قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا امروز بازار را زیر و رو کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

قیمت سکه و قیمت طلا امروز پنجشنبه ۲ آذر ۱۴۰۲ را در جدول زیر مشاهده کنید. علاوه بر قیمت سکه امامی، بهار آزادی، گرمی، نیم سکه و ربع سکه می‌توانید قیمت مثقال و انس جهانی طلا، طلای آبشده و دست دوم را نیز مشاهده فرمایید.

قیمت طلا امروز بازار را زیر و رو کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟
کدخبر : 21517
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

بروزرسانی: پنجشنبه 2 آذر - 08:30

عنوان نرخ قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750 24,144,000

طلای ۲۴ عیار 32,192,000

طلای 18 عیار / 740 23,822,000

طلای دست دوم 23,822,030

آبشده کمتر از کیلو 104,680,000

مثقال طلا 104,630,000

انس طلا 1,995.58

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی 288,490,000

سکه بهار آزادی تک فروشی 254,860,000

نیم سکه تک فروشی 151,600,000

ربع سکه تک فروشی 101,400,000

سکه گرمی تک فروشی 57,700,000

تمام سکه (قبل 86) 253,000,000

نیم سکه (قبل 86) 123,000,000

ربع سکه (قبل 86) 61,500,000

حباب سکه

حباب سکه امامی 51,430,000

حباب سکه بهار آزادی 18,400,000

حباب نیم سکه 33,240,000

حباب ربع سکه 42,090,000

حباب سکه گرمی 28,500,00

یک خبر از افزایش قیمت طلا و نفت

به گزارش آرمان ملی آنلاین:  قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با پنج صدم درصد افزایش به ۷۷ دلار و ۸۱ سنت رسید.قیمت نفت خام برنت دریای شمال نیز با یک صدم درصد افزایش به ۸۲ دلار و ۴۶ سنت رسید.قیمت هر گرم طلا نیز با ۷۵ صدم درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۱۸ سنت رسید.

قیمت طلا ترمز برید/ طلا در آستانه ورود به کانال جدید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، قیمت طلا در بازار جهانی ۲۱ دلار پرید و روی قیمت یک هزار و ۹۹۹ دلار ایستاد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد ‌که در طول یک هفته گذشته اونس طلا ۳۵ دلار افزایش یافته است. عملکرد طلا در بازار جهانی در طول یک ماه گذشته هم رشد ۱۸ دلاری را نشان می‌دهد.

براساس گزارش رویترز، پایین آمدن ارزش دلار و سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا قیمت طلا را در روز سه‌شنبه افزایش داده است.

سرمایه‌گذاران منتظر جزییات آخرین اجلاس فدرال رزرو هستند تا نشانه‌های بیشتری در مورد دورنمای نرخ بهره به دست آورند.

نشانه‌های آهسته شدن تورم در آمریکا، امید به توقف روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را بالا برده است.

امروز قیمت طلا افزایش بیش از ۱۷ دلاری داشت!

امروز قیمت طلا و سکه با افزایش، بازگشایی شد و نوسانات کاهشی قیمت دلار در ابتدای امروز، نتوانست بازار طلا را تحت تاثیر قرار دهد. از ابتدای هفته، این نخستین روز است که بازار طلا به شکل یکدست در روند صعودی قرار گرفته است.

امروز قیمت طلا و سکه با افزایش، بازگشایی شد و نوسانات کاهشی قیمت دلار در ابتدای امروز، نتوانست بازار طلا را تحت تاثیر قرار دهد. از ابتدای هفته، این نخستین روز است که بازار طلا به شکل یکدست در روند صعودی قرار گرفته است.

 

طی روز‌های قبل، نوسانات قیمت در بازار طلا از تحرکات محدود قیمت دلار پیروی می‌کرد، اما لیدر امروز قیمت طلا و سکه، انس جهانی طلا بود. گفتنی است امروز قیمت طلای جهانی افزایش بیش از ۱۷ دلاری داشت و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۹۴۵ دلار در حال معامله است.

چشم بازار طلا به نوسانات دلار و انس

در همین راستا نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به کاهش قیمت طلا و سکه از ابتدای هفته جاری  گفت: «بازار طلا از ابتدای هفته با نوسانات قیمت دلار همراه شد و افت یک تا سه درصدی داشت؛ اما افزایش انس جهانی طلا در روز جاری قیمت طلا و سکه در بازار داخلی را با خود همراه کرد.»

 

وی به شرایط رکودی بازار طلای داخلی اشاره کرد و اظهار داشت: «از ابتدای سال این رکود سنگین در بازار وجود داشته و میزان آن به اندازه‌ای است که در دوران کرونا هم به این صورت نبوده است.»

این مقام صنفی تاکید کرد: «کاهش قیمت، کاهش تقاضا را تشدید کرده و در پی آن خرید طلا کاهش ٢٠ تا ۴٠ درصدی داشته است. این در حالی است که حتی تا ٢٠ درصد تقاضای عروس و داماد‌ها برای خرید طلا به سمت بدلیجات و نقره رفته است.»

 

وی با بیان اینکه تا آخر این هفته بازار نوسان خاصی نخواهد داشت، اظهار کرد: «فعلا دید فعالان بازار طلا به نوسانات قیمت دلار و تغییرات قیمت انس در بازار‌های جهانی است. باید توجه داشت رویداد‌های مهم سیاسی و اقتصادی جهانی، می‌تواند روی آینده طلا تاثیرگذار باشد.»

نیم‌سکه و ربع سکه تغییر قیمت نداشت

امروز ۳۰ آبان ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی رشد ۱۱۵ هزار تومانی داشت و با قیمت ۲۸ میلیون و ۷۶۲ هزار تومان معامله شد. در روز جاری سکه بهار با رشد ۸۲ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۴۰۲ هزار تومان معامله شد.

امروز قیمت نیم‌سکه و ربع سکه تنها قطعاتی بودند که بدون تغییر و با همان رقم روز قبل معامله شدند. این قطعات به ترتیب با قیمت‌های ۱۵ میلیون و ۵۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۵۰ هزار تومان معامله شدند. در روز جاری سکه گرمی رشد ۵۵ هزار تومانی داشت و با رقم پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد.

کاهش حباب سکه در روند صعودی قیمت

امروز قیمت طلا نیز رشد داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۷۶ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۴۷۸ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۱۷ هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۲۰ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز افزایش داشت و به دو میلیون و ۳۸۶ هزار تومان رسید.

در آخرین روز آبان حباب قطعات سکه برخلاف افزایش قیمت افت داشت. امروز حباب سکه امامی ۵۴ هزار تومان، سکه بهار ۳۷ هزار تومان، نیم‌سکه ۷۶ هزار تومان، ربع سکه ۳۸ هزار تومان افت داشت. حباب سکه گرمی تنها قطعه‌ای بود که افزایش ۳۵ هزار تومانی داشت.

طی روزهای قبل، نوسانات قیمت در بازار طلا از تحرکات محدود قیمت دلار پیروی می‌کرد اما لیدر امروز قیمت طلا و سکه، انس جهانی طلا بود. گفتنی است امروز قیمت طلای جهانی افزایش بیش از ۱۷ دلاری داشت و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۹۴۵ دلار در حال معامله است.

در همین راستا نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با اشاره به کاهش قیمت طلا و سکه از ابتدای هفته جاری به تجارت‌نیوز گفت: «بازار طلا از ابتدای هفته با نوسانات قیمت دلار همراه شد و افت یک تا سه درصدی داشت؛ اما افزایش انس جهانی طلا در روز جاری قیمت طلا و سکه در بازار داخلی را با خود همراه کرد.»| تجارت‌نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه