رتبه بندی فرهنگیان | افزایش حقوق معلمان

گروه‌هایی که مشمول رتبه‌بندی نشده‌اند، از معلمان غیررسمی و حق‌التدریس گرفته تا بازنشستگان، خواستار توجه به وضعیت خود و رفع تبعیض شدند.

کدخبر : 3856
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

بازنشستگان فرهنگی می‌گویند باید همسان‌سازی نود درصدی با در نظر گرفتن مزایای رتبه‌بندی اجرایی شود تا حقی از بازنشستگان به خصوص آن‌هایی که در سال جاری یا سال قبل بازنشست شده‌اند، ضایع نشود.

در عین حال، خبر خوش برای معلمان رسمی شاغل، پرداخت مابه‌التفاوت رتبه‌بندی از مهرماه سال جاری است؛ مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفته است: آیین نامه رتبه‌بندی معلمان در وزارت آموزش و پرورش با کمک سازمان امور اداری و استخدامی در حال تهیه و تدوین است. ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این طرح در شش ماهه دوم امسال اختصاص یافته است که از شش ماهه دوم امسال قابل اجراست و مابه‌التفاوت آن از مهرماه قابل پرداخت است.  

رتبه بندی فرهنگیان

رتبه بندی شامل ۷۳۰ هزار نفر از معلمان می شود

رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: ۷۳۰ هزار معلم در لایحه رتبه بندی فرهنگیان قرار می گیرند.

 علیرضا منادی در مراسم روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی افزود: همانطور که مدارس مقاوم سازی می شود، معلم ها را هم باید مقاوم سازی کرد، رتبه بندی معلمان یکی از راه های بهبود وضعیت است.

وی ادامه داد: طرح رتبه بندی در مجلس در مرحله بررسی است، دولت ۵۰۰ هزار معلم را در لایحه در نظر گرفته بود، اما مجلس این تعداد را به ۷۳۰ هزار نفر رساند.

رییس کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: در لایحه دولت سه سال برای این طرح در نظر گرفته شده بود، اما مجلس همه را تجمیع کرد و همچنین معلمان با استادان دانشگاه در نظر گرفته شدند. به واسطه طرح رتبه بندی معلمان جایگاه علمی و تخصصی و مهارتی معلمان مشخص می شود.

منادی ادامه داد: کمیسیون آموزش با سخت گیری نسبت به وزیر آموزش و پرورش رای اعتماد داد. یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش می تواند اقتصاد آموزش و پرورش را تحول بخشد.

وی خاطر نشان کرد: ۱۰ میلیارد تومان در مجلس برای مدرسه سازی  درنظر گرفته شده است، از این رو  از وزیر و رییس سازمان نوسازی مدارس درخواست داریم این پول را بهره ور کنند و حداقل  ۳۰ و ۴۰ درصد بهره وری را در مدرسه سازی افزایش دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه