آخرین قیمت دلار | قیمت دلار | قیمت دلار امروز

ابتدای هفته گذشته قیمت ارز نوسان زیادی داشت اما در ادامه تا حدودی تعدیل شد.

کدخبر : 3336
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت دلار در بازار با توجه به مذاکرات وین با نوسان شدیدی رو به رو است. انتظار مردم از دولت جدید، کاهش قیمت دلار در بازار و تحقق نرخ واقعی آن است ولی با توجه به  افزایش قیمت دلار و فتح کانال 30 هزار تومانی امیدواری مردم برای کاهش قیمت دلار کم شده است. قیمت دلار در بازار از 7 تومان در سال 57، به 37 هزار تومان در سال گذشته رسید. این افزایش قیمت دلار در بازار و بی‌ثباتی آن در این سال‌ها موجب مشکلات اقتصادی زیادی برای مردم شده است.در ادامه به بررسی آخرین قیمت دلار در بازار می پردازیم.

قیمت+دلار+آخرین نرخ اعلامی دلار از سمت صرافی ملی ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان بود. با توجه به تغییرات قیمت دلار در هفته گذشته پیش‌بینی کارشناسان از روند بازار ارز در روزهای آینده به چه صورت است؟

تاثیر بودجه و مذاکرات بر قیمت دلار

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار ارز درباره روند قیمت دلار در هفته آینده گفت: روزهای آینده دو رخداد مهم در تغییر قیمت ارز موثر است. اول، تقدیم لایحه بودجه و نرخ ارز اعلامی بودجه است و دوم،دور دوم نشست احیای برجام  و ابهام در به نتیجه رسیدن آن است.

نصیرزاده درباره واکنش بازار ارز به نتیجه مذاکرات برجام می‌گوید: اگر نشست برخلاف اعلام طرف ایرانی برگزار نشود یا برگزاری به صدور پالس مثبت ختم نشود به تقویت قیمت منجر می‌شود.

وی همچنین در این باره افزود: در مجموع نشانه‌ای برای تزریق ارز در بازار مشاهده نمی‌شود و ثبات قیمت‌های کنونی در بازار ارز دور از تصور نیست.

علی اصغر سمیعی، کارشناس بازار ارز هم  درباره تغییر دستوری قیمت دلار در بازار ارز گفت: ایجاد هرگونه بازار جدید باعث به وجود آمدن قیمت تازه و رانت جدید می‌شود و به چند نرخی بودن ارز دامن می‌زند.

سمیعی در بخش دیگری گفت: کاهش قیمت دلار حتی اگر شروع شود و بخواهد ادامه پیدا کند، به صورت دستوری و مصنوعی و به ضرب تبلیغ و تزریق خواهد بود.

او بیان کرد: ضمن این‌که باز هم در کوتاه‌مدت، دوباره روند صعودی پیدا می‌کند.

به گفته سمیعی، خود این تلاطم و کاهش هم به ضرر اقتصاد کشور و تنها به نفع واردات غیرضروری و کمک به خروج بیشتر سرمایه از کشور و صدمه به تولیدات داخلی و کاهش گردشگری در داخل ایران به نفع سفر به کشورهای دیگر خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه