توت فرنگی | فواید توت فرنگی

با خوردن توت فرنگی از افسردگی خداحافظی کنید! | خواص فراوان توت فرنگی محبوبش کرده

یک مطالعه نشان داد که مصرف روزانه توت فرنگی به مدت ۱۲ هفته همچنین باعث بهبود خلق و خو و کاهش مشکلات مربوط به حافظه و سلامت روان می‌شود.

با خوردن توت فرنگی از افسردگی خداحافظی کنید! | خواص فراوان توت فرنگی محبوبش کرده
کدخبر : 25608
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد خوردن توت فرنگی که یکی از میوه‌های محبوب و دوست داشتنی است می‌تواند به پیشگیری از زوال عقل و افسردگی کمک کند. یک وعده فنجان توت فرنگی همچنین ۱۰۰ درصد از مقدار توصیه شده روزانه ویتامین C را تامین می‌کند.

محققان امیدوارند یافته‌های آن‌ها بتواند به پیشگیری از زوال عقل کمک کند، در حال حاضر زوال عقل هیچ درمان قطعی ندارد و از هر ۱۱ نفر بالای ۶۵ سال در بریتانیا یک نفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

پروفسور رابرت کریکوریان، از دانشگاه سینسیناتی، در آمریکا، گفت : زوال عقل یک اصطلاح کلی است که شامل بسیاری از بیماری‌های مختلف است، که همه بدون شیوه درمان قطعی هستند.

این استاد دانشگاه در ادامه گفت: مشخص نیست که چه زمانی درمان مؤثر در دسترس خواهد بود یا اصلا آیا شیوه درمان خاص و مشخصی برای زوال عقل پیدا خواهد شد یا خیر. پیشگیری و کاهش احتمال ابتلا به زوال عقل از طریق انتخاب رژیم غذایی و سبک زندگی در حال حاضر بهترین رویکردی است که ما داریم.

پروفسور کریکوریان افزود: یافته‌های ما احتمالا می‌تواند به اثرات ضد التهابی آنتوسیانین‌های موجود در توت فرنگی نسبت داده شود. (آنتوسیانین ماده‌ای است که در پرتقال خونی، گیلاس، توت فرنگی و سایر خوراکی‌های قرمز و بنفش رنگ مانند چای ترش یافت می‌شود و ممکن است درکاهش میزان خطر ابتلا به عوارض قلبی و چاقی مفرط نقش داشته باشد).

او در ادامه در توضیح آزمایش اخیر گفت: ما می‌خواستیم این تحقیق را با یک جمعیت میانسال و دارای اضافه وزن انجام دهیم، زیرا زوال عقل وضعیتی است که تصور می‌شود در طی چند دهه ایجاد می‌شود.

توت فرنگی برای حفظ یک رژیم غذایی سالم مهم است، زیرا ۱۰۰ درصد از مقدار توصیه شده روزانه ویتامین C را در یک فنجان تامین می‌کند. این میوه همچنین حاوی مواد مغذی مفید برای قلب است. توت فرنگی همچنین در کاهش التهاب‌های مرتبط با اختلالات متابولیک (سوخت و ساز) مانند چاقی، پیش دیابت و دیابت نوع ۲ می‌تواند موثر باشد./ صد آنلاین

توت فرنگی

خواص توت فرنگی برای سلامت ، درمان و زیبایی

خواص توت فرنگی بیشتر برای سلامت و زیبایی پوست شناخته شده است این درحالی است که اکثر پزشکان متخصص مصرف توت فرنگی را برای پیشگیری و حتی کاهش بیماری های قلبی توصیه می کنند چراکه آنتی اکسیدان ها و پلی فنل ها در توت فرنگی باعث می شود که از سلامت قلب محافظت کند و می تواند از انواع مختلف سرطان جلوگیری کند و ویتامین C موجود در توت فرنگی حتی به سلامت پوست و مو نیز کمک خواهد کرد ؛ فیبر موجود در آن باعث کاهش وزن و بهبود هضم خواهد شد.

ارزش غذایی توت فرنگی:

یک فنجان توت فرنگی تازه (152 گرم) حاوی:

کالری:49

قند:7 گرم

چربی:0 گرم

فیبر:3 گرم

و سایر مواد مغذی توت فرنگی عبارتند از:

پروتئین:یک گرم (دو درصد از میزان توصیه شده روزانه )

ویتامین C :چهارمیلی گرم (149 درصد از میزان توصیه شده روزانه)

منگنز:6 میلی گرم (29 درصد است میزان توصیه شده روزانه)

فولات:5 گرم (9 درصد از میزان توصیه شده روزانه)

پتاسیم:233 میلی گرم (7 درصد از میزان توصیه شده روزانه)

منیزیوم:8 میلی گرم (5 درصد از میزان توصیه شده روزانه)

ویتامین K:سه میکرو گرم (چهار درصد از مقدار توصیه شده روزانه)

توت فرنگی ها دارای مواد مغذی بسیار زیادی هستند که مزایای فوق العاده ای دارند.

توت فرنگی

مزایای سلامتی خوردن میوه توت فرنگی:

1. محافظت از قلب :

فراوانی آنتی اکسیدانها و پلی فنل موجود در توت فرنگی آن را به یک مواد غذایی ایده آل برای محافظت و سلامت قلب تبدیل کرده است .

توت فرنگی همچنین حاوی آنتوسیانین (که مسئول رنگ قرمز توت فرنگی است )، می باشد که از سیستم گردش خون محافظت می کند و از این طریق می تواند از ایجاد پلاک در شریان ها جلوگیری کند و همچنین باعث تنظیم فشار خون میشود.

اگر زنان 3 یا 4 بار در هفته از توت فرنگی استفاده کنند، خطر ابتلا به حمله قلبی در آنها تا یک سوم کاهش می یابد.

2. توت فرنگی برای تنظیم میزان قندخون:

توت فرنگی حاوی اسید الاگیگ است که همراه با آنتی اکسیدان های دیگر به کاهش هضم غذاهای نشاسته ای کمک می کند و همچنین افزایش سطح قند خون را پس از یک وعده غذایی نشاسته ای کنترل می کند و به افراد مبتلا به دیابت نوع دو کمک می کند، تا سطح قند خون خود را کنترل نمایند.

توت فرنگی همچنین حاوی شاخص گلیسمی پایین (40 ) است و این باعث افزایش فشار خون در هنگام خوردن توسط بیماران دیابتی نمی شود. فیبر موجود در آن نیز میزان سطح قند خون را تنظیم می کند.

3. توت فرنگی برای کمک به مبارزه با سرطان:

توت فرنگی منبع فوق العاده ای از ویتامین C و فیبر است، که هر دوی آنها برای محافظت در برابر سرطان های مری و کولون و مفید هستند. خواص ضد سرطانی توت فرنگی معروف است که می تواند از سرطان های پوست ریه، مثانه و سینه جلوگیری کند.

همچنین اسید الاگیک به عنوان ضد عامل سرطانی برای روش های مختلف عمل می کند. به عنوان آنتی اکسیدان کار می کند و تولید سلول های سرطانی را کاهش می دهد و انواع خاصی از مواد سرطان زا را از بین میبرد.

توت فرنگی

4. توت فرنگی برای افزایش سیستم ایمنی بدن:

توت فرنگی منبع عالی از ویتامین C است و می تواند منجر به ایجاد آنتی بادی های تقویت کننده برای سیستم ایمنی بدن شود و در نهایت توانایی بدن را برای مبارزه با عفونت افزایش می دهد.

در یکی از مطالعات سوئیسی مشخص شد که مکمل ویتامین C، مولکول های مختلف سیستم ایمنی را بهبود می بخشد، به همین دلیل باعث افزایش غلظت ایمونو گلوبولین، که یک آنتی بادی و جزء کلیدی از سیستم ایمنی بدن است می شود و برای مبارزه با آلرژی و آسم نیز شناخته شده است.

افزایش سیستم ایمنی بدن با توت فرنگی 

5. توت فرنگی برای تنظیم فشار خون:

همانطور که قبلا ذکر شد توت فرنگی حاوی آنتوسیانین هایی است که آنتی اکسیدان قدرتمندی هستند و رطوبت عروق خونی را کاهش می دهند، در نتیجه فشار خون را نیز کم می کنند. توت فرنگی همچنین غنی از پتاسیم است که یکی از مواد مغذی برای کنترل فشار خون محسوب می شود.

6. توت فرنگی برای بهبود سلامت مغز:

به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها از سلول های مغزی در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کنند. همچنین تغییرات نورون ها را خنثی می کند و در نهایت منجر به بهبود سلامت مغز می شود. مطالعاتی بر روی زنان نشان می دهد که مصرف توت فرنگی می تواند کاهش حافظه در زنان مسن را به تأخیر بیندازد.

این وضعیت را می توان به وجود فلاوونوئیدها در توت فرنگی نسبت داد. همچنین در بخش سلامت نمناک می خوانید مشخص شد که افزایش مصرف آنتوسیانین ها به کاهش سرعت حافظه کمک می کند.

بیماری های مغزی مانند:پارکینسون و آلزایمر را به علت افزایش پروتئین کاهش می دهد و مکانیسم طبیعیتغذیه مغز را بهبود می بخشد و باعث کاهش انباشت این پروتئین می شود.

توت فرنگی

 

7. توت فرنگی برای مبارزه با التهاب:

توت فرنگی حاوی کورستین است و بر اساس مطالعات انجام شده مصرف کورستین همراه با ورزش منظم، می تواند باعث ایجاد پلاک آترواسکلروز شود. همچنین غنی از ویتامین c است که نقش مهمی در جلوگیری از التهاب را ایفا می کند./ نمناک

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه