احتمالا دولت برای حمایت از دهک‌های پایین بن‌کارتی توزیع کند تا این افراد بتوانند فرآورده‌های لبنی را خریداری کنند.

کدخبر : 4114
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

احتمالا دولت بعد از حذف ارز کالاهای اساسی برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه بن‌کارتی توزیع کند تا از این قشر حمایت کند اما توزیع این کارت‌ها شامل چه کسانی خواهد شد؟

عبدالله قدوسی مدیرعامل صنایع شیر ایران گفت: با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به طور قطع قیمت شیرخام افزایش می‌یابد؛ با افزایش قیمت شیر خام پیش‌بینی می‌شود که قیمت لبنیات نیز بیش از ۶۰ درصد افزایش یابد.

وی  ادامه داد: گرانی لبنیات به طور قطع بر روی سرانه مصرف این محصولات اثر می‌گذارد که دولت برای رفع این مشکل طرح‌هایی مانند توزیع شیر در مدارس و کارت توزیع لبنیات، برای اقشار ضعیف و دهک‌های پایین جامعه در نظر دارد.

به گفته قدوسی احتمالا برای دهک‌های پایین و اقشار آسیب‌پذیر بن‌کارت لبنیات توزیع می‌شود تا این افراد قادر به خرید فرآورده‌های لبنی باشند، البته هنوز صحبت و قراردادی با صنایع شیر نشده است.

علی حسین رعیتی‌فرد معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اینباره گفت: برای رفع دغدغه مسکن کارگران تلاش می‌شود که از ظرفیت‌های نهضت جهش در تولید مسکن برای خانه‌دار شدن آنها استفاده کنیم.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: دولت به دنبال کنترل تورم است و در صورتی که تورم کنترل نشود هرگونه افزایش حقوق نیز نتایجی برای معیشت مردم نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: از شرکت‌های دیگر نیز درخواست می‌شد مانند صنایع لبنیات شیر ایران در ارتباط خود با جامعه کارگری، هم افزایی ایجاد کنند تا کارگران خود را در سود و ضرر کارفرما شریک بدانند.

او  درباره سخت و زیان‌آور شناخته شدن کارگران خط تولید فراورده‌های لبنیات گفت: این موضوع بررسی و ظرف مدت یک ماه اطلاع رسانی می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه