قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا با کاهش اونس جهانی کاهش یافت! | بررسی وضعیت نرخ ارز

قیمت طلا و سکه روز سه شنبه در برخی قطعات کاهش محدودی داشت.

کدخبر : 26009
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 در هفته اخیر روند بازار طلا ثبات نسبی داشت و قیمت طلا کاهشی بود. تحلیلگران اقتصادی کاهشی شدن اونس جهانی طلا را در رفتار کاهشی بازار طلا و قیمت طلا در طی روزهای آینده موثر می‌دانند.قیمت طلا و سکه در هفته اخیر روند باثباتی داشت و در برخی روزها نیز کاهشی شد. افت قیمت‌ طلا در روز سه‌شنبه سکه امامی را برای ساعاتی در کانال ۳۹ میلیونی قرار داد اما در ادامه معاملات، قیمت طلا بار دیگر به کانال ۴۰ میلیونی برگشت.

اونس جهانی طلا ۱۱ دلار ریخت

تحلیلگران اقتصادی با وجود ماندگاری سکه در منطقه ۴۰ میلیون تومانی طی هفته‌های اخیر، معتقدند اگر قیمت اونس جهانی طلا در روزهای آینده کاهشی شود، سکه امامی منطقه ۳۷ میلیونی را نیز خواهد دید. آنها لازمه این موضوع را ریزشی شدن اونس جهانی طلا می‌دانند. فعالان بازارهای مالی در خصوص قیمت طلا نیز می‌گویند اگر طلای جهانی گارد ریزشی بگیرد، برای هر گرم طلا منطقه سه میلیون و ۱۰۰ تا سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی را باید در نظر گرفت.

اونس جهانی طلا

گفتنی است اونس جهانی طلا روز چهارشنبه و در زمان تعطیلی بازارهای داخلی با کاهش ۱۱ دلاری روی رقم ۲۴۱۰ دلاری درحال معامله است و اونس جهانی نقره روی رقم ۳۱ دلار و ۶۹ سنتی ایستاده و کاهش ۲۰ سنتی دارد. قیمت هر گرم نقره در بازار داخلی روی رقم ۵۴ هزار و ۴۰۰ تومانی ایستاده است.

سکه‌های سنگین به کانال بالاتر برگشتند

قیمت سکه امامی روز سه‌شنبه ۱ خرداد روی رقم ۴۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی بسته شد. سکه‌ بهار با رقم ۳۶ میلیون و ۹۹۵ هزار تومانی معامله شد و ۲۰۰ هزار تومان کاهش داشت.

گفتنی است قیمت نیم‌‌‌سکه با افت ۲۰۰ هزار تومانی در کف کانال ۲۳ میلیونی معامله شد و ربع سکه با ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی به کار خود پایان داد. سکه گرمی با قیمت ۶ میلیون و ۷۹۰ هزار تومانی با رشد ۹۰ هزار تومانی در دسته افزایشی‌های بازار قرار گرفت.

سکه

قیمت طلا روز سه‌شنبه کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۶۱ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۵۳۳ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۱۴ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۵۵ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۳۱۰ هزار تومان بسته شد.

: قیمت طلا پایین آمد و هر اونس طلا، امروز به ۲,۳۷۲ (دو هزار و سیصد و هفتاد و دو ) رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۱.۷۸ درصدی داشته است.

 قیمت طلا امروز در معاملات بازار جهانی ریزش را تجربه کرده است.

آخرین نرخ اونس طلا

هر اونس طلا، امروز به ۲,۳۷۲ (دو هزار و سیصد و هفتاد و دو ) رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۱.۷۸ درصدی داشته است.

وضعیت بازار ارز در روز سوم خرداد چگونه خواهد بود؟

وضعیت دلار پس از شهادت ریاست جمهور در سانحه سقوط بالگرد، با حضور بازار ساز کنترل شده و نرخ ارز سیر کاهشی گرفت. دلار اکنون در کف کانال هفتم از کریدور پنجم در حال رنج زدن است و تحرک خاصی در بازار ارز دیده نمی شود.

قیمت دلار

بازار ارز در روزهای پایانی اردیبهشت و ابتدای خردادماه تحت تاثیر حادثه‌ای که برای بالگرد رئیس‌جمهوری و همراهان او رخ داد روزهای پرخبری را پشت سر گذاشت. با وجود این، بازار ارز در کنترل بازارساز قرار داشت و تزریق‌های سنگین نه‌تنها اسکناس آمریکایی را از کریدور ششم پایین کشید بلکه آن را در کف قیمت قرار داد.

کدام محصولات وارداتی با مجور وزارت صمت ارز ترجیحی گرفتند؟

معامله‌گران با توجه به جان باختن رئیس‌جمهوری و تیم همراه او، احتمال رشد شارپی قیمت دلار را مطرح می‌کردند؛ با این حال، تقاضا مدیریت شد و دلار در آخرین معامله روز سه‌شنبه در میانه کانال هفتم از کریدور پنجم بسته شد. فعالان بازار ارز با توجه به بازار نیمه‌تعطیل روز سه‌شنبه، روند تقاضا را کاهشی برآورد کردند.

کف و سقف قیمت دلار کجاست؟

تحلیلگران بازار ارز کانال هفتم از کریدور پنجم را به لحاظ تکنیکالی کف قیمت دلار می‌دانند و کانال‌های پنجم و ششم را حمایت بعدی اسکناس آمریکایی ارزیابی می‌کنند. تحلیلگران همچنین، کانال نهم این کریدور را مقاومت فعلی دلار در نظر می‌گیرند.

قیمت دلار

کارشناسان اقتصادی نیمه کریدور پنجم را منطقه‌ای با امکان تقاضای بالا در نظر می‌گیرند و معتقدند نبود پول در بازارها به دلیل سیاست‌های انقباضی دولت، دست بسیاری از فعالان اقتصادی را بسته است. به اعتقاد آنها چرخش نداشتن پول و نقدینگی در کشور یکی از موانع مهم حرکت دلار است که به نظر می‌رسد با برنامه‌ریزی هدفمند از سوی بانک مرکزی دنبال می‌شود.

تحلیلگران اقتصادی برای روز پنجشنبه سوم خرداد با توجه به قرار گرفتن این روز میان دو تعطیلی، بازاری آرام با نوسان محدود در کانال هفتم را پیش‌ بینی می‌کنند. با توجه به تجربه‌های گذشته، روز پنجشنبه بازار نیمه‌تعطیل است و روند تقاضا کاهشی خواهد بود.

قیمت یورو کاهشی شد

یورو

قیمت درهم روز سه‌شنبه با رقم ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومانی معامله شد و نسبت به روز ماقبل تغییر قیمت نداشت. تتر با رشد ۱۰۰ تومانی روی رقم ۵۸ هزار تومانی ایستاد.

قیمت پوند انگلیس با کاهش ۲۷۰ تومانی با رقم ۷۲ هزار و ۹۱۰ تومانی معامله شد و قیمت یورو کاهش ۲۰۰ تومانی پیدا کرد و روی رقم ۶۲ هزار و ۱۳۰ تومانی ایستاد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار روز سه‌شنبه تغییر قیمت نداشت. اسکناس دلار با رقم ۴۴ هزار و ۸۱۱ تومان و حواله دلار با رقم ۴۱ هزار و ۸۴۰ تومان عرضه شد./اقتصاد 100

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه