تا حالا اشتباه آب رو مصرف می کردیم! | نوشیدن آب تو اول صبح باعث و بانی بیماری های داخلیه!

عوارض خوردن آب قبل از صبحانه روی برخی از افراد در دنیا دیده شده است در ادامه به علت آن پرداخته ایم.

تا حالا اشتباه آب رو مصرف می کردیم! | نوشیدن آب تو اول صبح باعث و بانی بیماری های داخلیه!
کدخبر : 25694
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

عوارض خوردن آب قبل از صبحانه روی برخی از افراد در دنیا دیده شده است و طبق تحقیقات پزشکان نوشیدن آب در صبح ناشتا ممکن است منجر به کاهش سطح سدیم خون شما شود و همین موضوع باعث حالت تهوع، استفراغ و معده درد خواهد شد.

برای جلوگیری از درد معده، بهتر است به جای خوردن آب قبل از صبحانه، آب را در جرعه های کوچک و به طور پیوسته در طول روز بنوشید.  احساس تهوع بعد از نوشیدن آب بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید، و اگر در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالاً بعد از نوشیدن آب در صبح ناشتا اغلب حالت تهوع دارید. به احتمال زیاد این یک احساس جزئی و موقتی است که در اثر یک موقعیت خاص، مانند معده خالی ایجاد می شود، اما همچنین می تواند نشانه یک بیماری تشخیص داده نشده باشد که حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

در هر صورت، این احساس ناخوشایند بیماری می تواند مانع از رژیم غذایی مناسب و دریافت مواد مغذی شود و برنامه روزانه شما را محدود کند. بنابراین، اگر می‌پرسید دلیل این موضوع چه می‌تواند باشد، به خواندن ادامه دهید. ما در این مقاله به برخی از شرایطی که می توانند پس از نوشیدن آب باعث ایجاد حالت تهوع در شما شوند صحبت کرده ایم.

احساس تهوع پس از خوردن آب ناشتا می تواند نشانه کم آبی بدن باشد، یعنی کمبود آب کافی در بدن شما. کم آبی شدید ممکن است نیاز به مراقبت فوری پزشکی داشته باشد. کم آبی بدن، حالت تهوع و استفراغ به هم مرتبط هستند و اغلب می توانند به طور همزمان به دلیل تعدادی از بیماری ها از جمله ویروس های رایج معده رخ دهند.

نوشیدن آب

خوردن آب در صبح ناشتا ممنوع

در موارد کم آبی شدید بدن، آبرسانی مجدد به تدریج مهم بسیار حائز اهمیت است. زمانی که در تلاش برای افزایش سطح هیدراتاسیون بدن تان آب می نوشید، ممکن است سرگیجه یا سردرد همراه با حالت تهوع داشته باشید. در حالی که مطالعات نشان می دهد که خوردن آب با معده خالی می تواند با شستشوی سیستم شما به هضم کمک کند، برخی از افراد ممکن است پس از نوشیدن آب با معده خالی احساس تهوع کنند و خوردن آب قبل از صبحانه برایشان مضر باشد.

اگر بعد از نوشیدن مقدار زیادی آب با معده خالی احساس بیماری می کنید، ممکن است ناشی از اسید معده باشد. افرادی که از رفلاکس شدید رنج می برند ممکن است طعم تلخی را در دهان خود تجربه کنند. این مزه تلخ ممکن است با سرفه، آروغ، نفخ، سوزش سر دل، حالت تهوع و استفراغ نیز همراه باشد و این علائم ممکن است با معده خالی بدتر شود.

مضرات نوشیدن آب در صبح ناشتا

با اینکه اکثر پزشکان نوشیدن آب قبل از خوردن صبحانه را مفید می دانند اما همانطور که در بخش ابتدایی این مقاله توضیح داده شد عوارض خوردن آب قبل از صبحانه در برخی افراد دید شده است. از مهمترین مضرات نوشیدن آب در صبح ناشتا خصوصا خوردن آب سرد تأثیر بر روی اعصاب و روان است. همچنین اگر به خوردن آب سرد در صبح ناشتا عادت دارید باید بگوییم با اینکار باعث بروز مشکلات ناباروری و ضعف قوای جنسی تان خواهید شد. از دیگر مضرات نوشیدن آب سرد در صبح ناشتا ضرر رسیدن به کبد است و هیچگاه نباید آب را سرد و با یخ زیاد بنوشید. در صورت استمرار و مداومت در این کار کبد شما به تدریج چرب شده و مشکلات جدی برای بدن و سلامت در پی دارد.

نوشیدن آب

علت حالت تهوع بعد از نوشیدن آب در صبح ناشتا

احساس تهوع بعد از نوشیدن آب با معده خالی نیز نشانه گرسنگی شماست. یک میان وعده سالم بخورید و ممکن است به زودی احساس بیماری نکنید. اغلب، حالت تهوع ها نشانه کم آبی بدن است. اما یکی از دلایل کمتر رایج برای حالت تهوع، نوشیدن آب زیاد است. نوشیدن بیش از حد آب در مدت زمان کوتاه می تواند منجر به هیپوناترمی شود. هیپوناترمی یک عدم تعادل الکترولیتی است که با سطح سدیم خون کمتر از mEq/L 135 مشخص می شود.

کلیه های شما وظیفه تصفیه آب نوشیدنی و متعادل نگه داشتن سطح مایعات در جریان خون را بر عهده دارند. هنگامی که بیش از حد آب می نوشید، سطح سدیم نوسان می کند و کلیه های شما مجبور می شوند حتی سخت تر کار کنند و باعث واکنش استرس زا از سوی هورمون ها می شود که بدن شما را تحت فشار قرار می دهد و در موارد شدید می تواند کشنده باشد. به این حالت مسمومیت با آب می گویند . در نتیجه مسمومیت با آب، ممکن است حالت تهوع داشته باشید.

الکترولیت ها مواد معدنی هستند که در خون، بافت ها و سایر قسمت های بدن یافت می شوند. اگر بدن آب زیاد یا خیلی کم داشته باشد، هیپوناترمی یا عدم تعادل الکترولیت ممکن است رخ دهد. عوارض جانبی شایع کمبود الکترولیت سردرد، سرگیجه و حالت تهوع است. نوشیدن آب قبل از صبحانه می تواند تعادل الکترولیت شما را در بدن مختل کند و باعث ایجاد حالت تهوع در شما شود.

اگر پس از نوشیدن آب برای مدت طولانی حالت تهوع دارید، این ممکن است نشانه اختلالات گوارشی باشد. همچنین یکی دیگر از دلایل ایجاد حالت تهوع پس از نوشیدن آب در صبح ناشتا می تواند زخم معده باشد، زخمی که زمانی ایجاد می شود که شیره های دستگاه گوارش پوشش داخلی معده را از بین ببرند. زخم معده می تواند در معده، دوازدهه یا پوشش تحتانی مری ایجاد شود. علائم ممکن است شامل درد مانند سوء هاضمه، حالت تهوع و کاهش وزن باشد.

افزایش شدید هورمون های استرس می تواند باعث تنفس سریع، افزایش ضربان قلب و مشکلات گوارشی شود. به دلیل افزایش اسید معده، احتمال سوزش سر دل یا رفلاکس اسید معده بیشتر است.  استرس همچنین می تواند بر نحوه حرکت غذا در بدن شما تأثیر بگذارد و منجر به اسهال یا یبوست شود. همچنین ممکن است حالت تهوع، استفراغ یا معده درد داشته باشید. همه این علائم ممکن است باعث ایجاد حالت تهوع بعد از نوشیدن آب شود.

در این نوشتار شما را با عوارض خوردن آب قبل از صبحانه آشنا کردیم و در پایان باید بگوییم از مهمترین مضرات نوشیدن آب در صبح ناشتا، ضعف معده و اعضای بدن شود. مهمترین موضوع در این باره مصرف مداوم آب بصورت روزانه است. به شکلی که به عادتی برایتان تبدیل شود و استمرار داشته باشد باید آنرا کنار بگذارید.

منبع: سماتک

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه