یارانه نقدی | اخبار یارانه نقدی

مراقب پیامک های یارانه نقدی باشید! | به هیچ وجه روی این پیام ها کلیک نکنید

یارانه نقدی که بیستم هر ماه در حساب یارانه بگیران می‌نشست، هم اینک با تغییر در زمان واریزش به سوژه‌ای برای سرکیسه کردن مردم تبدیل شده است.

مراقب پیامک های یارانه نقدی باشید! | به هیچ وجه روی این پیام ها کلیک نکنید
کدخبر : 23229
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

یارانه نقدی به زودی حذف می شود. یارانه نقدی شامل همه افراد نمی شود. یارانه نقدی مبلغ چندانی نداشت. یارانه نقدی با چالش زیادی همراه بود. جزئیات حذف یارانه نقدی را بخوانید.

یارانه نقدی تا دی‌ماه ۱۴۰۲ در روز بیستمِ هر ماه به حساب یارانه بگیران واریز می‌شد؛ اما حدود یک هفته قبل بود که سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، این تاریخ را تغییر داد و علت این کار را  نظم بخشی هرچه بیشتر به پرداخت یارانه‌ها و مستمری‌های موضوع قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد. 

همزمان با این موضوع، کلاهبرداران نیز که همیشه جلوتر از مسئولان حرکت می‌کنند، دست به کار شده و با ارسال پیامک‌های حاوی لینک، اقدام به کلاهبرداری از مردم کرده‌اند. 

هشدار نسبت به پیامک‌های جعلی یارانه نقدی

همزمان با برنامه های تازه دولت در خصوص طرح جدید کالابرگ الکترونیک و تغییر در زمان واریز یارانه نقدی شاهد ارسال گسترده پیامک‌های جعلی در مورد یارانه از سرشماره‌های ناشناس هستیم.

یکی از این پیامک ها در ادامه قابل مشاهده است.

یارانه نقدی

در پیامک بالا از گیرنده پیام درخواست شده برای مشاهده یارانه معیشتی  از طریق لینکی در داخل پیامک قرار داده شده پیگیری انجام دهد. این درحالی است که به وضوح یک لینک مشکوک با آدرسی نامعتبر در این پیامک ها  قرار داده شده که هدف ارسال کنندگان آن سودجویی از مردم است.

یارانه معیشتی نداریم!

نکته جالب توجه این است که از اردیبهشت ۱۴۰۱ که ارز ۴۲۰۰ تومانی از کالاهای اساسی حذف شد، یارانه معیشتی که از سال ۱۳۹۸ برقرار شده بود، رسما حذف شد و یارانه‌های نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی جایگزین و به حساب یارانه بگیران واریز می شود.

پیش‌تر از سوی مسئولان نیروی انتظامی درخصوص لینک‌های آلوده و  مشکوک که در قالب پیامک ارسال می‌شود، هشدار داده شده بود. 

نماینده وزارت کار به مجلس خوانده شد

کمیسیون‌های تخصصی مجلس در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه هفته جاری تشکیل جلسه می‌دهند که یکی از مهم‌ترین محورهای آن، بررسی تغییر زمان واریز یارانه است.

در این زمینه، علیرضا عسگریان، معاون رفاه اجتماعی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای ارائه گزارش عملکرد در حوزه‌های خط فقر پایگاه رفاه ایرانیان، پایگاه بهره‌مندی ایرانیان، نحوه دهک‌بندی یارانه‌ها و علل تغییر در زمان واریز یارانه‌ها، با حضور در مرکز پژوهش‌ها و معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی، به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهد.

 دهک‌بندی جدید خانوارها و پرداخت یارانه نقدی

یارانه دهک‌های یک تا سه، ۲۵‌ام هر ماه و یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوارهای مشمول، سی‌ام ماه واریز می‌شود.

در حالی که معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده بود، مبلغ یارانه تشویقی در طرح کالابرگ الکترونیکی که ۲۲۰ هزار تومان شده است، ۱۷ بهمن به حساب افراد واریز می‌شود، سازمان برنامه و بودجه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از این پس، واریز یارانه نقدی و معیشتی از بیستم به آخر ماه موکول شده است. به این ترتیب یارانه دهک‌های یک تا سه، ۲۵‌ام هر ماه و یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوارهای مشمول، سی‌ام ماه واریز می‌شود.

گفتنی است؛ طرح «فجرانه» با یارانه تشویقی ۲۲۰ هزار تومانی، از ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ (۲۵ و ۳۰ بهمن) تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۲۵ و ۳۰ اردیبهشت) اجرا می‌شود.

توضیحات وزیر کار درباره پرداخت یارانه‌ها در سال ۱۴۰۳

«صولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سال آینده همچنان پرداخت یارانه ادامه خواهد داشت.

مرتضوی اعلام کردکرد: میزان یارانه‌ای که دهک یک تا هفت از طریق کالابرگ دریافت می‌کنند، از ۱۲۰ به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وزیر کار تاکید کرد: طرح فجرانه که از دهه فجر امسال آغاز شده است، به مدت سه ماه، یعنی تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

بررسی نحوه دهک‌بندی و علل تغییر در زمان واریز یارانه‌ها در مجلس

معاون رفاه اجتماعی و امور اقتصادی وزارت تعاون هفته جاری گزارش عملکرد در حوزه‌های خط فقر، پایگاه رفاه ایرانیان، نحوه دهک‌بندی یارانه‌ها و علل تغییر در زمان واریز یارانه‌ها را به نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس ارائه خواهد کرد.

کمیسیون‌های تخصصی مجلس این هفته جلسه دارند که در ادامه جزئیات دستورکار نمایندگان در نشست کمیسیون‌ها را می‌خوانیم:

کمیسیون اجتماعی

– دعوت از معاون رفاه اجتماعی و امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به منظور ارائه گزارش عملکرد در حوزه‌های خط فقر، پایگاه رفاه ایرانیان، پایگاه بهره‌مندی ایرانیان، نحوه دهک‌بندی یارانه‌ها و علل تغییر در زمان واریز یارانه‌ها با حضور مرکز پژوهش‌ها و معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی.

– عملکرد مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب در کمیسیون صنایع مجلس بررسی می‌شود.

– استماع گزارش مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب از عملکرد کاری و ارائه ایده‌های نوین.

ارائه گزارش عملکرد ۱۰ ماهه منابع و مصارف (‌دریافت‌ها و پرداخت‌ها) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور از سوی مسئولان مربوطه به اعضای کمیسیون در دستورکار این کمیسیون در این هفته قرار دارد.

– طرح مدارس غیردولتی با حضور نمایندگان شورای نگهبان و هیات عالی مجمع.

– طرح اصلاح قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی (اعاده شده از شورای نگهبان) با حضور نمایندگان شورای نگهبان و هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام و مسئولان دستگاه اجرایی ذی‌ربط بررسی می‌شود.

– جزییات برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم فجر بررسی می‌شود.

– ارائه گزارش معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و همچنین ارائه گزارش رئیس سازمان امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برگزاری جشنواره بین المللی فیلم فجر به اعضای کمیسیون فرهنگی در دستورکار این کمیسیون قرار دارد./ تابناک

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه