قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا امروز بازار را لرزاند | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

قیمت سکه و قیمت طلا امروز چهارشنبه 8 آذر ۱۴۰۲ را در جدول زیر مشاهده کنید. علاوه بر قیمت سکه امامی، بهار آزادی، گرمی، نیم سکه و ربع سکه می‌توانید قیمت مثقال و انس جهانی طلا، طلای آبشده و دست دوم را نیز مشاهده فرمایید.

قیمت طلا امروز بازار را لرزاند | قیمت طلا امروز به چند رسید؟
کدخبر : 21650
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

قیمت طلا

بروزرسانی: چهارشنبه 8 آذر

عنوان نرخ قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750 24,458,000

طلای ۲۴ عیار 32,610,000

طلای 18 عیار / 740 24,132,000

طلای دست دوم 24,131,820

آبشده کمتر از کیلو 106,040,000

مثقال طلا 105,900,000

انس طلا 2,015.45

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی 290,950,000

سکه بهار آزادی تک فروشی 257,870,000

نیم سکه تک فروشی 152,600,000

ربع سکه تک فروشی 102,900,000

سکه گرمی تک فروشی 58,150,000

تمام سکه (قبل 86) 256,000,000

نیم سکه (قبل 86) 123,000,000

ربع سکه (قبل 86) 63,000,000

حباب سکه

حباب سکه امامی 49,560,000

حباب سکه بهار آزادی 17,080,000

حباب نیم سکه 32,070,000

حباب ربع سکه 42,510,000

حباب سکه گرمی 28,420,000

قیمت طلا به بالاترین قیمت در ۶ ماه گذشته رسید

 پس از آن که مقامات ارشد فدرال رزرو آمریکا در خصوص کاهش نرخ تورم ابراز خوش‌بینی کردند بهای طلا بیش از یک درصد افزایش یافت و به بالاترین میزان در شش ماه گذشته رسید.

گفته می‌شود کاهش نرخ تورم احتمالاً بر تقاضای فلزات گرانبها تأثیر می‌گذارد.

بر این اساس، فلز زرد با ۱.۱۳ درصد افزایش به ۲۰۳۷.۲۹ دلار در هر اونس رسید و نقره با ۱.۱۴ درصد افزایش ۲۴.۹۳ دلار در هر اونس دادوستد شد. پلاتین ۲.۰۹ درصد افزایش یافت و به ۹۴۰.۶۷ دلار در هر اونس رسید، اما پالادیوم با ۱.۴۲ درصد کاهش به ۱۰۴۲.۵۸ دلار در هر اونس رسید.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه برای ۸ آبان ۱۴۰۲

به گزارش پارسینه و به نقل از تجارت نیوز، قیمت طلا و سکه امروز نیز همانند روز گذشته روند متوازنی نداشت. در واقع بازار طلا امروز هر سه روند افزایشی،‌ کاهشی و خنثی را داشت و به رشد قابل توجه طلای جهانی توجه خاصی نداشت. گفتنی است از صبح دیروز و پس از بازگشایی بازارهای جهانی قیمت انس طلا همواره صعودی بوده و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۲۰۱۵ دلاری در حال معامله است.

معامله در بازار طلا در کف قیمت

در همین راستا محمد کشتی آرا ضمن اشاره به ثبات قیمت دلار، روند قیمت طلا و سکه را نیز با ثبات نسبی پیش‌بینی کرد و به تجارت‌نیوز گفت: «قیمت طلا و سکه با توجه به شرایط با ثبات قیمت دلار نوسان چشمگیری ندارد و به نظر می‌رسد در روزهای باقیمانده از هفته جاری این روند در بازار فلز زرد حفظ شود.»

وی با اشاره به کاهش حباب سکه و نداشتن حباب قیمتی در طلای آب‌شده خاطر نشان کرد: «در حال حاضر بازار طلا و ارز با آرامش همراه است؛ عرضه و تقاضا در تعادل قرار دارد و نوسانات قیمتی در بازار طبیعی است.»

وی همچنین درباره وضعیت قیمت ها در بازار طلا و سکه در روزهای آینده گفت:«پیش بینی می شود قیمت‌ها در روزهای آینده نیز در همین سطح باقی بماند و تا اخبار جدیدی در خصوص تنش‌ میان حماس و اسرائیل یا سایر حوزه‌ها به بازار مخابره نشود، نوسانات بازار طلا و ارز مانند روزهای گذشته است.»

افت قیمت سکه‌های سبک

امروز هفتم آذر ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی نوسان محدود هزار تومانی داشت و می‌توان گفت در روندی خنثی و با همان قیمت ۲۸ میلیون و ۸۹۴ هزار تومانی روز گذشته معامله شد. سکه‌ بهار امروز با رشد ۱۰ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۶۹۶ هزار تومان معامله شد و تنها قطعه افزایشی بازار بود.

امروز قیمت نیم‌سکه و ربع سکه کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شد. سکه گرمی با کاهش پنج هزار تومانی روی قیمت پنج میلیون و ۷۹۵ هزار تومانی ایستاد.

حباب سکه امامی ۴ میلیونی شد

امروز قیمت طلا نسبت به افزایش قیمت انس جهانی واکنش نشان داد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افزایش ۳۲ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون ۵۸۷ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد هفت هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۴۳ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز افزایش داشت و به دو میلیون و ۴۱۱ هزار تومان رسید.

امروز حباب تمام قطعات سکه کاهش داشت. حباب سکه‌ امامی ۱۰۵ هزار تومان کاهش داشت و به کانال چهار میلیونی برگشت. حباب سکه بهار ۱۱۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۰۲ هزار تومان، ربع سکه ۷۴ هزار تومان و سکه گرمی ۱۶ هزار تومان کاهش داشت.

صعود قیمت سکه و طلا در راه استعضو اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با توجه به اینکه به پایان سال میلادی و سپس شمسی نزدیک می شویم، قیمت سکه و طلا از ماه آینده صعودی خواهد شد.

به گزارش شهر بورس، محمدولی عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران با ابراز امیدواری به آینده بازار طلا گفت: با توجه به اینکه به پایان سال میلادی و سپس شمسی نزدیک می شویم، حجمی از تقاضا وارد بازار خواهد شد که این باعث می‌شود قیمت طلا ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.

به گفته این عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران از دی ماه تا نیمه اسفند بازار طلا قیمت‌هایی را جدای از ارقام امروز خواهد دید.

محمدولی قیمت کنونی انس جهانی را هم منطقی نمی‌داند و در این باره اظهار می‌کند: این رشد برای انس جهانی هم اتفاق خواهد؛ افتاد موسسات مالی طلا را یک رقیب برای خودشان می‌بینند چون به دنبال جذب مشتری هستند اجازه نمی‌دهند انگیزه مردم به سمت سرمایه‌گذاری در طلا برود به همین دلیل قیمت طلا رشد آنچنانی نداشته است در غیر این هر انس الان باید بین ۲۳۰۰ تا ۲۴۰۰ دلار می‌بود.

قیمت سکه و طلا امروز 7 آذر 1402

وی معتقد است هنوز زمان رشد انس جهانی آغاز نشده است ما در دی ماه شاهد طلای ۲۰۶۰ دلاری خواهیم بود.

این عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا طلا برای سرمایه‌گذاری در شرایط کنونی مناسب است نیز می‌گوید: به دلیل سرعت تبدیل به ریال و حاشیه امن بالاتر، بهترین بازار برای حفظ سرمایه مردم طلا است.

منبع: اقتصاد آنلاین

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه