اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

بارش برف و باران در این استان ها | برای هفته آینده اخبار هواشناسی چه پیش بینی کرده؟

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از ادامه بارش برف و باران در برخی نقاط کشور طی امروز جمعه خبر داد و گفت که شنبه بارش در غرب و زاگرس مرکزی تشدید شده و نیمه غربی و مناطقی از جنوب و شمال شرق کشور را نیز فرا می‌گیرد.

بارش برف و باران در این استان ها | برای هفته آینده اخبار هواشناسی چه پیش بینی کرده؟
کدخبر : 22745
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

  اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

صادق ضیاییان در گفت‌وگویی، درباره وضعیت جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز در استان‌های خوزستان، ایلام، لرستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، کرمانشاه، جنوب آذربایجان غربی، مناطق مرکزی، شرق و شمال شرق کشور بارش برف و باران و وزش باد رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه شنبه بارش در غرب و زاگرس مرکزی تشدید شده و نیمه غربی و مناطقی از جنوب و شمال شرق کشور را نیز فرا می‌گیرد، افزود: یکشنبه در دامنه‌های زاگرس واقع در جنوب غرب، غرب و شمال غرب کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد و سپس بارش‌ها به شرق سواحل دریای خزر و کل نوار شرقی کشور کشیده می‌شود.

به گفته ضیاییان، روز دوشنبه در شمال آذربایجان شرقی، برخی مناطق اردبیل، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پیش بینی می‌شود و روز سه‌شنبه نیز بارش در شمال غرب و غرب سواحل ادامه دارد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا،  ادامه داد: امروز در نیمه شمالی فارس، یزد، غرب و شمال کرمان، برخی نقاط سیستان و بلوچستان و شنبه علاوه بر این مناطق در خراسان جنوبی نیز گاهی وزش باد شدید و در برخی از این نقاط خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

به گفته وی، امروز بخش‌های مرکزی و غربی خلیج فارس، شنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و یکشنبه شرق خلیج فارس مواج است. یکشنبه و دوشنبه نیز دریای خزر مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران گفت: آسمان تهران فردا شنبه ( ۷ بهمن) ابری، در برخی ساعات همراه با بارش باران و مه رقیق و از بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و در ‌روز یکشنبه (۸ بهمن) ابری، بارش پراکنده و به تدریج وزش باد شدید و کاهش ابر با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای ۲۵ و ۲۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۹-  و ۱۰- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

یکشنبه در دامنه های زاگرس واقع در جنوب غرب، غرب و شمال غرب کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد و سپس بارش به شرق سواحل دریای خزر و کل نوار شرقی کشور کشیده خواهد شد.

دوشنبه در شمال آذربایجان شرقی، برخی مناطق اردبیل، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، بارش پیش بینی می‌شود و روز سه شنبه بارش در شمال غرب و غرب سواحل ادامه خواهد داشت.

برپایه این گزارش، امروز در نیمه شمالی فارس، یزد، غرب و شمال کرمان، برخی نقاط سیستان و بلوچستان و شنبه علاوه بر این مناطق در خراسان جنوبی نیز گاهی وزش باد شدید و در برخی از این نقاط خیزش گردوخاک پیش بینی می‌شود.

امروز بخش‌های مرکزی و غربی خلیج فارس، روز شنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و روز یکشنبه شرق خلیج فارس مواج است. همچنین یکشنبه و دوشنبه دریای خزر مواج است.

آسمان تهران امروز کمی ابری، از بعد از ظهر نیمه ابری تا تمام ابری است و گاهش با افزایش باد همراه است. برای امشب نیز آسمان پایتخت نیمه ابری تا ابری و گاهی همراه با وزش باد و بارش بارن پیش‌بینی می‌شود.

بیشینه و کمینه دمای امروز تهران به ترتیب ۱۲ و سه درجه سانتی‌گراد است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه