یارانه جدید | اخبار یارانه جدید

مبلغ یارانه هر دهک چقدر است؟ | یارانه این ماه کدام دهک ها افزایش می یابد؟

کدام دهک‌ها به طرح کالابرگ اضافه می‌شوند؟

مبلغ یارانه هر دهک چقدر است؟ | یارانه این ماه کدام دهک ها افزایش می یابد؟
کدخبر : 21004
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

طبق پیش بینی ها قرار است رقم یارانه جدید در سال آینده افزایش داشته باشد.یارانه جدید قرار است هم به صورت نقدی هم به صورت کالابرگ توزیع شود.افزایش یارانه جدید در سال آینده 10 درصد است.یارانه جدید به11 کالا اختصاص داده خواهد شد. در ادامه به آخرین اخبار از یارانه جدید می پردازیم.

با پیوستن دهک‌های اول تا هفتم به طرح کالابرگ، در حال حاضر ۸۰ درصد مردم ایران مشمول این طرح هستند و آنطور که مقامات وزارت رفاه می‌گویند به‌زودی دهک‌های هشتم و نهم هم می‌توانند علاوه بر خرید ۱۱ قلم کالای اساسی معرفی‌شده در سبد خرید، از یارانه تشویقی ۱۲۰ هزار تومانی هم بهره‌مند شوند.

اواخر مهرماه امسال بود که خبری مبنی بر پیوستن دهک‌های هشتم و نهم به طرح کالابرگ در صدر اخبار قرار گرفت. هم‌اکنون دهک‌های اول تا هفتم مشمول این طرح هستند و قرار است باقی دهک‌ها به مرور به آن اضافه شوند. احتمال جابه‌جایی دهک‌ها نیز تایید شده است. در این فرآیند ممکن است بعضی دهک‌‌ها به دهک پایین‌تر و برخی دیگر به دهک بالاتر بروند.

بر اساس تصمیمی که گرفته شده هم‌اکنون دهک‌های اول تا سوم یارانه ۴۰۰ هزار تومانی به دستشان می‌رسد که اگر اعتبار ۱۲۰ هزار تومانی در قالب یارانه تشویقی به آنها اختصاص یابد، یارانه آنها به ازای هر نفر به ۵۲۰ هزار تومان می‌رسد.

اما دهک‌های بعدی تا دهک هفتم، یارانه ۳۰۰ هزار تومانی می‌گیرند که با احتساب اعتبار ۱۲۰ هزار تومانی، یارانه‌شان ۴۲۰ هزار تومان می‌شود./تجارت‌نیوز

چطور مبلغ یارانه نقدی خود را افزایش دهیم؟

به گزارش اقتصاد ایران، اخیرا قوانین بسیاری در حوزه واریز یارانه نقدی ابلاغ شده است و تسهیلات مختلفی در این حوزه برای مشمولان واریز می‌شود. قرار است به دهک‌های یک تا سه درآمدی یارانه ۵۲۰ هزار تومانی تعلق گیرد. همچنین بنا بر گفته مسئولان احتمال تبدیل دهک به صدک درآمدی نیز وجود دارد.

با اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی و مشمول شدن دهک اول تا هفتم کم‌درآمد، ۸۰ درصد مردم ایران مشمول طرح کالابرگ الکترونیکی شدند و به زودی با پیوستن دو دهک نهم و دهم زنجیره طرح کامل‌تر شده و خانوارها علاوه بر امکان خرید ۱۱ قلم کالای اساسی به نرخ سال قبل، از یارانه نقدی و تشویقی ۱۲۰ هزار تومانی بهره‌مند خواهند شد.

اواخر مهرماه امسال سیدصولت مرتضوی ـ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیوستن دهک‌های هشتم و نهم به طرح کالابرگ الکترونیکی خبر داد و گفت: در حال حاضر دهک‌های ششم و هفتم را به طرح اضافه کردیم و به تدریج باقی دهک‌ها را هم اضافه می‌کنیم.

وی همچنین احتمال جابه‌جایی دهک‌ها را تایید کرد و گفت: امکان دارد بعضی دهک‌ها که دهک‌های بالاتر هستند به دهک‌های پایین‌تر بروند و بعضی دیگر که دهک‌های پایین‌تر هستند به دهک‌هایی بالاتر ارتقاء یابند.

گام نخست مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی از ۱۳ خردادماه امسال برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی به اجرا درآمد و سپس به شکل تدریجی به سایر دهک‌های اول تا سوم تعمیم داده شد.

به موجب طرح‌ کالابرگ الکترونیکی امکان خرید ۱۱ قلم کالای اساسی ازقبیل گوشت منجمد،روغن مایع،برنج ایرانی، پینر، شیر و ماست کم چرب،حبوبات، مرغ، تخم‌مرغ،ماکارونی و قند و شکر فراهم شده و مشمولان این طرح در صورت اختصاص ۵۰ درصد اعتبار یارانه خود به خرید ۱۱ قلم کالای پیش‌بینی شده از شارژ ۱۲۰ هزار تومان یارانه تشویقی بهره‌مند خواهند شد.

از دوم شهریور ماه امسال اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی به پنج دهک تسری یافت و دو دهک ۴ و ۵ نیز مشمول اجرای این طرح شدند تا اینکه مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی با پیوستن دو دهک ۶ و ۷ از روز شنبه ۲۲ مهرماه آغاز شد و بنا به گفته مسئولان وزارت رفاه اجرای طرح با استقبال بیش از ۱۲ میلیون نفری مواجه شده است.

در حال حاضر دهک‌های اول تا سوم، ۴۰۰ هزار تومان یارانه نقدی دریافت می‌کنند که با احتساب اعتبار مازاد ۱۲۰ هزار تومان ماهانه به ازای هر نفر ۵۲۰ هزار تومان یارانه تعلق می‌گیرد اما دهک‌های چهارم تا هفتم به ازای هر نفر از یارانه ۳۰۰ هزار تومانی برخوردارند که با احتساب شارژ ۱۲۰ هزار تومانی،‌ مبلغ ۴۲۰ هزار تومان به عنوان یارانه تشویقی در هر ماه به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

با پیوستن دهک‌های ۶ و ۷، جامعه تحت پوشش این طرح که پیش از این ۴۱ میلیون نفر بود به ۶۱ میلیون نفر رسید و ۸۰ درصد مردم مشمول طرح کالابرگ الکترونیکی شدند.

خوشبختانه امکان خرید اینترنتی با کالابرگ نیز فراهم شده و آنطور که معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته مردم می‌توانند خرید اینترنتی خود را از فروشگاه‌های اینترنتی که به وزارت تعاون متصل هستند و به زودی اعلام خواهند شد، انجام دهند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه