هشدار جدی اپل به کاربرانش! | خطر آتش سوزی گوشی با رعایت نکردن این نکات وجود دارد

اپل هشدار می‌دهد که رعایت‌نکردن دستورالعمل‌های ایمنی می‌تواند منجر به آتش‌سوزی، برق‌گرفتگی، جراحت یا آسیب به آیفون یا سایر اموال شود.

هشدار جدی اپل به کاربرانش! | خطر آتش سوزی گوشی با رعایت نکردن این نکات وجود دارد
کدخبر : 25459
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 

 اکثر کاربران پیش از خوابیدن معمولاً موبایل خود را به شارژر متصل می‌کنند. اکنون اپل در صفحه پشتیبانی خود اعلام کرده است زمانی که آیفون را شارژ می‌کنید باید موبایل، آداپتور یا کابل شارژر امکان تهویه و دمای مناسبی داشته باشند و نباید آن‌ها را زیر پتو، بالش یا بدن خود قرار دهید. اپل هشدار می‌دهد که رعایت‌نکردن این دستورالعمل‌های ایمنی می‌تواند منجر به آتش‌سوزی، برق‌گرفتگی، جراحت یا آسیب به آیفون یا سایر اموال شود.

گوشی

براساس اعلام اپل در صفحه پشتیبانی خود، آیفون، آداپتور و شارژر بی‌سیم خود را هنگام استفاده یا شارژکردن، در مکانی با تهویه مناسب نگه دارید. اگر آیفون شما درحال شارژ باشد، نباید برای مدتی طولانی با بدن شما درتماس باشد، همچنین نباید آن را زیر پتو یا بالش قرار دهید. این نکات مخصوصاً زمانی باید رعایت شوند که می‌خواهید به خواب بروید و یا شرایط فیزیکی خاصی دارید که نمی‌توانید افزایش دمای گوشی را تشخیص دهید.

پیشنهادهای ایمنی اپل برای شارژکردن آیفون

در برخی موارد، بر اثر افزایش دمای آیفون هنگام شارژ، مخصوصاً اگر دمای اطراف گوشی نیز گرم باشد، ممکن است آتش‌سوزی رخ دهد. البته این مورد تنها به آیفون محدود نمی‌شود و هر موبایل یا دستگاه دیگری ممکن است در هنگام شارژشدن افزایش دما داشته باشد و باید نکات ایمنی را رعایت کرد.

اپل

اپل در صفحه پشتیبانی خود بار دیگر به این نکته مهم اشاره کرده است که حتماً از آداپتور و کابل مخصوص اپل برای شارژکردن آیفون خود استفاده کنید. هرچند آداپتورهای اپل معمولاً گران‌ هستند و شاید بتوان با قیمت ارزان‌تری آداپتور دیگری را خرید، اما اپل تأکید می‌کند که اگر آداپتور شرکت شخص ثالثی تهیه می‌کنید، باید نشان MFi (ساخته‌شده برای آیفون) را داشته باشد.

اپل همچنین می‌گوید که استفاده از کابل‌ها یا شارژرهای آسیب‌دیده و مرطوب می‌تواند باعث آتش‌سوزی، برق‌گرفتگی، جراحت یا آسیب به آیفون یا سایر اموال شود. غول فناوری از شما می‌خواهد که به موارد زیر در آداپتور برق خود توجه کنید، زیرا هریک از این شرایط خطرناک است و باید نشانه‌ای برای خرید یک آداپتور شارژ جدید تلقی شود:

 • دوشاخه یا شاخه‌های آداپتور آسیب دیده است.
 • کابل شارژ فرسوده شده است.
 • آداپتور برق در معرض رطوبت بیش‌ازحد قرار گرفته یا مایعی به داخل آن نفوذ کرده است.
 • محفظه آداپتور در اثر افتادن آسیب دیده است.

لازم به ذکر است که هرچند این نکات از سوی اپل مطرح شده‌اند، اما باید برای گوشی‌های سایر برندها نیز درنظر گرفته شوند.

گوشی آیفون

کاربران تلفن همراه معمولا اشتباهات زیادی در هنگام شارژ گوشی‌های هوشمند خود مرتکب می‌شوند و تنها زمانی به فکر آن می‌افتند که کار از کار گذشته است.با رعایت چند نکته ساده می‌توان عمر باتری گوشی‌های هوشمند را افزایش داد. در صورتی که میخواهید از باتری گوشی هوشمند خود حداکثر استفاده را ببرید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را مطالعه نمایید.

استفاده از شارژر اصلی

استفاده از شارژر‌های غیراصل برای تلفن هوشمند یکی از بزرگترین و رایج‌ترین اشتباهات کاربران تلفن همراه است. از آنجایی که اکثر تولیدکنندگان کانکتور و شارژر رسمی را در جعبه و در کنار گوشی هوشمند ارائه نمی‌کنند، توجه به خرید شارژر اصل بسیار مهم است. توجه به اصل بودن، در هنگام خرید کابل شارژ نیز مهم است. در صورت قطع برق اگر از کابل شارژ و شارژر فیک و غیر اصل استفاده کنید، به گوشی شما آسیب جدی خواهد رسید.

جلوگیری از خالی شدن کامل باتری

به گفته کارشناسان، میزان بار مناسب باتری بین ۲۰ تا ۸۰ درصد است و بسیاری از باتری‌های گوشی‌های هوشمند با رسیدن به این اعداد شروع به ضعیف شدن می‌کنند. در صورتی که در مدت طولانی از باتری خود در محدوده شارژ کمتر از ۲۰ درصد یا بیشتر از ۸۰ درصد استفاده کنید، ممکن است عملکرد باتری و دستگاه شما دچار مشکل شود.

خارج کردن شارژر از پریز

گوشی

گوشی‌های هوشمند مدرن این قابلیت را دارند که با رسیدن باتری به ۱۰۰ درصد، شارژ را متوقف کنند. با این حال، این بدان معنا نیست که شارژر کار نمی‌کند. در صورت استفاده از دستگاه در حالت شارژ و کم شدن باتری، شارژر مجدد شروع به کار کرده و تلاش می‌کند تا باتری دستگاه شما را به حداکثر برساند. همچنان توصیه می‌شود از گوشی هوشمند خود در حال شارژ استفاده نکنید. این کار سبب آسیب رساندن به سلول‌های باتری و تحت تاثیر قرار گرفتن زمان و هم عمر مفید دستگاه می‌شود.

آسیب رسیدن به باتری توسط گرما

علاوه بر عوامل ذکر شده، دما نیز نقش مهمی در استقامت و بهبود عمر باتری ایفا می‌کند. این مورد بزرگترین تهدید برای سلامت طولانی مدت باتری‌ها است. دمای بالا به باتری فشار وارد کرده و سبب می‌شود باتری ظرفیت خود را بسیار سریعتر از دما‌های متوسط از دست بدهد.

گوشی

توقف استفاده از گوشی هوشمند در هنگام شارژ

بازی، تماشای ویدئو و استفاده از تلفن همراه در حین شارژ بسیار مضر است. این کار باعث مخدوش شدن چرخه‌های شارژ و آسیب رسیدن به باتری دستگاه می‌شود.

۵ نکته برای به حداکثر رساندن عمر باتری انواع گوشی‌های هوشمند

 • از شارژ برای یک چرخه کامل (۰-۱۰۰ ٪) و یک شبه اجتناب کنید. به جای این کار باتری گوشی هوشمند خود را با استفاده از شارژ جزئی بیشتر شارژ کنید
 • پایان دادن به شارژ در ۸۰-۹۰ ٪ برای باتری بسیار بهتر از شارژ ۱۰۰ ٪ است.
 • در صورت خنک بودن گوشی از فناوری شارژ سریع استفاده کنید.
 • گرما اولین قاتل باتری است. از داغ شدن بیش از حد گوشی خود جلوگیری کنید، در هنگام شارژ کردن آن را نپوشانید و اجازه برخورد هوا را به گوشی بدهید.
 • از انجام بازی‌های شدید، پخش فیلم یا انجام کار‌های سنگین در حین شارژ خودداری کنید.

منبع:خبرآنلاین

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • پربازدید
 • پربحث ها
 • ۲۴ ساعت
 • هفته
 • ماه
 • ۲۴ ساعت
 • هفته
 • ماه
روی خط رسانه