ژاک پرن، بازیگر "سینما پارادیزو" درگذشت.

کدخبر : 6839
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

آخرین فیلمی که پرن در آن ظاهر شد فیلم محیط زیستی «جالوت» بود که ماه مارس اکران شد و نشان دهنده توجه عمیق وی به محیط زیست بود.

ژاک پرَن بازیگر فرانسوی فیلم‌هایی چون «سینما پارادیزو» و «Z» در ۸۰ سالگی درگذشت.

ژاک پرَن بازیگر فرانسوی که در شماری از فیلم‌های به یادماندنی مانند «سینما پارادیزو» و «دختران جوان روشفور» بازی کرده بود و کارگردانی فیلمی چون «مهاجرت بالدار» را در کارنامه داشت در ۸۰ سالگی از دنیا رفت.

خانواده وی اعلام کردند که وی پنجشنبه در پاریس درگذشت.

پرن سال ۱۹۴۱ در پاریس متولد و از دهه ۱۹۵۰ وارد دنیای سینما شد و در بیش از ۷۰ فیلم نقش‌آفرینی کرد.

وی همان قدر که در سینمای فرانسه شناخته شده بود در سینمای ایتالیا هم محبوب بود و اولین نقش اصلی خود را با بازی در کنار کلودیا کاردیناله در فیلم «دختری با یک چمدان» در سال ۱۹۶۱ به دست آورد.

این بازیگر که با موهای خاکستری و صدای آرمش‌بخشش برای سینماروها آشنا بود بارها در نقش افسر جلوی دوربین می‌رفت. «جوخه ۳۱۷» در سال ۱۹۶۵، «درامر خرچنگ» در سال ۱۹۷۷ و «افتخار یک کاپیتان» در سال ۱۹۸۲ که هر ۳ توسط پی‌یر شوئن‌دورفر ساخته شده‌اند، از جمله چنین فیلم‌هایی هستند.

او همچنین در موزیکال‌های «دختران جوان روشفور» و «پوست الاغ» ساخته ژاک دمی بازی کرد و بازیگر «Z» ساخته گوستاو گاوراس بود. او در برابر دوربین ویتوریو دسیکا و انیس واردا هم نقش‌آفرینی کرد. وی بازیگر فیلم «کوروس» در سال ۲۰۰۴ به کارگردانی برادرزاده‌اش کریستوف باراتیه هم بود که به موفقیت بزرگی رسید و ۸.۶ میلیون بلیت در گیشه فروخت.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه