خبر مهم به متقاضیان وام ودیعه مسکن | کدام مستأجران وام ودیعه مسکن نگرفتند؟

معاون وزیر راه با اشاره به پرداخت وام ودیعه مسکن به ۳۱ درصد از مستأجران واجد شرایط، گفت: تاکنون ۴۸۰۰ میلیارد تومان وام به اجاره‌نشین‌ها پرداخت شده است.

خبر مهم به متقاضیان وام ودیعه مسکن | کدام مستأجران وام ودیعه مسکن نگرفتند؟
کدخبر : 5128
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 

محمود محمودزاده درباره جدیدترین وضعیت پرداخت وام ودیعه مسکن به مستأجران، اظهار کرد: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا در حمایت از مستأجران،‌طی دو سال اخیر وزارت راه و شهرسازی اقدام به معرفی متقاضیان واجد شرایط به بانک‌های عامل جهت پرداخت وام ودیعه کرده است.

وی ادامه داد: بر این اساس حدود 700 هزار مستأجر واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها معرفی شدند.

وی با بیان این که از این تعداد بانک‌ها به حدود 220 هزار اجاره‌نشین (حدود 31 درصد) وام ودیعه مسکن را پرداخت کرده‌اند، افزود‌: سیستم بانکی باید تا پایان بهمن‌ماه وام مستاجران معرفی شده از سوی وزارت راه و شهرسازی را پرداخت کند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در واکنش به روند کُند پرداخت وام ودیعه به مستأجران گفت: این موضوع را بارها از بانک مرکزی پیگیری کرده‌ایم،‌ گرچه این مسئله در حیطه وظایف ما نیست اما به‌طور مستمر آنرا پیگیری می‌کنیم.

محمودزاده همچنین با یادآوری این‌که سال گذشته 10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای وام ودیعه مسکن در نظر گرفته شده بود،‌ اضافه کرد: عملکرد سال گذشته بانک‌ها در پرداخت وام ودیعه حدود 4800 میلیارد تومان بود.

تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه