اخبار روز| اخبار سیاسی| حسن روحانی

حسن روحانی رئیس‌جمهوری سابق، مرداد ماه امسال رسماً اعلام کرده «همه موجودی خزانه تخلیه شده است.»

کدخبر : 2954
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

دولت سیزدهم در شرایط بسیار نامطلوب اقتصادی سکان هدایت اقتصاد کشور را در دست گرفته است و شواهد و قرائن مختلف، مستند به آمارهای مراکز دولتی و غیردولتی نشان می‌داد، چالش‌هایی مانند کسری بودجه، تورم، رکود اقتصادی از جمله میراث‌های شومی است که در چند ماه نخست حضور دولت جدید گریبان اقتصاد ایران را گرفته است.

اخیراً هم گزارشی منتسب به بانک مرکزی منتشر شد که نشان می‌داد تورم در نیمه نخست سال 1400 به بیش از 50 درصد رسیده است. همچنین گزارش اخیر مرکز پژوهش‌های مجلس حاکی از کسری بودجه حداقل 400 هزار میلیارد تومانی و عدم تکافوی منابع بودجه در سال جاری است.

این در حالی است که در روزهای پایانی حضور دولت دوازدهم، هزینه‌های جدیدی از جمله همسان سازی حقوق بازنشستگان و همچنین رتبه‌بندی معلمان آن هم در شرایط سخت کسری بودجه شدید به هزینه‌های جاری دولت اضافه شده است که همگی این شواهد حاکی از تحویل یک خزانه خالی به دولت سیزدهم بود، هر چند سند رسمی برای اثبات آن وجود نداشت.

اما... بر اساس سندی که امروز تسنیم به آن دست یافته، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در تاریخ 9 مرداد 1400 طی نامه‌ای به نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه می‌نویسد: نامه شماره 194653 مورخ 1400/4/28 جناب عالی با موضوع درخواست «پرداخت مبلغ مورد اشاره نزد خزانه به منظور تکمیل و بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به آبیک» که تصویر آن به پیوست ارسال می‌شود، به استحضار ریاست محترم جمهوری رسید، پی‌نوشت فرمودند:  

«همه موجودی خزانه بر اساس درخواست‌های جنابعالی تخلیه شده است. موجودی وجود ندارد»
حسن روحانی

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه