این کتاب مناسب چه کسانی است؟ | معرفی کتاب قورباغه‌ات را قورت بده

معرفی کتاب قورباغه‌ات را قورت بده، اثر برایان تریسی که از پرفروش‌ترین کتاب‌های بین‌المللی به‌شمار می‌رود، شامل توصیه‌های عملی بسیاری است که به شما کمک می‌کند از تنبلی جلوگیری کنید و در زمان کمتر کارهای بیشتری انجام دهید.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟ | معرفی کتاب قورباغه‌ات را قورت بده
کدخبر : 25597
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

طفره رفتن از انجام کارها و وظایفتان کافی‌ست! مدیریت زمان خود را به دست بگیرید و با برنامه‌ریزی مناسب به سمت موفقیت پیش بروید! 

درباره‌ی کتاب قورباغه‌ات را قورت بده

بسیاری از اوقات بزرگ‌ترین مانعی که بر سر راه رسیدن به اهدافمان قرار دارد، تعلل و سستی در انجام کاری‌ست که می‌دانیم شرط رسیدن به موفقیت است. برایان تریسی (Brian Tracy) با بیان این حقیقت در کتاب قورباغه‌ات را قورت بده (Eat That Frog)، مخاطبانش را با یکی از بزرگ‌ترین مشکلات موجود در زندگی شخصی و حرفه‌ای افراد آشنا می‌کند و سپس، راهکارهایی مفید برای گذر از این مانع را در اختیار آنان قرار می‌دهد. برایان تریسی بهترین ایده‌ها و بینش‌های مدیریت زمان را در قالب بیست‌ویک مرحله‌ی عملی و زودبازده ترکیب کرده است. هر فصل از کتاب قورباغه‌ات را قورت بده، تمرینات خاصی را در بر دارد که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و مسیر زندگی خود را چند گام به موفقیت نزدیک‌تر سازید. پس بی‌معطلی به این توصیه‌های تریسی عمل کنید تا نتایج آن را به چشم خود ببینید.

معرفی کتاب قورباغه‌ات را قورت بده

برایان تریسی در کتاب قورباغه‌ات را قورت بده، به شما نشان می‌دهد که چطور در حرفه‌تان سریع‌تر پیشرفت کنید. صفحاتی که در پیش رو دارید، شامل بیست‌ویک اصل هستند که در مجموع، قدرتمند‌ترین اصولی به‌شمار می‌روند که تریسی تاکنون در زمینه‌ی بهبود کارایی فردی کشف کرده است. روش‌ها، تکنیک‌ها و استراتژی‌هایی که در این کتاب ارائه می‌شوند، کاربردی و اثبات‌شده هستند و خیلی زود به نتیجه می‌رسند. برایان تریسی برای صرفه‌جویی در وقت تک‌تک مخاطبانش، از ارائه‌ی توضیحات گوناگون در باب علل روان‌شناختی و عاطفی تنبلی و ضعف در مدیریت زمان، خودداری کرده است. در کتاب قورباغه‌ات را قورت بده، از مقدمه‌چینی‌های طولانی در مورد مباحث نظری و اصول و روش تحقیق خبری نیست. آنچه در اینجا خواهید آموخت، تکنیک‌های مشخصی هستند که می‌توانید بلافاصله آن‌ها را به‌کار بگیرید تا در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود، به نتایج بهتر و همچنین سریع‌تری دست پیدا کنید.

هر ایده‌ای که برایان تریسی در کتاب قورباغه‌ات را قورت بده عنوان می‌کند، بر بالا بردن سطح کلی بهره‌وری، عملکرد و بازدهی کاری شما متمرکز شده تا ارزش و اعتبارتان را در هر زمینه و حیطه‌ای از زندگی خود که مایل هستید، بیشتر کند. شما می‌توانید فراتر از حوزه‌ی کاری و حرفه‌ای، بسیاری از این ایده‌ها را در زندگی خصوصی خود نیز به کار بگیرید. هر کدام از روش‌ها و تکنیک‌های بیست‌ویک‌گانه‌ی کتاب قورباغه‌ات را قورت بده، به‌خودی‌خود کامل بوده و همگی برای رسیدن به موفقیت ضروری هستند. هر کدام از استراتژی‌های پیشنهادی برایان تریسی، ممکن است در یک موقعیت خاص مؤثر باشد؛ اما برای موقعیت‌های متفاوت می‌توان دیگر استراتژی‌ها را به‌کار گرفت. روی‌هم‌رفته، بیست‌ویک ایده‌ی کتاب قورباغه‌ات را قورت بده، مانند غذاهای متنوعی هستند که می‌توان آن‌ها را در هر زمان و به ترتیب اهمیتی که در شرایط کنونی برای شما دارند، به‌طور دل‌خواه مورد استفاده قرار داد.

معرفی کتاب قورباغه‌ات را قورت بده

کلید موفقیت، عمل کردن است. این همان نکته‌ی مهمی‌ست که با فهم آن، می‌توان از راهکارهای برایان تریسی در کتاب قورباغه‌ات را قورت بده بهره برد. اصولی که او مطرح می‌کند روند دست‌یابی به نتایج دل‌خواه را سرعت می‌بخشند و در عین حال، به شما قابلیت پیش‌بینی مراحل مختلف کار را می‌دهند. هرقدر سریع‌تر اصول این کتاب را یاد بگیرید و آن‌ها را به‌کار بگیرید، مطمئناً به همان نسبت، در حرفه‌ی خود نیز سریع‌تر پیشرفت خواهید کرد. کتاب قورباغه‌ات را قورت بده، نوشته‌ی برایان تریسی را انتشارات شادن پژواک با ترجمه‌ی فریبا سبز چمنی منتشر کرده است.

کتاب قورباغه‌ات را قورت بده، تأثیر شگرفی بر کارهای روزانه‌ی شما و نتایجی که کسب می‌کنید خواهد گذاشت. این کتاب برنامه‌ی کاری شما را به چالش می‌کشد، دستورالعملی شخصی و ثمربخش برای رسیدن به موفقیت را در اختیارتان قرار می‌دهد و مستقیماً ریشه‌های تعلل و سستی در انجام کارها را نشانه می‌گیرد. (نشریه‌ی Micro Business Hub)

معرفی کتاب قورباغه‌ات را قورت بده

اگر مشکل همیشگی زندگی‌تان تعلل کردن است، کتاب قورباغه‌ات را قورت بده، حاوی مجموعه‌ای از تاکتیک‌های مفید برای شماست. علت تعلل و سستی در انجام کارها برای هر شخص متفاوت است؛ اما تاکتیک‌های برایان تریسی در این کتاب، طیف گسترده‌ای از این دلایل را پوشش می‌دهند. (The Simple Dollar)

کتاب قورباغه‌ات را قورت بده یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های من در عرصه‌ی خودیاری است. تقریباً در ژانویه‌ی هر سال این کتاب را می‌خوانم تا اصول و برنامه‌‌هایی که قصد دارم در سال جدید پیگیرشان باشم را مرور کنم. هر بار که این کتاب را می‌خوانم، نکات جدیدی از آن می‌آموزم. (لیز گوستر)

هر کسی قورباغه‌ای دارد که خوردن آن، بهترین راه برای متوقف کردن تعلل و سستی است. تعلل، قاتل زمان است و برایان تریسی برای گذر کردن و پیروز شدن بر این قورباغه، روش‌هایی جذاب و هیجان‌انگیز را در اختیار دارد. (Peanut Press)

کتاب قورباغه‌ات را قورت بده برای چه کسانی مناسب است؟

اگر قصد دارید در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود، تعلل که بزرگ‌ترین دشمن زمان شماست را شکست بدهید، کتاب قورباغه‌ات را قورت بده، اثر برایان تریسی (استاد مبارزه با تعلل و رسیدن به موفقیت) را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب قورباغه‌ات را قورت بده می‌خوانیم

معرفی کتاب قورباغه‌ات را قورت بده

سخت‌ترین مرحله از انجام هر کار مهمی، اولین مرحله، یعنی شروع کردن آن است. وقتی انجام یک کار مهم را واقعاً آغاز می‌کنید، به‌طور طبیعی انگیزه پیدا می‌کنید تا آن را ادامه دهید. قسمتی از ذهن شما همیشه عاشق این است که سرگرم کارهای مهمی باشد که واقعاً می‌توانند در زندگی شما تحول ایجاد کنند. وظیفه شما این است که این قسمت از ذهن خود را دائماً تغذیه کنید. حتی فکر کردن به شروع و انجام یک کار کلیدی انگیزه شما را بالا می‌برد و کمک می‌کند تا بر تنبلی خود غلبه کنید. واقعیت این است که مدت زمان لازم برای انجام یک کار مهم در اغلب موارد، معادل مدت زمانی است که برای انجام یک کار کم‌اهمیت لازم است. تفاوت در این است که شما با اتمام کاری ارزشمند و قابل توجه، به‌طور فوق‌العاده‌ای احساس خرسندی و غرور می‌کنید، حال آنکه با صرف همان میزان وقت و انرژی در انجام کاری کم‌ارزش، یا احساس خرسندی نخواهید کرد و یا میزان آن بسیار اندک خواهد بود.

فهرست مطالب کتاب

قورباغه‌ات را قورت بده

معرفی کتاب قورباغه‌ات را قورت بده

مقدمه

فصل اول: سفره را بچینید

فصل دوم: برای هر روز از قبل برنامه‌ریزی کنید

فصل سوم: قانون 20/80 را در همه امور به کار بگیرید، می‌باشد

فصل چهارم: پیامد کارها را درنظر داشته باشید

فصل پنجم: روش الف ب پ ت ث را همیشه به کار بگیرید

فصل ششم: روی وظایف اصلی تمرکز کنید

فصل هفتم: به قانون تشخیص ضرورت عمل کنید

فصل هشتم: پیش از شروع، مقدمات کار را کاملاً فراهم کنید

فصل نهم: همیشه مشق‌تان را بنویسید

فصل دهم: استعدادهای منحصر‌به‌فرد خود را تقویت کنید

فصل یازدهم: محدودیت‌های کلیدی خود را مشخص کنید

فصل دوازدهم: همیشه یک بشکه یک بشکه جلو بروید

فصل سیزدهم: خودتان را تحت فشار بگذارید

فصل چهاردهم: قدرت‌های فردی خود را به حداکثر برسانید

فصل پانزدهم: خودتان را به فعالیت ترغیب کنید

فصل شانزدهم: تنبلی سازنده را تمرین کنید

فصل هفدهم: سخت‌ترین کارها را اول انجام دهید

فصل هجدهم: کار را به قسمت‌های کوچک تر تقسیم کنید

فصل نوزدهم: وقت بیشتری ایجاد کنید

فصل بیستم: در انجام کار احساس اضطرار بوجود آورید

فصل بیست ویکم: هربار یک کار مهم انجام دهید

نتیجه‌گیری

منبع: کتابراه

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه