اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

برای عید نوروز سفرهایتان را کنسل کنید! | اخبار هواشناسی از هوای عید نوروز خبر داد

آخرین وضعیت هواشناسی برای امرو شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ منتشر شد.

برای عید نوروز سفرهایتان را کنسل کنید! | اخبار هواشناسی از هوای عید نوروز خبر داد
کدخبر : 24059
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

 در نوار غربی دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، البرز و تهران مناطقی از غرب فارس و اصفهان ابرناکی و بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

مناطقی از شرق، شمال شرق و شرق سواحل دریای خزر ابرناکی و وزش باد شدید و رگبار پراکنده انتظار می‌رود.

از بعدازظهر دوشنبه با ورود سامانه بارشی جدیدی به غرب کشور بارش در شمال غرب استان‌های مرزی واقع در غرب، جنوب غرب و در ارتفاعات البرز مرکزی آغاز می‌شود./ تازه نیوز

هشدار نارنجی اخبار هواشناسی برای ۲۱ استان

سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی برای ۲۱ استان و بارش‌های سیل‌آسا در برخی مناطق از ورود سامانه بارشی جدید طی روز دوشنبه به کشور خبر داد.

به گزارش تسنیم، بررسی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی کشور نشان می‌دهد جمعه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در نوار غربی دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، البرز و تهران مناطقی از غرب فارس و اصفهان ابرناکی و بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر برف پیش‌بینی می‌شود.

این وضعیت در این مناطق تا ظهر شنبه ادامه می‌یابد و بعدازظهر تنها در مناطقی از شرق، شمال شرق و شرق سواحل دریای خزر ابرناکی و وزش باد شدید و رگبار پراکنده انتظار می‌رود و به‌تدریج این سامانه از شمال شرق کشور خارج می‌شود.

یکشنبه در برخی نقاط واقع در شرق و شمال شرق ابرناکی وزش باد و رگبار پراکنده رخ می‌دهد، در غرب و مرکز کشور نیز افزایش وزش باد انتظار می‌رود. تا ظهر دوشنبه در خراسان رضوی و خراسان جنوبی ابرناکی، وزش باد و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

از بعدازظهر با ورود سامانه بارشی جدیدی به غرب کشور بارش در شمال غرب استان‌های مرزی واقع در غرب، جنوب غرب و در ارتفاعات البرز مرکزی آغاز می‌شود. در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان و کرمانشاه مقدار بارندگی قابل توجه است.

سه‌شنبه گستره فعالیت این سامانه کل نوار غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز و غرب استان‌های اصفهان، فارس و بوشهر را در برمی‌گیرد. در آذربایجان غربی،کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و شمال کهگیلویه و بویراحمد بارش شدت خواهد داشت.

در ضمن طی این روز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر بارش و کاهش موقتی دما در نیمه غربی سواحل شمالی پیش‌بینی می‌شود و غرب دریای خزر مواج است، همچنین وزش باد شدید در مناطقی از مرکز، جنوب و شرق کشور موجب خیزش گردوخاک می‌شود.

اخبار هواشناسی

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی

زمان شروع: جمعه ۱۴۰۲/۱۲/۲۵

زمان پایان: سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۹

نوع مخاطره: بارندگی، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، برخی نقاط گردوخاک، در نقاط مستعد تگرگ، در نقاط کوهستانی و سردسیر کولاک برف، احتمال بهمن.

منطقه اثر:

جمعه ۱۴۰۲/۱۲/۲۵: ایلام، لرستان.

شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۶: لرستان، شمال و شرق خوزستان، غرب اصفهان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری.

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۸: غرب آذربایجان غربی.

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۹: اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، غرب مازندران، زنجان، قزوین، البرز، تهران، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، غرب اصفهان، شمال فارس، ارتفاعات سمنان.

اثر مخاطره: لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، اختلال در ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، آب‌گرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، طغیان رودخانه‌ها، در نواحی کوهستانی کولاک برف، احتمال سقوط بهمن در دامنه‌های برف‌گیر، صاعقه، رانش زمین و ریزش سنگ در نواحی کوهستانی، خسارت به سازه‌های موقت به‌ویژه چادرهای مسافرتی و خسارت به صنعت کشاورزی.

توصیه: همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی هنگام سفر با خودرو، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و عدم تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت به‌ویژه چادرهای مسافرتی، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها در نواحی سردسیر و آمادگی برای برف‌روبی توسط دستگاه‌های مربوطه و پرهیز از انجام هرگونه عملیات کشاورزی، عدم تردد دامداران و عشایر در ارتفاعات و حاشیه رودخانه‌ها، انتقال نهاده‌های کشاورزی به مکان‌های مسقف./ عصر ایران

اخبار هواشناسی

اخبار هواشناسی | کاهش دمای تهران طی روز‌های آتی

وضعیت جوی تهران امروز و فردا نیمه ابری همراه با افزایش ابر و گاهی رگبار باران، وزش باد به همراه رعد و برق پیش بینی می‌شود.

فارس: وضعیت جوی استان تهران امروز و فردا نیمه‌ابری همراه با افزایش ابر و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

به گزارش اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی تهران امروز و فردا نیمه ابری همراه با افزایش ابر و گاهی رگبار باران، وزش باد به همراه رعد و برق پیش بینی می‌شود. 

همچنین روز‌های یکشنبه و دوشنبه اسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و در مناطق پر تردد شهری در بعضی ساعات غبار محلی رقیق مورد انتظار می‌باشد.

لازم به ذکر است از عصر دوشنبه با ورود سامانه بارشی به استان به تدریج افزایش ابر و تا روز سه‌شنبه در بعضی ساعات رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

همچنین در ارتفاعات بارش باران و برف ومه و در مناطق مستعد با احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

شایان به ذکر است امروز و فردا کاهش دما و یکشنبه و دوشنبه افزایش نسبی دما و روز سه شنبه کاهش محسوس دما پیش بینی می‌شود./ حوادث پلاس

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه