قیمت مرغ | قیمت مرغ امروز در بازار

قیمت مرغ امروز بازار را مختل کرد | قیمت مرغ به چند رسید؟

برنج خارجی از ابتدای سال هر ماه کیلویی دو، سه هزار تومان گران شده و حالا اگر سری به بازار بزنید و کیسه ۱۰ کیلویی برنج هندی برند خوشپخت را بردارید، باید موقع حساب کردن چیزی حدود ۵۹۰ هزار تومان بپردازید؛ کیلویی ۵۹ هزار تومان که دقیقا ۲۰ هزار تومان بیشتر از پارسال است.

قیمت مرغ امروز بازار را مختل کرد | قیمت مرغ به چند رسید؟
کدخبر : 21266
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 قیمت مرغ طی چند ماه گذشته افزایشی بود. قیمت مرغ در بازار با نوسان همراه است. قیمت مرغ پس از بین بردن جوجه های یک روزه روند صعودی به خود گرفت. قیمت مرغ به دلیل نبود نظارت موثر گران شد. قیمت مرغ امروز را در ادامه می خوانیم.

قیمت برنج ایرانی در یک سال گذشته تفاوتی نداشته، اما نمونه‌های خارجی ۴۵ درصد گران شدند

به تفاوت قیمت برنج ایرانی و خارجی در یک سال گذشته کاهش پیدا کرده است. آمارهای رسمی مشخص می‌کند قیمت برنج ایرانی ظرف ۱۲ ماه قبلی از کیلویی ۱۱۲ هزار و ۲۵۰ تومان به ۱۱۱ هزار و ۷۷۰ تومان رسیده، اما در همین مدت قیمت برنج خارجی با رشد ۴۵ درصدی از کیلویی ۳۹ هزار و ۸۰۰ تومان به کیلویی ۵۷ هزار و ۷۰۰ تومان تبدیل شده است.

دبیر انجمن تولیدکننده‌ها و تامین‌کننده‌های برنج علت گران شدن نمونه‌های خارجی را به کاهش ۴۵ درصدی واردات درمقایسه با پارسال می‌داند و مهمترین دلیل حال و روز برنج ایرانی را به نبود تقاضا در بازار ارتباط می‌دهد.

قیمت برنج ایرانی؛ کیلویی ۱۱۱ هزار تومان و ۷۷۰ تومان

قیمت برنج ایرانی براساس آخرین داده‌های رسمی به‌طور متوسط کیلویی ۱۱۱ هزار و ۷۷۰ تومان است. این را مرکز آمار ایران طبق پایش‌های صورت‌گرفته در مهرماه امسال اعلام کرده و گزارشی که تحت‌عنوان متوسط قیمت اقلام خوراکی روی خروجی سایت این نهاد قرار گرفته، مشخص می‌کند قیمت برنج ایرانی از یک سال قبل تا الان تفاوت زیادی نداشته است.

قیمت برنج ایرانی مهر ۱۴۰۱ به‌شکل متوسط کیلویی ۱۱۲ هزار و ۲۵۰ تومان بوده و در این مدت قیمت برنج ایرانی به‌شکل دقیق کیلویی ۴۸۰ تومان پایین آمده است.

قیمت برنج ایرانی از مهر پارسال تا امسال هر ماه در بازه‌ای بین کیلویی ۱۱۱ هزار و ۷۷۰ تا ۱۲۳ هزار و ۸۶۰ تومان بالا و پایین شده است. عدد آخری بیشترین قیمت برنج ایرانی در عرض یک سال گذشته محسوب می‌شود و اسفند پارسال به‌ثبت رسیده است.

برنج طارم ممتاز گلستان که یکی از کیسه‌های معروف برنج ایرانی در بازار و سوپرمارکتی‌هاست، به‌عنوان مثال آبان پارسال کیلویی ۱۴۸ هزار تومان فروخته می‌شد و بابت کیسه ۱۰ کیلویی آن باید یک میلیون و ۴۸۰ هزار تومان پرداخت می‌کردیم. همین کیسه را الان تقریبا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌فروشند. یا مثلا برنج هاشمی برند طبیعت که در این مدت از کیلویی ۱۱۶ به ۹۲ هزار تومان رسیده است.

کاهش جزیی قیمت برنج ایرانی از زبان رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی به کمبود تقاضا برای این کالا مربوط می‌شود و بهار امسال دبیر انجمن تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان برنج ایرانی به روی زمین ماندن ۴۵ درصد برنج‌های کشت‌شده از پارسال اشاره کرده است.

قیمت برنج خارجی؛ کیلویی ۵۷ هزار و ۷۴۰ تومان

خرید برنج خارجی در ماه گذشته کیلویی ۵۷ هزار و ۷۴۰ تومان هزینه داشته است. مرکز آمار این عدد را متوسط قیمت برنج خارجی اعلام کرده و در گزارش قیمت اقلام خوراکی‌ها کف و سقف قیمت برنج خارجی در مهرماه به‌ترتیب کیلویی ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان و ۷۵ هزار و ۹۰۰ تومان است.

قیمت برنج خارجی درحالی از مرز کیلویی ۵۷ هزار تومان عبور کرده که این عدد درمقایسه با مهر پارسال تقریبا ۴۵ درصد بیشتر شده است. خرید برنج خارجی آن موقع به‌طور متوسط کیلویی ۳۹ هزار و ۸۰۰ تومان خرج برمی‌داشت و ظرف ۱۲ ماه تقریبا کیلویی ۱۸ هزار تومان به قیمت برنج خارجی اضافه شد.

قیمت برنج خارجی آبان پارسال از کیلویی ۳۹ هزار و ۸۰۰ به ۴۰ هزار و ۴۲۰ تومان رسید. تا دی‌ماه قیمت برنج خارجی تفاوت زیادی نداشت، اما آن ماه هر کیلو برنج خارجی به‌طور متوسط کیلویی ۴۲ هزار و ۳۰۰ تومان فروخته شد. به پایان سال که رسیدیم، متوسط قیمت برنج خارجی تا کیلویی ۴۷ هزار و ۶۰۰ تومان بالا آمد.

برنج خارجی از ابتدای سال هر ماه کیلویی دو، سه هزار تومان گران شده و حالا اگر سری به بازار بزنید و کیسه ۱۰ کیلویی برنج هندی برند خوشپخت را بردارید، باید موقع حساب کردن چیزی حدود ۵۹۰ هزار تومان بپردازید؛ کیلویی ۵۹ هزار تومان که دقیقا ۲۰ هزار تومان بیشتر از پارسال است.

برنج خارجی درحالی نسبت به پارسال حدود ۴۵ درصد گران شده که تقریبا به‌همین میزان از حجم واردات برنج خارجی درمقایسه با پارسال آب رفته است. گفته می‌شود در هفت ماه ابتدایی پارسال ۸۹۶ هزار تن برنج خارجی به کشور تزریق شده، اما در مدت مشابه امسال این عدد به ۵۵۰ هزار تومان تقلیل پیدا کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه