مهدی قایدی، حذف از تیم ملی تا اخراج از الاتحاد | حواشی عجیب مانع حضور مهدی قایدی شد

فدراسیون فوتبال درباره علت دعوت نشدن این بازیکن به اردوی تیم ملی رمزگشایی می‌کند؟

مهدی قایدی، حذف از تیم ملی تا اخراج از الاتحاد | حواشی عجیب مانع حضور مهدی قایدی شد
کدخبر : 21880
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 مهدی قایدی که فصل پیش در استقلال آمار بسیار خوبی داشت در فصل جدید و زیرنظر فرهاد مجیدی همان شرایط را دنبال کرده و در مقطعی از فصل آمار ۸ بازی، ۶ گل، یک پاس‌ گل و گرفتن ۲ پنالتی، به نام خودش ثبت کرد و دومین گلزن برتر و موثرترین بازیکن لیگ امارات معرفی شد. 

در این بین برخی رسانه‌ها به نقل از منابعی در تیم ملی نوشتند که مشکل امیر قلعه‌نویی با مهدی قایدی فیزیک بدنی اواست و به دلیل اینکه این ستاره جثه کوچکی دارد او را به تیم ملی فرا نمی‌خواند. برخی دیگر از قول سرمربی تیم ملی نوشتند که چون قایدی در پرس شرکت نمی‌کند، به عقب برنمی‌گردد و چیزهایی شبیه به این او را به اردو فرا نمی‌خواند. 

شجاع خلیل زاده به تیم ملی دعوت شد

از دیدگاه فوتبالی نمی‌توان پذیرفت که یک بازیکن در فرم عالی به تیم ملی دعوت نشود آن‌هم به خاطر فیزیک بدنی یا یک نگرش تاکتیکی خاص. به هر حال همین قایدی که گفته می‌شود فیزیک خوبی ندارد هر روز با انبوهی از مدافعین خارجی در حال نبرد است و عمدتا به راحتی از پس آنها برمی‌آید. اساسا فانتزی‌باز بودن قایدی معمولا عیب‌های این بازیکن در مورد نداشتن قدرت بدنی فوق‌العاده را پوشش داده است.

در مورد پرس نکردن هم می‌توان به این نکته اشاره کرد که در وهله اول سرمربی می‌تواند اورا مجبور کند که در برنامه‌های تاکتیکی شرکت کند یا اینکه در زمانی از او بهره ببرد که تیم در فاز تهاجمی است و نیازی به پرس ندارد. یعنی استفاده از قایدی وقتی بازی گره خورده و تیم در حال فشار آوردن است و تنها به دنبال یک روزنه می‌گردد. 

این توضیح واضحات از آن جهت ارایه شد که به یک نکته خاص برسیم اینکه به نظر می‌رسد مساله دیگری پشت دعوت نشدن مهدی قایدی به تیم ملی است. در همین رابطه برخی اخبار عجیب به گوش رسیده که باید فدراسیون فوتبال در مورد صحت و سقم آن اعلام موضع کند.

ماجرا از این قرار است که چندی پیش در پی فعالیت‌های ستاره معصومی، همسر مهدی قایدی مهاجم سابق استقلال در اینستاگرام و انتشار عکس بدون حجاب صفحه او به دستور مقام قضایی از دسترسش خارج شد. برخی خبرها از مرتبط بودن دعوت نشدن مهدی قایدی با همین مساله گفتند. البته شروع دعوت نشدن مهدی قایدی به تیم ملی مدت‌ها قبل از مسدود شدن صفحه همسرش در اینستاگرام بوده ولی گویا انتشار برخی تصاویر در صفحات این زوج، مهدی قایدی را از تیم ملی دور کرده است. 

مهدی قایدی

انتظار می‌رود فدراسیون فوتبال در مورد این مساله شفاف‌سازی لازم را صورت دهد. هرچند نگاهی به وقایع حداقل یک سال گذشته نشان می‌دهد فعالیت‌های اینستاگرامی افراد یا نزدیکان‌شان در شرایط کاری آنها تاثیرگذار بوده و اتفاقا در بسیاری موارد این تاثیرگذاری بدون هیچ‌گونه نامه‌نگاری و صرفا با تذکرات شفاهی انجام شده است. از کنار رفتن کریم باقری که درنهایت هیچ‌کس نفهمید به چه دلیل بوده گرفته یا جواد نکونامی که هنگام عقد قرارداد با استقلال با مسائلی روبه‌رو شد. 

شب گذشته در چارچوب هفته دهم لیگ امارات ، تیم فوتبال اتحاد کلباء میزبان العین قرار گرفت که این مسابقه با نتیجه تساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید.

در این بازی اتحاد کلبا در دقایق ۳۰ و ۳۸ به گل رسید ولی در دقیقه ۵+۴۵ با اخراج مهدی قایدی ستاره ایرانی اش ۱۰ نفره شد. البته العین نیز در دقیقه ۲۴ با اخراج سانتوس ۱۰ نفره شده بود.

واکنش فرهاد مجیدی به اظهارات فولادی‌ها

فرهاد مجیدی سرمربی ایرانی اتحاد کلباء بعد از این بازی، گفت: بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشتیم و از بازیکنانم به خاطر این عملکرد خوب تقدیر و تشکر می کنم.

وی افزود: در این بازی فشار فیزیکی زیادی به بازیکنان وارد شد. ۱۰ نفره شدن هر دو تیم در این بازی به عملکرد تیم ها تاثیر گذاشت. باید از این بازی عبور کنیم و خودمان را برای بازی بعدی مقابل الوصل آماده کنیم.

شب گذشته در چارچوب هفته دهم لیگ امارات، تیم فوتبال اتحاد کلباء میزبان العین قرار گرفت که این مسابقه با نتیجه تساوی 2 بر 2 به پایان رسید.

در این بازی اتحاد کلبا در دقایق 30 و 38 به گل رسید ولی در دقیقه 5+45 با اخراج مهدی قائدی ستاره ایرانی اش 10 نفره شد. البته العین نیز در دقیقه 24 با اخراج سانتوس 10 نفره شده بود.

فرهاد مجیدی سرمربی ایرانی اتحاد کلباء بعد از این بازی، گفت: بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشتیم و از بازیکنانم به خاطر این عملکرد خوب تقدیر و تشکر می کنم.

مهدی قایدی

وی افزود: در این بازی فشار فیزیکی زیادی به بازیکنان وارد شد. 10 نفره شدن هر دو تیم در این بازی به عملکرد تیم ها تاثیر گذاشت. باید از این بازی عبور کنیم و خودمان را برای بازی بعدی مقابل الوصل آماده کنیم.

در چارچوب هفته دهم لیگ امارات، تیم فوتبال اتحاد کلبا میزبان العین قرار گرفت که این مسابقه با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید.

در این بازی اتحاد کلبا در دقایق 30 و 38 به گل رسید ولی در دقیقه 5+45 با اخراج قائدی 10 نفره شد. البته العین نیز در دقیقه 24 با اخراج سانتوس 10 نفره شده بود.

اتحاد کلبا با این تساوی 12 امتیازی شد و در رده نهم باقی ماند. 

العین نیز با 19 امتیاز در رده سوم قرار دارد. الوصل با 24 امتیاز و یک بازی بیشتر در صدر جدول لیگ امارات قرار دارد./افکارنیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه