قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا امروز شنبه 5خرداد1403 | روند قیمت طلا این هفته کاهشی خواهد بود؟

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۰ درصد افزایش به ۲۳۳۳ دلار و ۸۳ سنت رسید.

کدخبر : 26020
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۰ درصد افزایش به ۲۳۳۳ دلار و ۸۳ سنت رسید.قیمت طلا امروز به دنبال پایین آمدن ارزش دلار آمریکا افزایش یافته اما در آستانه بدترین عملکرد هفتگی طی پنج ماه و نیم گذشته قرار دارد. امید به کاهش زود هنگام نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا پایین آمده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.20 درصد افزایش به 2333 دلار و 83 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا امروز در بازار کامکس نیویورک با یک کاهش 0.12 درصدی به 2356 دلار و 90 سنت رسیده است.قیمت طلا امروز در روز به رکورد 2449 دلار و 89 سنت رسیده بود اما بیش از 100 دلار از ارزش خود را از آن زمان از دست داده و در آستانه یک کاهش قیمت هفتگی 3 درصدی قرار دارد.

جزئیات آخرین اجلاس فدرال رزرو آمریکا که در روز چهارشنبه منتشر شد نشان داد سیاست نرخ بالای بهره برای رسیدن به هدف تورم دو درصد ادامه خواهد داشت.

تاجران در حال حاضر تردید دارند فدرال رزرو نرخ بهره را بیش از یک بار در سال جاری میلادی کاهش دهد و 63 درصد احتمال می‌دهند این اتفاق در ماه نوامبر بیفتد.

قیمت طلا

نرخ بالای بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

علی رغم بی‌ثباتی موضع آمریکا در مورد نرخ بهره، قیمت طلا 13 درصد از ابتدای سال جاری میلادی تا حالا افزایش یافته که دلیل آن تقاضای بالا در چین و ادامه بی ثباتی‌های ژئوپلیتیکی است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.14 درصد افزایش به 30 دلار و 50 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 0.83 درصدی 1028 دلار و 15 سنت معامله می‌شود.

قیمت طلا این هفته کاهشی خواهد بود؟

 قیمت طلا و سکه در هفته گذشته با بازدهی منفی بسته شد. این افت قیمت، در طلا بیش از سکه بود. هفته گذشته اخبار مربوط به حادثه جان باختن رئیس‌جمهور و تیم همراه وی، سیاست‌گذار را مجبور به ارزپاشی بیشتر برای مدیریت قیمت دلار کرد. کاهش قیمت دلار با افت ارزش طلای جهانی همراه شد و روند بازار داخلی طلا را نزولی کرد.

قیمت طلا و سکه در هفته جاری به طور پیوسته روند کاهشی داشت، اما افت دمای بازار طلا در تلرانس قیمتی محدودی رخ داد و منجر به تغییر قیمتی چشمگیری در بازار فلز زرد نشد.

اونس جهانی طلا

موضوع جان باختن رئیس‌جمهور و تیم همراه وی در هفته‌ای که رو به پایان است، سیاست‌گذار را برای ارزپاشی به منظور مدیریت قیمت دلار به صرافت انداخت و همین موضوع در کنار افت ارزش طلای جهانی، بازار طلا را با کاهش‌های محدود همراه کرد.

تحلیلگران بازارهای مالی معتقدند در صورتی که روند نزولی طلای جهانی همچنان ادامه داشته باشد، قیمت‌ها در بازار طلای داخلی هم در نخستین هفته خرداد، همچنان کاهشی خواهد بود. آنها پیش‌بینی می‌کنند در صورت کاهش ارزش طلای جهانی احتمال برگشت قیمت سکه امامی به کانال ۳۷ میلیونی وجود دارد و می‌گویند احتمال تاچ محدوده سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی برای طلا وجود دارد.

بازار سکه در سه روند معامله شد

قیمت سکه امامی روز پنجشنبه سوم خرداد روی رقم ۴۰ میلیون و ۲۸۵ هزار تومانی بسته شد و کاهش محدود ۱۷ هزار تومانی داشت. سکه‌ بهار بدون تغییر قیمت و با رقم ۳۶ میلیون و ۹۹۵ هزار تومانی معامله شد.

سکه

گفتنی است قیمت نیم‌‌‌سکه با افت ۱۰۰ هزار تومانی در کانال ۲۲ میلیونی معامله شد و روی رقم ۲۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی ایستاد. ربع سکه با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی به کار خود پایان داد و تغییر قیمت نداشت. سکه گرمی با قیمت ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی معامله شد و با رشد ۱۰ هزار تومانی در دسته افزایشی‌های بازار قرار گرفت.

حباب سکه امامی ۸ میلیونی شد

کاهش قیمت طلا روز پنجشنبه از قیمت سکه بزرگتر بود. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۱۲۴ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۲۸ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۲۶ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۲۸۲ هزار تومانی بسته شد.

حباب سکه روز پنجشنبه سوم خرداد برخلاف روند قیمت در تمام قطعات رشد کرد. حباب سکه امامی ۷۳۹ هزار تومان، سکه بهار ۷۴۳ هزار تومان، نیم‌سکه ۲۶۸ هزار تومان، ربع سکه ۱۸۳ هزار تومان و سکه گرمی ۱۰۰ هزار تومان افزایش داشت.

قیمت طلا امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

 قیمت طلا پایین آمد و هر اونس طلا، امروز به ۲,۳۳۴ (دو هزار و سیصد و سی و چهار )دلار رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۳۴ درصدی داشته است.

اونس جهانی طلا

 قیمت طلا امروز در معاملات بازار جهانی ریزش را تجربه کرده است.

قیمت اونس طلا امروز

هر اونس طلا، امروز به ۲,۳۳۴ (دو هزار و سیصد و سی و چهار )دلار  رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۳۴ درصدی داشته است./خبرگزاری تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه