اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

هشدار تگرگ و باران در این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 4 آبان 1402

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: تا پایان هفته شاهد بارش باران و تگرگ در نواحی جنوبی کشور خواهیم بود.

هشدار تگرگ و باران در این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 4 آبان 1402
کدخبر : 20948
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

به نقل از اندیشه معاصر، صادق ضیائیان گفت: امروز پنج‌شنبه در بخش‌های از استان‌های هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، جنوب بوشهر، جنوب فارس و جزایر تنگه هرمز همچنین ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و جنوب اصفهان رگبار و رعدوبرق و در نواحی مستعد ریزش تگرگ، وزش باد شدید وگاهی همراه با خیزش گردوخاک پیش بینی می‌شود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی روز جمعه این شرایط در مناطقی از سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و بخش‌هایی از هرمزگان ادامه خواهد داشت.

او می گوید: روز شنبه در بخش‌هایی از جنوب شرق کشور ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می رود.

او گفت: روز یکشنبه در غالب مناطق کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود و دوشنبه در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز افزایش ابر و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

ضیائیان گفت: در نوار شمالی کشور از امروز تا یکشنبه روند تدریجی افزایش دما و دوشنبه در این نواحی کاهش محسوس دما انتظار می رود.

دعوای داغ

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز در بخش‌هایی از استان‌های جنوبی مانند هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، جنوب فارس، بوشهر، جزایر تنگه هرمز و ارتفاعات چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس و جنوب اصفهان رگبار و رعد و برق رخ می‌دهد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را تشریح کرد و گفت: امروز در بخش‌هایی از استان‌های جنوبی کشور مانند هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، جنوب فارس، بوشهر، جزایر تنگه هرمز و ارتفاعات و دامنه‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس و جنوب اصفهان رگبار و رعد و برق رخ می‌دهد.

رفیعی افزود: در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روز جمعه همین شرایط جوی در مناطقی از سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و هرمزگان ادامه پیدا می‌کند.

به گفته رفیعی روز شنبه نیز بخش‌هایی از جنوب شرق کشور بارش‌ها را به شکل پراکنده دریافت می‌کند.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: از نظر شرایط دمایی در نوار شمالی کشور از امروز تا یکشنبه روند تدریجی افزایش دما رخ می‌دهد، اما روز دوشنبه با توجه به نفوذ پرفشار روی دریای خزر این مناطق مجددا کاهش محسوس دما را تجربه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: تهران امروز آسمان صاف و در بعد ازظهر وزش باد را خواهد داشت.

بیشینه دمای تهران ۲۵ درجه سانتی گراد و کمینه دما ۱۵ درجه سانتی گراد بالای صفر گزارش شد.

رفیعی یادآور شد: با توجه به هشدار نارنجی منتشر شده، امروز مناطقی از هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان و چهارمحال و بختیاری، چون بارش‌ها شدت دارد، مخاطراتی احتمال می‌رود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه