اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

هشدار سیل و بارش در این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 27 آبان 1402

امروز در نوار شرقی کشور از جمله شمال و شرق هرمزگان بارش‌های پراکنده رعدوبرق و کاهش نسبی دما رخ خواهد داد.

هشدار سیل و بارش در این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 27 آبان 1402
کدخبر : 21407
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

-  امروز در نوار شرقی کشور از جمله شمال و شرق هرمزگان بارش‌های پراکنده رعدوبرق و کاهش نسبی دما رخ خواهد داد.

- یکشنبه در بیشتر نواحی کشور جوی آرام و پایدار برقرار است.

- سامانه بارشی بعدی از سمت شمال غرب و غرب دوشنبه وارد کشور می‌شود و نیمه غربی کشور شاهد بارندگی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا، به گفته سازمان هواشناسی کشور، امروز در نوار شرقی کشور، به ویژه در مناطق شمال و شرق هرمزگان، بارش‌های پراکنده باران، رعدوبرق و کاهش نسبی دما پیش‌بینی شده است. همچنین، در روز یکشنبه، وضعیت جوی در بیشتر نقاط کشور آرام و پایدار خواهد بود.

به علاوه، سامانه بارشی بعدی در روز دوشنبه از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور خواهد شد و در نتیجه، استان‌های نیمه غربی کشور با بارش باران مواجه خواهند شد.

به گزارش صد آنلاین ، فریبا گودرزی در تشریح وضعیت جوی و آب و هوای امروز جمعه ۲۶ آبان ماه گفت: امروز در شرق و جنوب شرق کشور، هرمزگان، جنوب فارس و بوشهر، بارش پراکنده و گاهی رگبار و رعدوبرق رخ می‌دهد.

کارشناس هواشناسی گفت: علاوه بر این، با عبور موج جدید از روی نوار شمالی کشور، در شمال غرب و استان‌های ساحلی خزر، برای کرمانشاه و لرستان انتظار بارش باران، رعدوبرق و وزش باد و کاهش نسبی دما وجود دارد.

به گفته گودرزی در دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور پدیده غالب وزش باد است و فردا در نوار شرقی کشور از جمله شمال و شرق هرمزگان بارش‌های پراکنده رعدوبرق و کاهش نسبی دما رخ خواهد داد.

وی افزود: از اواخر وقت شنبه در آذربایجان شرقی بارش پراکنده رخ می‌دهد و یکشنبه در بیشتر نواحی کشور جوی آرام و پایدار برقرار است.

کارشناس هواشناسی تاکید کرد: از روز دوشنبه سامانه بارشی بعدی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود و نیمه غربی کشور شاهد بارندگی خواهد بود.

گودرزی گفت: تهران امروز آسمانی صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد دارد که گاهی شدید می‌شود.

وی افزود: بیشینه دمای پایتخت امروز ۲۰ درجه بالای صفر می‌شود و فردا در بخش‌هایی از استان تهران غبار محلی خواهیم داشت.

به نقل از ایرنا، هواشناسی روز جمعه با صدور هشدار سطح نارنجی، زمان فعالیت این سامانه را از عصر امروز جمعه تا صبح فردا شنبه اعلام کرد و نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب، رانش زمین و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی ، کاهش دید و اختلال در ترددهای جاده‌ای هشدار داد.

طبق پیش بینی هواشناسی این سامانه ناپایدار جوی که با بارندگی، گاهی به صورت رگبار و رعد و برق، وزش باد به نسبت شدید موقتی، کاهش دما و احتمال تگرگ نیز همراه است، تمام سطح استان به ویژه مناطق جلگه ای تا میان بند نواحی مرکزی و شرقی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

هواشناسی در اخطاریه سطح نارنجی خود به شهروندان توصیه که علاوه بر رعایت جوانب احتیاط در هنگام ترددهای جاده ای، مقاوم سازی سازه های کم مقاوم، خودداری از صعود به ارتفاعات و سایر اقدامات پیشگیرانه، از اسکان یافتن در کنار رودخانه ها و یا حاشیه جاده ها خودداری کنند.

براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی امروز مازندران صاف تا نیمه ابری و از بعدازظهر از سمت غرب استان ابری به تدریج با رگبار و رعد وب رق ، وزش باد به نسبت شدید ،کاهش دما، احتمال تگرگ و در مناطق سردسیرکوهستانی با بارش پراکنده برف همراه خواهد بود.

آسمان مازندران در روز شنبه صاف تا نیمه ابری و در روزهای یکشنبه و دوشنبه نیز صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش دما و از اواخر وقت دوشنبه با افزایش ابر و وزش باد گاهی شدید و در ارتفاعات غربی با رگبار باران پیش بینی شده است.

هواشناسی شرایط جوی استان در روز سه شنبه در ارتفاعات نیمه غربی را ابری با بارندگی و وزش باد شدید، در گردنه های کوهستانی با بارش برف و در سایر مناطق را نیز نیمه ابری از بعدازظهر ابری با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد به نسبت شدید و در روز چهارشنبه را نیز صاف تا نیمه ابری پیش بینی کرده است.

داده های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی مازندران نشان می دهد که قراخیل قائم شهر با ثبت دمای ۲۷ و بلده با ۱۵.۹ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرم ترین و خنک ترین مناطق مازندران در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران نیز امروز در گرم ترین ساعت به ۲۶ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته یک درجه افزایش را نشان می دهد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه