قیمت مرغ | قیمت مرغ امروز در بازار

قیمت مرغ امروز بازار را شوکه کرد | قیمت مرغ امروز به چند رسیده است؟

قیمت مرغ و بعضی اقلام پروتئینی (مرغ، گوشت قرمز شامل گوسفند و گوساله) در بازارهای روز اعلام شد.

قیمت مرغ امروز بازار را شوکه کرد | قیمت مرغ امروز به چند رسیده است؟
کدخبر : 24957
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت مرغ طی چند ماه گذشته افزایشی بود. قیمت مرغ در بازار با نوسان همراه است. قیمت مرغ پس از بین بردن جوجه های یک روزه روند صعودی به خود گرفت. قیمت مرغ به دلیل نبود نظارت موثر گران شد. قیمت مرغ امروز را در ادامه می خوانیم.

 قیمت بعضی اقلام پروتئینی (مرغ، گوشت قرمز شامل گوسفند و گوساله) امروز _چهارشنبه بیست‌ونهم فروردین_ در بازارهای روز  به شرح جدول زیر است:

آخرین قیمت مرغ در بازار به شرح زیر است:

نوع مرغ

قیمت(تومان)

ران مرغ بدون پوست بدون دنبالچه چربی سر ساق

۱۲۸,۵۰۰

مغز ران بدون پوست بدون استخوان

۱۴۹,۵۰۰

ساق مرغ بدون پوست و سر ساق

۱۲۵,۰۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال

۱۴۶,۵۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال، بازو

۱۴۹,۵۰۰

ران و سینه بدون پوست بدون دنبالچه شش گردن بال

۱۳۸,۰۰۰

بال کبابی ساده - بدون نوک بال

۹۵,۰۰۰

بازوی کبابی ساده

۷۹,۵۰۰

مخلوط بال و بازو کبابی ساده

۹۲,۰۰۰

فیله مرغ

۱۷۸,۰۰۰

گردن مرغ بدون پوست

۵۰,۰۰۰

شنیتسل بدون آرد

۱۷۵,۰۰۰

جوجه چینی

-

جوجه کباب بی استخوان و بدون بازو ساده

۱۷۹,۰۰۰

جوجه کباب بااستخوان ساده

-

پا چینی ۱۰ عددی مرغ

-

مرغ کنتاکی

-

دل مرغ پاک کرده

۲۹,۰۰۰

جگر مرغ

۱۹,۰۰۰

سنگدان مرغ

۱۹,۰۰۰

پای مرغ

۱۸,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۱۰۰۰گرمی

۱۱۵,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۵۰۰گرمی

۸۹,۰۰۰

بلدرچین کامل تازه(بسته ۱۰۰۰گرمی)

۱۲۵,۰۰۰

مرغ کامل منجمد، بسته بندی کیسه ای (پوشش کیسه نایلونی)

-

مرغ کامل تازه، بسته بندی کیسه ای(پوشش کیسه نایلونی)

۸۱,۵۰۰

مرغ کامل تازه پاک شده، بسته بندی بشقابی

-

تخم مرغ بسته بندی ۱۵ عددی بسته بندی

۴۷,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۲۰ عددی بسته بندی

۶۲,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۹ عددی بسته بندی

۳۵,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۶ عددی بسته بندی

۲۹,۹۰۰

منبع: ایونا نیوز

قیمت مرغ

افزایش نجومی قیمت مرغ در سال‌های گذشته، کاهش قدرت خرید مردم را به‌دنبال داشته است. در همین راستا از اواخر سال گذشته تقاضا برای مرغ کاهش چشمگیری داشته، این کاهش تقاضا باعث شده تا قیمت مرغ از اسفند ماه سال گذشته کاهش یابد. علاوه بر آن، این کاهش تقاضا و خرید باعث شده تا تولید و عرضه مرغ در بازار افزایش داشته باشد.

تشدید تورم و در پی آن افزایش قیمت اقلام مصرفی نظیر مرغ و گوشت باعث شده تا این اقلام از سفره‌ خانوار ایران حذف و یا کمرنگ شوند. در این مدت  خانوارها در پی افزایش قیمت‌ها اقدام به جایگزین کردن اقلامی مانند سویا کرده‌اند.

حالا کاهش قدرت خرید و تقاضا از طرف دیگر افزایش تولید مرغ، باعث شده است تا این محصول از اواخر سال گذشته کاهش قیمت داشته باشد.

بررسی‌های میدانی خبرنگار تجارت‌نیوز نیز حکایت از آن دارد که از اسفند ماه سال گذشته قیمت مرغ نسبت به ماه‌های قبل‌تر کاهش داشته است. آن‌طور که فعالان بازار می‌گویند روند کاهش قیمت مرغ تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

مهدی یوسف‌خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران، در گفتگو با «تجارت‌نیوز» درباره وضعیت بازار مرغ گفت: قیمت مرغ از اواخر اسفند ماه روندی کاهشی داشته و این روند همچنان ادامه دارد. دلیل این کاهش، آن است که در بازار میزان تقاضا کم و میزان تولید و عرضه زیاد شده است. اصل عرضه و تقاضا نیز حکایت از آن دارد که وقتی عرضه کالایی افزایش یابد و تقاضا برای آن کم باشد، قیمت‌ها کاهشی می‌شود و اگر برعکس این اتفاق رخ دهد، قیمت‌ها روند صعودی بگیرد. متاسفانه در شرایط کنونی مرغداران دچار ضرر و زیان شده‌اندذ. طبق پیش‌بینی‌ها این روند کاهشی حداقل تا آخر ماه جاری ادامه خواهد داشت.

او در پاسخ به این پرسش که آیا تغییری در نرخ یا تخصیص ارز وجود داشته است یا خیر؟ توضیح داد: در حال حاضر تغییراتی وجود نداشته و باید تا اردیبهشت ماه صبر کرد. به طور کلی ستاد تنظیم بازار کشور در اردیبهشت ماه هر سال جلسه‌ای تشکیل می‌دهد که در آن نرخ جدید مرغ را اعلام می‌کند. این نرخ باتوجه به قیمت نهاده‌های دامی و جوجه یک‌روزه تعیین می‌شود. اگر آن‌ها افزایش داشته باشند قطعا نرخ جدید اعلام‌شده نیز افزایش خواهد داشت و اگر آن‌ها افزایش نداشته باشند شاید نرخ ثابت مانند سال گذشته مصوب شود.

قیمت مرغ

قیمت مرغ تغییر می‌کند؟

این فعال بازار با تاکید بر اینکه آمار جوجه‌ریزی‌ها بسیار بالا بوده و میزان مصرف و تقاضا کمتر از آن است، ادامه داد: تغییر نرخ مرغ در ماه‌های آتی بستگی ۱۰۰ درصدی به میزان تولید دارد. اگر تولید رویه فعلی را در پیش بگیرد افزایش قیمتی وجود نخواهد داشت. در حال حاضر تولید بیش از مصرف است و آماری که از جوجه ریزی‌ها توسط وزارت جهاد کشاورزی منتشر شده است، مهر تاییدی بر این موضوع است. این آمار نشان می‌دهد که میزان جوجه‌ریزی در ماه رقمی مابین ۱۴۰ میلیون تا ۱۵۰ میلیون است.  در حالی که مصرف کشور بسیار پایین است بنابراین مادامی که مازاد تولید وجود داشته باشد قیمت‌ها کاهش خواهد یافت، اما مرغداران دچار ضرر و زیان خواهند شد.

بر اساس این گزارش با اینکه کاهش تقاضا مردم در ماه‌های اخیر باعث شده تا قیمت مرغ کاهش محسوسی داشته باشد، اما باید دید که ستاد تنظیم بازار در ماه آینده نرخ جدیدی برای قیمت مرغ مصوب خواهد کرد یا خیر. اگر قیمت نهاده‌های دامی افزایش پیدا کند، قیمت مرغ نیز روندی صعودی خواهد داشت./ جارنیوز

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه