قیمت پراید | قیمت پراید دست دوم | قیمت پراید کارکرده

قیمت پراید صفر امروز (۱۱۱‌ SE مدل ۹۹) به حوالی ۱۸۵ میلیون تومان رسید.

کدخبر : 2906
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

پراید صفر SE ۱۵۱ مدل ۱۴۰۰ هم حوالی ۱۶۰میلیون تومان قیمت خورد.  پراید ۱۵۱ پلاس مدل ۹۹ حوالی ۱۶۹ میلیون تومان  قیمت خورده است که ارزان ترین وانت ایرانی به شمار می رود.

پراید صفر SE ۱۵۱ مدل ۹۹  در رنج ۱۵۳ میلیون خریدوفروش شد که ارزان ترین خودروی ایرانی محسوب می شود.

قیمت پراید صفر ۹۹ مدل ۱۳۱ SE  حوالی ۱۷۰ میلیون تومان اعلام شد. پراید وانت صفر مدل ۱۴۰۰ حوالی ۱۷۸میلیون تومان  ارزش گذاری شد.

برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)

۱۱۱ SE ۱۳۹۹ | سایپا صفر ۱۸۵,۰۰۰,۰۰۰

۱۳۱ SE ۱۳۹۹ | سایپا صفر ۱۷۰,۰۰۰,۰۰۰

۱۵۱ SE ۱۳۹۹ | سایپا صفر ۱۵۳,۰۰۰,۰۰۰

۱۵۱ SE ۱۴۰۰ | سایپا صفر ۱۶۰,۰۰۰,۰۰۰

۱۵۱ پلاس ۱۳۹۹ | سایپا صفر ۱۶۹,۰۰۰,۰۰۰

۱۵۱ پلاس ۱۴۰۰ | سایپا صفر ۱۷۸,۰۰۰,۰۰۰

منبع: باما

قیمت پراید در بازار
قیمت پراید خصوصا مدل ۱۱۱ هاچ‌بک با وجود آن که دیگر تولید نمی‌شود، اما همچنان یکی از مورد توجه ترین معیارهای بازار ایران به شمار می‌رود و در حال حاضر معادل ۱۸۵ میلیون تومان است که کاهش سه میلیونی نسبت به هفته قبل را نشان می‌دهد. سایپا ۱۵۱ یا همان پراید وانت نیز که همچنان تولید می‌شود، در لوکس‌ترین نسخه خود یعنی سایپا ۱۵۱ پلاس مدل ۱۴۰۰ به قیمتی به حدود ۱۸۱ میلیون تومان رسیده که تغییری نسبت به هفته قبل نشان نمی‌دهد. سایپا ۱۳۱ مدل ۹۹ و سایپا ۱۳۲ مدل ۹۸ نیز به ترتیب قیمتی در حدود ۱۷۰ و ۱۶۰ میلیون تومان را در روز یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ثبت کرده‌اند که حکایت از کاهش دو میلیونی قیمت پراید ۱۳۱ نسبت به روزهای گذشته دارد.

 

قیمت پراید در بازار

بازار خودرو مدت زمان زیادی است که بدون مشتری مانده و معاملاتی صورت نمی‌گیرد. اگر معامله‌ای هم صورت گرفته باشد برای خودرو‌های کمتر از ۴۰۰ میلیون تومانی است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو با بیان اینکه در هفته گذشته برخی از خودروهای داخلی گران شدند، گفت: قیمت خودرو طی چند روز گذشته افزایش داشته، که علت آن کاهش عرضه خودروسازان است؛ وقتی دارندگان خودرو احساس می‌کنند که خودروسازان عرضه خودرو را کاهش داده اند، قیمت را افزایش می‌دهند.

این مقام مسئول با بیان اینکه افزایش قیمت بین خودرو‌های داخلی متفاوت بوده و در برخی شاهد افزایش ۲ میلیونی و در برخی ۶ تا ۷ میلیون افزایش یافته است، گفت: خودرو‌های سایپا از اول هفته تاکنون بین ۲ تا ۳ میلیون و خودرو‌های ایران خودرو بین ۴ تا ۵ میلیون تومان افزایش یافته است.

موتمنی با اشاره به اصلی‌ترین دلیل افزایش قیمت‌ها در بازار، گفت: اصلی ترین دلیل افزایش قیمت خودرو، کاهش عرضه توسط خودروسازان است.

او در خصوص عرضه خودرو در بورس، گفت: اگر عرضه را بیشتر کنند قیمت‌ها متعادل می‌شود، نیازی به فروش در بورس نیست.

قیمت پراید در بازار

تحول در بازار خودرو

دوشنبه سوم آبان ماه امسال وزیر صمت در توییتی نوشت: سال آینده تولید خودرو به قدری زیاد خواهد شد که دیگر نیازی به قرعه‌کشی نیست. برنامه دقیقی مبتنی بر ۹ طرح در صنعت خودرو طراحی شده و به تدریج به سمتی خواهیم رفت تا قیمت‌ها کاهش یابد و این مهم تا پایان سال محقق خواهد شد.

پس از اعلام مخالفت رسمی وزارت صمت با آزادسازی واردات خودرو برخی کارشناسان احتمال گرانی در بازار را هشدار داده بودند و حال دقیقا در دوره‌ای که وزیر صمت وعده ارزانی داده قیمت پراید از مرز ۱۶۰ میلیون تومان گذشته است.

آخرین قیمتی که در کارخانه برای پراید اعلام شد، ۴۰ میلیون تومان بود، اما اکنون همان پراید به ۱۸۵ میلیون تومان رسیده است. قیمت پراید در روزهای اخیر با نوسان روبرو بود و هر چند که موضوع آزاد سازی واردات خودرو مطرح شده ولی قیمت پراید چندان تغییری نکرده است.

قیمت پراید در بازار

پراید دوباره گران شد

مسیح فرزانه، کارشناس بازار خودرو با اشاره به علت افزایش دوباره قیمت خودرو با وجود رکود شدید در بازار، گفت: بعد از دو هفته‌ای که بازار در آرامش به سر برده و در بازار رکود شدیدی حاکم بوده است، قیمت خودرو مجدد افزایش یافت.

او با بیان اینکه کاهش تیراژ و توقف تولید برخی مدل‌ها در افزایش قیمت خودرو تاثیر می گذارد بیان کرد: کاهش تیراژ خودرو‌های داخلی، توقف تولید برخی از مدل‌ها و از طرفی افزایش قیمت ارز مواردی بودند که چند روزی است بر روی قیمت خودروها تاثیر گذاشت.

این کارشناس صنعت خودرو در پاسخ به این سوال که چرا برخی مدل ها بیشتر افزایش قیمت دارند و کدام از خودروها این افزایش قیمت را داشته اند گفت: در مدل‌های مختلف پژو ۲۰۷ اتوماتیک، بیشترین افزایش قیمت را در بین محصولات داخلی تجربه کرده است؛ همچنین مدل‌ دوگانه‌سوز پژو ۴۰۵ که در پروسه‌ای از زمان بیشترین تقاضا را داشت و پراید ۱۱۱ مواردی هستند که تا حدودی افزایش قیمت را تجربه کردند.

فرزانه گفت: بازار خودرو کشور طبق آمار‌ها و تحقیقات میدانی نیازمند به عرضه یک تا یک و نیم میلیون دستگاه خودرو در سال دارد که طی آمار شش ماه امسال از وزارت صمت، خودروسازان توانستند حدود ۶۰۰ هزار دستگاه تولید کنند که بخشی از این تولید متعلق به خودروهایی است که از قبل در پارکینگ خودروسازان‌ خوابیده است.

قیمت پراید در بازار

قیمت پراید کارکرده

خریداران پراید دست دوم مدل ۹۰ گاهی مجبور می‌شوند بین ۶۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان هزینه کنند. مدل‌های ۶۰ میلیون تومانی یا تصادفی هستند یا کارکرد نسبتا بالایی دارند، اما هر چقدر به سمت پراید‌های دست دوم گرانتر می‌رویم وضعیت بهتر می‌شود

 پراید کارکرده مدل ۹۰ در بازار آزاد بازه قیمت گسترده‌ای دارد. به طوری که اگر همین الان سری به سایت‎‌های خرید و فروش بندازید، با آگهی‌هایی روبرو می‌شوید که قیمت آن‌ها بین ۶۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان است. شخصی پراید دست دوم مدل ۹۰ صندوقداری را با رقم ۶۵ میلیون تومان آگهی کرده است.

این خودرو به‌خاطر تصادف، بدنه آن دوررنگ است و شاسی‌های جلو و عقبش هم ضربه خورده‌اند. حالا تصور کنید دقیقا ۱۰۰ میلیون تومان بودجه دارید. با ۱۰۰ میلیون تومان می‌شود پراید دست دوم مدل ۹۰ را با کارکرد ۱۰۰ هزارکیلومتر خریداری کرد. بدنه، شاسی‌ها و موتور این پراید کاملا سالم هستند. دقیقا با همین مشخصات پراید هاچ بکی بین آگهی‌ها وجود دارد که مالکش آن را ۱۲۰ میلیون تومان می‌فروشد. گران بودن پراید هاچ بک صفرکیلومتر نسبت به پراید صندوقدار در بازار مدل‌های دست دوم هم کاملا محسوس است.

پراید دست دوم صندوقدار

پراید دست دوم مدل ۹۰ با قیمت ۶۵ میلیون تومان آگهی شده است. این خودرو ظرف ۱۰ سال ۳۰۰ هزارکیلومتر راه رفته و بدنه آن تمام رنگ است. شاسی‌های جلو و عقب هم ضربه خورده‌اند، اما وضعیت موتور آن سالم نوشته شده است. پراید دست دوم مدل ۹۰ در شهریار تهران ۷۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. دو لکه رنگ در بدنه وجود دارد شاسی جلو جوش خورده است. آگهی دیگری وجود دارد که در آن ارزش پراید دست دوم مدل ۹۰ را ۸۱ میلیون تومان قید شده است.

پرایدی که در این آگهی دیده می‌شود، ۱۵۰ هزارکیلومتر راه رفته، از لحاظ بدنه و موتور وضعیت سالمی دارد و فقط فروشنده آن به چند لکه کوچک روی سقف اشاره کرده است. با ۱۰۰ میلیون تومان چه پراید دست دوم مدل ۹۰ در بازار وجود دارد؟ پراید نوک مدادی با کارکرد ۱۰۰ هزارکیلومتر دقیقا ۱۰۰ میلیون تومان آگهی شده است. شخصی که این آگهی را تنظیم کرده، تاکید ویژه‌ای روی واقعی بودن میزان کارکرد خودرو داشته است. شاسی‌ها وضعیت سالمی دارند و طبق عکس‌هایی که در آگهی به چشم می‌خورد بدنه خودرو هم ضربه‌ای ندیده است.

پراید دست دوم مدل ۹۰ در یک آگهی دیگر ۱۱۰ میلیون تومان قیمت خورده است. این یکی حدود ۱۰۰ هزارکیلومتر مسافت طی کرده، بدنه آن یکی‌دو خط و خش جزئی دارد، ۱۰ ماه از مهلت بیمه آن باقی مانده و مالکش بابت نگهداری صحیح و تعویض به موقع اقلام مصرفی تاکید کرده است. قیمت پراید دست دوم مدل ۹۰ در یک آگهی ۱۲۰ میلیون تومان نوشته شده است. کارکرد این پراید که رنگ نوک مدادی دارد ۹.۵ هزارکیلومتر بوده و بدنه و شاسی‌ها بدون ضربه هستند.

پراید دست دوم هاچ بک

پراید هاچ بک دست دوم مدل ۹۰، با قیمت ۸۷ میلیون تومان آگهی شده است. مدلی که مالکش ادعا می‌کند فقط ۲۸ هزارکیلمتر راه رفته و کاپوت و گلگیر‌ها به‌خطر تصادف تعویض شده‌اند. شاسی جلو هم ضربه خورده‌اند و و فقط یک ماه از مهلت بیمه آن باقی مانده است. پراید هاچ بک دست دوم مدل ۹۰ در یکی از آگهی‌ها ۹۵ میلیون تومان قیمت دارد. حدود ۲۴۵ هزارکیلومتر کارکرد این خودرو است، گلگیر سمت راست تعویض شده و از روی عکس‌ها مشخص است بدنه آن هم چند خط و خش دارد.

با این حال وضعیت موتور سالم نوشته شده است. تقریبا با همین بودجه می‌شود سراغ پراید هاچ بک دست دوم مدل ۹۰ رفت که ۱۵ هزارکیلومتر مسافت کرده، شاسی عقب ضربه خورده، بدنه آن از چند ناحیه رنگ خورده و حدود ۹۸ میلیون تومان فروخته می‌شود. پراید هاچ بک دست دوم با قیمت ۱۰۰ میلیون تومان بین آگهی‌ها دیده می‌شود. طی این ۱۰ سال ۹۰ هزارکیلومتر از این خودرو کار کشیده‌اند و در آگهی به ضربه دیدن شاسی جلو اشاره شده است و بدنه آن هم چند خط و خش جزئی دارد. بین انواع پراید هاچ بک دست دوم مدل‌های‌تر و تمیز زیادی در آگهی‌ها وجود دارد.

یک نفر پراید هاچ بک دست دومش را ۱۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌فروشد. مالک این خودرو در آگهی به سالم بودن موتور، شاسی‌ها و بدنه خودرو اشاره کرده و است و قیمت پیشن‌های را مقطوع اعلام کرده است. پراید هاچ بک دست دوم دیگری با قیمت ۱۲۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. موتور خودرو، بدنه و شاسی‌ها سالم هستند و ۱۲ ماه از مهلت بیمه این پراید هاچ بک دست دوم باقی مانده است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • سیاینا
    0

    ملکی

روی خط رسانه