آخرین جزییات از همسان سازی حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان همچنان زیر خط فقر

همسان سازی حقوق باعث ایجاد دردسرهای بیشتر برای بازنشستگان شده است. به گفته رئیس اتحادیه بانوان خانه کارگر فارس تاکنون هیچکدام از دولت‌ها وضع کارگران و بازنشستگان را بهبود نبخشیدند و حقوق کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی همچنان زیر خط فقر است.

آخرین جزییات از همسان سازی حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان همچنان زیر خط فقر
کدخبر : 4164
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

رئیس اتحادیه بانوان خانه کارگر فارس و بازرس کانون تامین بازنشستگان تأمین اجتماعی شیراز با اشاره به اینکه بعضی از تصمیمات دولتمردان برای کارگران و بازنشستگان همانند زلزله‌ای است که بیشتر باعث افزایش فقر و تورم در جامعه می شود، گفت: ذکر این نکته ضروری است که بازنشستگان در ایجاد تورم و کسری بودجه نقشی ندارند.

زهرا درویشی با با بیان اینکه در شرایط فعلی بازنشستگان و کارگران از وضعیت موجود ناراضی اند گفت: مشکلات موجود اقتصادی کشور باعث شده تا این دو قشر سخت در تنگنا باشند و این موضوع آن‌ها را خشمگین کرده است.

دولت برای همسان سازی نسخه ای مشابه بازنشستگان لشکری و کشوری بپیچدبازرس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شیراز در ادامه با اشاره به اینکه دولت باید جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نسخه ای شبیه صندوق بازنشستگی کشوری و لشکری بپیچد و همسان سازی و حقوق بازنشستگان را از محل بودجه های دولتی بپردازد، افزود: در شرایطی که منابع سازمان تامین اجتماعی با مصارف آن همخوانی ندارد چه لزومی دارد سازمان تامین اجتماعی اموال و دارایی خود را که ذخیره سازمان است بفروشد و از محل آن هزینه پرداخت حقوق و همسان سازی کند.

درویشی در ادامه با بیان اینکه پرداخت نکردن بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی مشکلات بازنشستگان و این قشر را افزایش داده است، ادامه داد: در صورتی که دولت بدهی اش را به سازمان پرداخت کند سازمان می تواند از این محل فعالیت های اقتصادی را آغاز کند و تامین و آسایش را برای زیر مجموعه و مستمری بگیران فراهم کند و در نهایت این مهم سبب می شود تا بازنشستگان مجبور نشوند برای دریافت وام ۱۸ درصدی از بانک رفاه ماه ها و روزها منتظر بمانند.

رئیس اتحادیه بانوان کارگر فارس بر لزوم ارائه سهم بانک رفاه در سازمان بورس بیان کرد: با توجه به اینکه بانک رفاه به عنوان یک پشتیبان مناسب نقش بانک مرکزی را برای دولت ایفا می کند بنابراین واگذاری این بانک مشکلات متعددی را برای کارگران و بازنشستگان ایجاد می کند.

درویشی در ادامه با انتقاد از رعایت نشدن عدالت در بخش های بهداشتی و درمانی قشر بازنشستگان تامین اجتماعی، گفت: اجرا نشدن عدالت در پرداخت حقوق و عدم اجرا همسان سازی حقوق این قشر مشکلات متعددی را برای این قشر مواجه کرده است.

دولت‌ها دستاورد مناسبی برای کارگران و بازنشستگان نداشتند

هیچکدام از دولت‌ها دستاوردی برای کارگران و بازنشستگان نداشتند وی با اشاره به اینکه هیچکدام از دولت‌ها نتوانستند دستاورد مناسبی برای کارگران و بازنشستگان داشته باشند ادامه داد: به رغم اینکه تمام دولت‌ها شعارهایی مبنی بر بهبود وضع کارگران سر می‌دهند اما تاکنون هیچکدام از دولت‌ها وضع کارگران و بازنشستگان را بهبود نبخشیدند و حقوق کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی همچنان زیر خط فقر است.

این فعال کارگری در ادامه با بیان اینکه نداشتن امنیت شغلی و نبود آسایش حداقلی سبب شده تا بازنشستگان و کارگران شرمنده خانواده‌هایشان باشند ادامه داد: متاسفانه قیمت داروهایی که بازنشستگان استفاده می‌کنند میلیونی است که با توجه به دستمزد کارگران و پرداخت‌ آن از سوی برخی از کارفرمایان و وضعیت بد اقتصادی کشور مشکلاتی را برای این قشر ایجاد کرده است.

ضرورت رعایت در عدالت نظام پرداخت حقوق و دستمزددرویشی با اشاره به اینکه بازنشستگان و کارگران همواره خواستار عدالت در نظام پرداخت و دستمزد هستند ادامه داد: بازنشستگان تامین اجتماعی همواره شرمنده خانواده هستند و این در حالی است که کارگران و بازنشستگان همواره از دولتمردان انتظار دارند که عدالت در مسکن، دارو، حقوق بهداشت و ....برای بازنشستگان تأمین اجتماعی و کارگران را رعایت کنند.

رئیس اتحادیه بانوان کارگر فارس در ادامه تصریح کرد: مسئولان مدام عنوان می کنند با کمبود بودجه مواجهند اما این سئوال مطرح می شود که چرا برای مواردی مانند سوء استفاده از اموال دولتی،رانت ها و حقوق های نجومی و سفرهای خارجی مسئولان، استفاده از اموال بازنشستگان و .... اعتبار موجود است اما برای ساماندهی به وضعیت اقتصادی بازنشستگان کمبود اعتبار داریم؟درویشی با اشاره به اینکه بازنشستگان تامین اجتماعی با شعار امنیت امروز، رفاه فردا ، ۳۰سال است که میزان دریافتی شان تنها ۳۰ درصد از حقوق کارکنان دولت است، خاطر نشان کرد: کسر حق بیمه تکمیلی هم ظلم مضاعف دیگری است که به بازنشستگان وارد شده است.

وی خاطر نشان کرد: حذف بودجه سازمان تامین اجتماعی از منابع دولت در ۴۳ سال گذشته مشکلات متعددی را برای زیر مجموعه های این سازمان ایجاد می کند و تحت فشار گذاشتن تامین اجتماعی مبنی بر دریافت نکردن بدهی ها از کارفرمایان ظلم دیگری به زیر مجموعه های این سازمان است.

ایلنا

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه