حقوق کارگران | اخبار حقوق کارگران

حقوق کارگران این ماه با چند درصد افزایش واریز می شود؟ | از حقوق کارگران کدام افراد کسر می شود؟

حقوق کارگران در اردیبهشت با این افزایش واریز می شود.

حقوق کارگران این ماه با چند درصد افزایش واریز می شود؟ | از حقوق کارگران کدام افراد کسر می شود؟
کدخبر : 25336
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

طبق روال سال های گذشته در نیمه دوم سال بحث افزایش حقوق کارگران پر تکرار می شود. طبق پیش بینی ها قرار است افزایش حقوق کارگران مطابق سبد معیشت تعیین شود. قرار است در سال آینده نیز حقوق کارگران بیش از 50 درصد افزایش یابد.در ادامه به آخرین خبر ها از حقوق کارگران می پردازیم. وزیرکار درباره ترمیم مزدی کارگران در سال جاری گفت: در حال بررسی موضوع ترمیم حقوق کارگران هستیم و هفته آینده اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

در روز‌های اخیر و در شبکه‌های اجتماعی گمانه‌زنی‌هایی از احتمال تغییر مصوبه دستمزد و پیشنهاداتی مبنی بر افزایش ۳۵ درصدی حق مسکن کارگران مطرح شده است.

در روز‌های اخیر و در شبکه‌های اجتماعی گمانه‌زنی‌هایی از احتمال تغییر مصوبه دستمزد و پیشنهاداتی مبنی بر افزایش ۳۵ درصدی حق مسکن کارگران مطرح شده است. عضو کانون شورای اسلامی کار البرز ابراز امیدواری کرد در هفته کارگر با افزایش قابل توجه مبلغ حق مسکن خبر خوش و عیدی خوبی به کارگران داده شود.

علی اصلانی با تبریک هفته کارگر به جامعه کار و تولید اظهار کرد: با توجه به نزدیکی روز کارگر و در آستانه هفته کارگر انتظار داریم اگر نیتی برای کمک به جامعه کارگری و حل مشکلات آنها وجود دارد، بحث حق مسکن را پررنگ کنند و وزیر کار عیدی خوبی به کارگران در این هفته بدهند.

حقوق کارگران

وی ادامه داد: در زمان تصویب افزایش حداقل دستمزد ۱۴۰۳ گروه کارگری صورتجلسه مزد را امضا نکردند و امیدوار بودند درصد افزایش به اندازه تورم تعیین شود تا بخشی از مشکلات جامعه کارگری برطرف و به سفره کارگران کمک شود، اما این اتفاق نیفتاد.

اصلانی افزود: در روز‌های اخیر و در شبکه‌های اجتماعی گمانه‌زنی‌هایی از احتمال تغییر مصوبه دستمزد و پیشنهاداتی مبنی بر افزایش ۳۵ درصدی حق مسکن کارگران مطرح شد. ظاهرا تعدادی از اعضای شورای عالی کار بدون دعوتنامه رسمی به وزارت کار دعوت شدند و به نوعی جلسه نظرخواهی و مشورتی بوده ولی در شبکه‌های اجتماعی اینطور عنوان شده که تعدادی از نمایندگان کارگری صورتجلسه را امضا کردند، به شرطی که حق مسکن ۳۵ درصد و سایر سطوح مزدی یک درصد افزایش پیدا کند.

کسر دستمزد پنجشنبه‌ها از حقوق کارگران حقیقت دارد؟

عضو کانون شورای اسلامی کار البرز ادامه داد:، اما کانون عالی شورای اسلامی کار کشور پیامی در شبکه‌های اجتماعی ارسال و هرگونه شرکت نمایندگان کارگری در چنین جلسه و امضای صورتجسه جدید را تکذیب کرد و رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران هم اعلام کرد که چنین صورتجلسه‌ای را امضا نکرده و پیشنهاد افزایش ۳۵ درصدی حق مسکن توسط دولت مطرح شده است.

حقوق کارگران

اصلانی با بیان اینکه تغییر مصوبه دستمزد در حال حاضر امکانپذیر نیست، گفت: بسیاری از کارخانه‌ها و بنگاه‌ها مصوبه دستمزد را به دنبال ابلاغ بخشنامه از سوی وزیر کار اجرا کرده‌اند، بنابر این اگر بنا به اصلاح یا افزایش دستمزد باشد، تنها می‌توان در مورد حق مسکن اعمال کرد، چون تنها آیتمی بود که در شورای عالی کار تغییر نکرد. از طرفی درست است که حق مسکن توسط شورای عالی کار پیشنهاد می‌شود ولی برای اجرایی شدن حتما باید توسط هیات وزیران تصویب شود.

دبیر کانون شورای اسلامی کار البرز خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد با توجه به تورم موجود و نارضایتی و دلخوری جامعه کارگری نسبت به دستمزد، هم وزارت کار و هم تشکل‌های کارگری در تلاشند تا دستمزد را به طریقی و با بالا بردن حق مسکن افزایش بدهند.

وی در پایان با بیان اینکه بحث دستمزد از تمام مطالبات کارگری واجب‌تر است، ابراز امیدواری کرد: در هفته کارگر با افزایش قابل توجه مبلغ حق مسکن خبر خوشی به کارگران داده شود./ آرمان ملی

حقوق کارگران

 رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: حدود ۱۰ هزار واحد تولیدی و صنعتی در دولت آیت‌الله رئیسی به چرخه تولید بازگشتند که در نتیجه آن تعداد قابل توجهی از کارگران بیکار شده دوباره مشغول به کار شدند.  

علی بابایی کارنامه گفت: در دولت آیت‌الله رئیسی حدود ۱۰ هزار واحد تولیدی و صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل به چرخه تولید بازگشتند.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس اظهار داشت: بازگشت این تعداد واحد تولیدی و صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل به چرخه تولید باعث شده تا تعداد قابل توجهی از کارگران بیکار شده مجدد مشغول به‌کار شوند که این مسئله ثمرات اقتصادی و اجتماعی مثبتی را در پی دارد.

وی افزود: یکی از اقدامات مهم دولت که گام بزرگی در مسیر توجه به معیشت کارگران بود افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران در سال اول دولت سیزدهم بود که تاثیر قابل توجهی در معیشت کارگران داشت.

بابایی خاطرنشان کرد: موضوع دیگر بحث مزایای کارگران است که در دو سه سال گذشته شاهده یک وضعیت پایدار در این حوزه بوده‌ایم.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس اظهار داشت: در دولت آیت‌الله رئیسی اقدامات مهم برای بهبود معیشت کارگران صورت گرفته اما این اقدامات کافی نیست و ما باید بیش از این به معیشت و بحث مسکن و اشتغال و امنیت شغلی کارگران توجه داشته باشیم.

حقوق کارگران

وی افزود: یکی از مسائل مهم همانطور که اشاره کردم بحث امنیت شغلی کارگران است که باید مجلس و دولت در کنار یکدیگر اقدامات لازم را برای این موضوع داشته باشند.

بابایی خاطرنشان کرد: مسکن کارگران یکی دیگر از دغدغه‌های این قشر است که با توجه به افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن باید ما توجه بیشتری به این قشر از جامعه داشته باشیم.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس اظهار داشت: ۱۴.۵ میلیون نفر از جمعیت کشور را کارگران تشکیل می‌دهند که این تعداد به همراه اعضای خانواده‌های آنها بخشی قابل توجهی از جمعیت کشور را به خود اختصاص می‌دهند و مسئولان باید برای معیشت، امنیت، شغلی و مسکن و دیگر نیازهای آنها توجهات لازم را داشته باشند./ مکتوب نامه

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه