سریال بازی مرکب یا اسکوئیدگیم این روزها در میان پر بیننده ترین سریال های شبکه های خارجی و ایرانی قرار گرفته است.

کدخبر : 3108
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

سریال بازی مرکب در اولین پخش خود در سال 2021 در میان پربیننده ترین سریال ها قرار گرفت. سریال بازی مرکب برای اولین بار در شبکه نتفلیکس پخش گردید.سریال بازی مرکب یک سریال 9 قسمتی ساخت کشور کره می باشد . سریال بازی مرکب با موضوع درگیری یک عده در فضای بازی با جایزه 38 میلیون دلاری ذهن بینندگان را به چالش می کشد. با پخش سریال بازی مرکب نقدهای روانشناسی بسیاری بر این سریال وارد شده است.

سریال بازی مرکب

داستان سریال بازی مرکب

سریال بازی مرکب Squid Game روایتگر داستان افرادی است که به دلایل مختلف در زندگی شکست خورده و احساس سرخوردگی دارند، اما ناگهان دعوت مرموزی را برای شرکت در یک بازی عجیب دریافت می‌کنند که یک جایزه ۳۸ میلیون دلاری دارد. این بازی در مکانی نامعلوم برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان تا زمان مشخص شدن برنده نهایی، در این محیط حبس می‌مانند.

در قصه این سریال ۴۵۶ نفر با الهام گرفتن از ۶ بازی کودکان در کره جنوبی و دیگر کشورها وارد یک فضای خوش‌رنگ ولی مرموز می‌شوند و رقابتی را به بهای جان خود آغاز می‌کنند. قهرمان داستان، آخرین نفری است که در این بازی شرکت می‌کند و ما از زاویه دید او وارد این قصه می‌شویم.

کلمه اسکوئید در بازی مرکب از کجا آمده است ؟

اسکوئید نوعی ماهی مرکب است که بدنی دراز با هشت پا دارد. نام این سریال از یک بازی کودکانه گرفته شده است که در آن با گچ بر روی زمین شکلی شبیه بازی مرکب کشیده می شود.

سریال بازی مرکب

قوانین سریال بازی مرکب

داستان سریال بازی مرکب شامل بازی‌های محبوب کودکان در دهه ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ کره است، مانند بازی ماهی مرکب، که در این بازی، بازیکنان به ۲ دسته تقسیم می‌شوند؛ مدافعان و مهاجمان. روال بازی به این‌صورت ادامه پیدا می‌کند که مدافعان می‌توانند با هر دوپای خود داخل زمین حرکت کنند و مهاجمان در خارج از خطوط، فقط اجازه دارند روی یک پا بپرند، اما اگر یک مهاجم موفق شود از کنار مدافع کناری اسکوئید رد شود، دیگر آزاد است که با هر دوپای خود حرکت کند.

سپس، زمانی‌که مهاجمان برای نبرد نهایی مهیا می‌شوند، در ورودی اسکوئید دور هم جمع شده و برای برنده شدن به سمت محدوده قُرق شده در راس اسکوئید، هجوم می‌برند. قوانین بازی از اینجا به بعد به این ترتیب است که اگر حین این نبرد، یک مدافع، مهاجم را به خارج از محدوده اسکوئید هل بدهند، مهاجم می‌میرد، اما اگر یک مهاجم در این نبرد موفق شود به راس اسکوئید (یا همان ماهی مرکب) برسد، مدافعان مغلوب و پیروزی از آن تیم مهاجمان می‌شود.

سریال بازی مرکب

حواشی سریال بازی مرکب 

پخش این سریال حواشی فراوانی داشته ، از ایجاد مزاحم تلفنی برای زنی ک شماره اش در این سریال به عنوان شماره تماس برای شرکت در بازی نمایش داده می شو د تا انتقاد نسبت به ترجمه انگلیسی زیرنویس ها از کره ای که عده ای از تماشاگران کره ای می گویند در بعضی مواقع موجب تغییر معنای سریال شده است .

سریال بازی مرکب

گفت و گویی از کارگردان سریال بازی مرکب 

بازی مرکب توسط هوانگ دونگ-هیوک نوشته و ساخته‌شد. به گفتهٔ هوانگ، او فیلم‌نامهٔ این مجموعه را در سال ۲۰۰۸ نوشت، هنگامی که در وضعیت نابسامان اقتصادی و در مانهوابانگ به‌سر می‌برد و کتاب‌هایی همچون نبرد سلطنتی، بازی دروغین و آخرالزمان قمار: کایجی را مطالعه می‌کرد؛ هرچند او این خط داستانی را «بسیار غیرقابل درک و عجیب» برای آن زمان یافت. هوانگ گفت: «من تمایل داشتم داستانی بنویسم که کنایه و حکایتی از جامعهٔ سرمایه‌داری مدرن باشد، چیزی که رقابت بسیار شدیدی را به تصویر کشد، تا حدی شبیه به رقابت شدید زندگی. اما می‌خواستم شخصیت‌هایی را نمایش دهم که در زندگی واقعی با آن‌ها سروکار داریم.»

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه