اخبار روز| اخبار اقتصادی| سهمیه بنزین

عضو کمیسیون انرژی گفت: حذف یارانه سوخت تاثیر بالایی در بودجه دارد و به احتمال بسیار زیاد مجلس موافق اجرای آن است.

کدخبر : 2237
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

رمضانعلی سنگدوینی تاکید کرد: بنزین قرار نیست گران شود. در حال حاضر اصلا نه در دولت و نه در مجلس هیچ برنامه‌ای برای افزایش بنزین نداریم.

وی ادامه داد: طرح حذف یارانه بنزین برای اجرایی شدن عدالت اجتماعی است. اگر افزایشی برای بنزین در نظر گرفته شود حتما توسط دولت به مجلس ارجاع می‌شود.

لازم به ذکر است، با وجود همه بحث‌هایی که درباره بهترین راه کنترل مصرف و جلوگیری قاچاق سوخت وجود داشت، استفاده از کارت سوخت برای سوخت‌گیری در جایگاه‌ها، از تاریخ ۲۲ مرداد ۹۸، اجباری اعلام شد.

مسولان بارها اعلام کرده بودند که سیاست این طرح صرفا جلوگیری از قاچاق سوخت و مدیریت نحوه مصرف آن است و قرار نیست بنزین از این طریق سهمیه‌بندی شود یا قیمت آن افزایش پیدا کند؛ با این حال، شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران، بامداد جمعه ۲۴ آبان ۹۸ آغاز سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین را اعلام کرد و پس از آن هم بنزین با دو نرخ در بازار توزیع شد.

بر همین اساس، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، بنزین معمولی غیر سهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان اعلام شد.

به هرحال، استفاده اجباری از کارت سوخت، ابتدا از تهران، کرج، اصفهان و تبریز آغاز شد و دولت دوازدهم چهار سال پس از تک‌نرخی شدن بنزین اقدام به استفاده از کارت سوخت‌ کرد./ خبر فوری

حجم ویدیو: 3.64M | مدت زمان ویدیو: 00:03:45 دانلود ویدیو
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه