اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

دلتان را برای بهتر شدن هوا خوش نکنید! | اخبار هواشناسی امروز 12 آذر 1402

سازمان هواشناسی از تداوم افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت تا روز سه‌شنبه و بارش‌های پراکنده در سواحل دریای خزر خبر داد.

دلتان را برای بهتر شدن هوا خوش نکنید! | اخبار هواشناسی امروز 12 آذر 1402
کدخبر : 21707
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد تا روز سه‌شنبه ۱۴ آذرماه در اکثر مناطق کشور جو آرام بوده و در شهر‌های صنعتی و پُرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی ادامه دارد.

از اواخر وقت سه‌شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر بارش‌های پراکنده و کاهش نسبی دما روی می‌دهد.

روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه علاوه بر استان‌های گلستان، مازندران و گیلان در برخی مناطق شمال غرب بارش‌های پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی شده است.

از روز پنجشنبه به دلیل وزش باد از میزان آلودگی هوا در کشور کاسته خواهد شد.

به گزارش تسنیم، آسمان تهران امروز صاف و غبارآلود با بیشینه دما ۱۸ و کمینه دما ۷ درجه خواهد بود.

توصیف سامانه: پایداری جو

زمان پایان: چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۵

نوع مخاطره: انباشت و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی

منطقه اثر:

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۲: تهران، کرج، اراک، اهواز و اصفهان.

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۳: تهران، کرج، اراک، اصفهان، اهواز، مشهد و تبریز.

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۴: تهران، کرج، اراک، اصفهان، اهواز، مشهد، سمنان، تبریز و قم.

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۵: تهران، کرج، اصفهان، اراک، اهواز.

اثر مخاطره: افزایش شاخص‌های آلودگی هوا، انباشت و افزایش غلظت آلاینده‌ها، کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) به ویژه در مناطق پرتردد تا حد بسیار ناسالم.

توصیه: کاهش تردد خودرو‌ها و کنترل فعالیت واحد‌های صنعتی، مدیریت منابع آلاینده متحرک و ثابت، تاکید بر عدم تردد غیرضروری برای تمام گروه‌ها، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده‌ها.

هوای مازندران از فردا تا اواسط هفته آینده صاف و نیمه ابری همراه با افزایش تدریجی دما پیش بینی می‌شود. کارشناس هواشناسی مازندران گفت: هوای استان از فردا تا سه شنبه هفته پیش رو صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش تدریجی دما پیش بینی می‌شود.  در این مدت ارتفاعات شاهد وزش باد گرم خواهیم بود و احتمال وقوع آتش سوزی در جنگل‌ها وجود دارد در نتیجه شهروندان از روشن کردن آتش خوددداری کنند. او گفت: دریای خزر از امشب تا ظهر فردا مواج است.

به نقل ازجی پلاس؛ مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: تا ۵ روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت شامل تهران، کرج، اصفهان، مشهد، اراک، قم و تبریز به علت پایداری جوی، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش بینی می شود.

صادق ضیائیان درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: بعدازظهر امروز در ارتفاعات جنوب استان سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان همچنین ارتفاعات شرق هرمزگان افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت داریم.

وی افزود: تا ۵ روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به علت پایداری جوی، کاهش کیفیت هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود. امروز در تهران، کرج، اصفهان و اراک هوا آلوده است.روز آینده در تهران، کرج، اصفهان، مشهد، اراک، قم و تبریز آلودگی هوا خواهیم داشت و روز دوشنبه ۱۳ آذر در تهران، کرج، اصفهان، اراک، قم و مشهد انباشت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود و وضع هوا در حد ناسالم و در مناطق پرتردد تا حد بسیار ناسالم خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: توصیه می‌شود کاهش تردد خودروها، کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، عدم تردد غیرضروری در سطح شهرهای بزرگ و پرهیز از فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی در دستور کار قرار گیرد.

به گفته ضیائیان، اواخر وقت روز ۱۴ آذر در سواحل غربی خزر و برخی نقاط اردبیل، ابرناکی و بارش پیش‌بینی می‌شود.

وی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود همچنین روزهای دوشنبه تا چهارشنبه نیز آسمان تهران صاف و غبارآلود خواهد بود.بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۸ و ۶ درجه پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۳۰ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۷ درجه زیرصفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

ضیائیان گفت: روز آینده در ۱۰ مرکز استان کمینه دما صفر و زیرصفر درجه خواهد بود که شامل ارومیه، اصفهان، بجنورد، اراک، زنجان، شهرکرد، سنندج، کرمان، کرمانشاه و همدان است.

وی درباره وضعیت بارش‌ها در سال زراعی جاری گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا (مهر ۱۴۰۲) تا سوم آذر سال جاری ۲۶.۲ میلی‌متر ثبت شد. میزان بارش پارسال در این بازه زمانی ۲۲.۱ میلی‌متر بود. بنابراین بارش سال جاری ۱۸.۲ درصد بیشتر از سال گذشته است

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه