع کند.

خبر ویژه مجلس برای کارکنان دولت | طرح ساماندهی کارکنان دولت به کجا رسید؟
کدخبر : 8673
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به طور کلی به افرادی که توسط ارگان‌های دولتی استخدام می‌شوند کارکنان دولت گفته می شوند.پر‌ واضح است که کارکنان دولت از امنیت شغلی و مزایای بیشتری نسبت به باقی شاغلین در کشور برخوردار هستند.کارکنان دولت ، مطابق « قانون مدیریت خدمات کشوری » مصوب 1386 از حقوق و مزایای متعددی برخوردار می باشند.در ادمه به آخرین خبر از کارکنان دولت می پردازیم.

کارکنان دولت

سید کاظم دلخوش اباتری نماینده صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز قوه مقننه در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: بنا بود  آیین نامه قانون بودجه 1401 ظرف مدت یک ماه نوشته شود، اما هنوز روز زمین مانده است، بنابراین از آقای رئیسی که پیوسته به دنبال حل مشکل فقرا و روستاییان هستند، می‌خواهم به این موضوع ورود کنند، ضمن اینکه هنوز هم سهمیه قیر داده نشده و این در حالی است که چندماه آینده بارندگی را در پیش داریم، بنابراین رئیس جمهور باید دستور دهد تا قانون اجرا شود.

وی در بخش دیگری از تذکر خود بیان کرد:طرح ساماندهی نیروهای قراردادی، شرکتی و طرحی در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار دارد که ما پیشنهاداتی نیز پیرامون آن مطرح کردیم، چشم این افراد به عملکرد کمیسیون اجتماعی است، بنابراین از آقای مصری می خواهم به عنوان فردی که هم فعالیت در کمیسیون اجتماعی و هم به عنوان وزیر کار را در کارنامه خود دارد کمک کند تا به سرعت این طرح در دستور کمیسیون اجتماعی قرار گیرد.

نماینده صومعه‌سرا در مجلس در ادامه تذکرات خود ضمن قدردانی از هیات تطبیق مقررات برای پیگیری افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تصریح کرد: این هیات شنبه گذشته پیرامون بررسی این موضوع جلسه ای برگزار کرد و فردا نیز در این خصوص جلسه دارد، امیدواریم با حل این مشکل هم مجلس و هم مردم را خوشحال کند.

دلخوش گفت: نیروهای طرحی در وزارت بهداشت و درمان در دوران کرونا جان خود را گذاشتند، اما الان آنها را پراکنده کرده اند، بنابراین انتظار می ‌رود وزارت بهداشت در این زمینه به درستی عمل کرده و مانع از اخراج آنها شود.

وی با بیان اینکه آیین نامه اجرای رتبه بندی فرهنگیان در حال تدوین است، گفت:از مجلس می‌خواهیم که برای نظارت بر روند اجرای این مهم یک نفر را به عنوان مامور جهت نظارت بر این بخش معرفی کند.

در ادامه جلسه علنی محمدصالح جوکار نماینده یزد در مجلس در تذکر شفاهی خود گفت:قانون رتبه‌بندی معلمان به تصویب مجلس رسید و مجلس برای اجرای آن در قانون بودجه 1401، 38 هزار میلیارد تومان منابع در نظر گرفت اما هنوز آیین‌نامه اجرایی آن به تصویب نرسیده هر چند قرار بود تا 23 خرداد ماه آیین‌نامه اجرایی قانون در اختیار فرهنگیان قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از تذکر خود اظهار کرد:مصوبه شورای عالی کار و افزایش 38 درصدی مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی از دیگر موضوعات قابل توجه است، متأسفانه هیأت وزیران مصوب کرده به صورت پلکانی برداشت انجام شود لذا بر اساس نظام پرداخت، بازنشستگان باسابقه و کسانی که بیمه بالایی پرداخت می‌کردند، دریافتی مناسبی ندارند و با عدالت با آنها رفتار نشده است.

همچنین صدیف بدری نماینده اردبیل در مجلس در تذکری خطاب به رئیس جمهور و وزرای اقتصادی، گفت: همان طور که پیش بینی می‌شد در مردمی سازی یارانه ها زیرساخت ها فراهم نشد و قیمت ها بی رویه بالا رفت و همچنان بالا می رود و ساعتی شاهد افزایش قیمت ها هستیم؛ دولت فکر کنترل تورم نیست و مردم به بهانه مردمی سازی یارانه ها زیر فشار اقتصادی له می شوند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس در تذکر دیگری درباره وضعیت بازنشستگان گفت: افسران دیروز توسعه اقتصادی کشور امروز دچار مشکلات فراوان معیشتی هستند و شرمنده خانواده خود شده اند، از رئیس جمهور می خواهم هرچه سریع تر براساس قانون موضوع یکسان سازی حقوق بازنشستگان را انجام دهد.

کارکنان دولت

ولی اسماعیلی در تشریح آخرین وضعیت  بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در این کمیسیون ، اظهار کرد: در آخرین مرحله بررسی طرح تعیین تکلیف استخدامی کارکنان دولت ، قرار شد تا کارگروه مشترکی بین اعضای کمسیون و سازمان اداری و استخدامی کشور تشکیل شود تا ابعاد مختلف این طرح بررسی شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از در دستورکار قرار گرفتن طرح استخدامی کارکنان دولت در دستورکار جلسات هفته آتی نمایندگان در قوه‌مقننه خبر داد.

ولی اسماعیلی در تشریح آخرین وضعیت  بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در این کمیسیون ، اظهار کرد: در آخرین مرحله بررسی طرح تعیین تکلیف استخدامی کارکنان دولت ، قرار شد تا کارگروه مشترکی بین اعضای کمسیون و سازمان اداری و استخدامی کشور تشکیل شود تا ابعاد مختلف این طرح بررسی شود.

وی با بیان اینکه طرح استخدامی کارکنان دولت ظرف چند جلسه در این کارگروه چکش کاری شده است، افزود: تمام ملاحظات و نقطه نظرات در این طرح در نظر گرفته شده است لذا دولت در موافقت و اجرای این طرح با مجلس همراهی می‌کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه ما در روند بررسی نهایی طرح ساماندهی استخدامی کارکنان دولت در جلسه علنی هماهنگ با سازمان اداری و استخدامی کشور عمل خواهیم کرد ، ادامه داد: بر اساس این طرح شرکت‌های واسطه برای جذب نیروها حذف و نیروهای شرکتی نیز تبدیل وضعیت می‌شوند.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه در حال حاضر حدود 17 نوع قرارداد برای جذب کارکنان دولت وجود دارد، گفت: امیدواریم برای تصویب و اجرای درست طرح مذکور وضعیت قراردادی کارکنان دولت ساماندهی شود.

وی با بیان اینکه پس از بارگذاری طرح مذکور در سامانه مربوطه در مجلس حدود 100 پیشنهاد از سوی نمایندگان مجلس پیرامون آن مطرح و به دست ما رسیده، گفت: این پیشنهادات در روند بررسی طرح در جلسه علنی مطرح خواهند شد که قطعا به پخته‌تر شدن آن کمک می‌کنند.

نماینده گرمی در مجلس اظهار کرد: با توجه به اینکه حدود 180 تن از نماینمایندگان در نامه‌ای به قالیباف رئیس مجلس خواستار در اولویت قرار گرفتن این طرح شدند لذا این طرح هفته آینده در دستور کار جلسه علنی قرار خواهد گرفت و احتمالاً تا پایان خرداد ماه رسیدگی به این موضوع در مجلس به اتمام برسد و طرح جهت بررسی به شورای نگهبان ارسال شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه