از لغو کنسرت علیرضا قربانی تا عذر خواهی معاون ارشاد | علیرضا قربانی بر می گردد

روز گذشته خبر برگزاری نشدن کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان موجب ایجاد این شائبه شد که علت برگزاری نشدن این اجرا، عدم صدور اجازه‌ی حضور نوازندگان زن روی صحنه بوده است.

از لغو کنسرت علیرضا قربانی تا عذر خواهی معاون ارشاد | علیرضا قربانی بر می گردد
کدخبر : 20791
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

روز گذشته علیرضا قربانی با انتشار مطلبی از برگزار نکردن کنسرت‌هایش در اصفهان خبر داد. بیان این مطلب از سوی علیرضا قربانی موجب شد که برخی، برگزار نکردن این کنسرت را به حضور نوازندگان زن در گروه علیرضا قربانی ربط دهند. از روز گذشته هم در فضای مجازی این شایعه قوت گرفته که مجوز کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان را صادر نکرده‌اند و شرطِ صدور مجوز را حذف نوازندگان زن از گروه بیان کرده‌اند.

حالا محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در گفت‌وگو با برنامه رادیویی «استودیو هشت» درباره لغو کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان توضیحاتی را به این شرح ارائه کرده است: مجوز کنسرت توسط وزارت ارشاد و همچنین اداره ارشاد اصفهان صادر شده بود. با این حال به دلیل اتفاقی که این میان رخ داد فرمانداری اصفهان نامه لغو را زدند و گفتند فعلا (برگزار کنندگان کنسرت) دست نگه دارند تا مساله‌ای بررسی شود.

وی با اشاره به پیگیری‌های خود نسبت به ماجرا اضافه کرد: من به شخصه با علیرضا قربانی تماس گرفتم و عذرخواهی کردم. خود آقای قربانی هم گفت که مجموعه وزارت ارشاد همه همکاری‌ها را داشته  است.

سالاری تصریح کرد: بخشی از ماجرا را هم همانطور که می‌دانید هم تامین استان و هم نهادهای دیگر که تامین را در اختیار دارند باید اظهار نظر کنند.

وی اضافه کرد: این اتفاق باعث شد با آقای قربانی تماس بگیرم و عذرخواهی کنم با اینکه وزارت ارشاد در این اتفاق واقعا مقصر نبود. با استاندار اصفهان هم گفتگو شد و خود آقای وزیر هم با استاندار صحبت کردند و امیدواریم به زودی رفع مشکل شود.

معاون هنری ارشاد درباره شایعه حضور نوازندگان زن در کنسرت که باعث لغو آن شده است بیان کرد: این یک گمانه زنی است چون ما در شهر اصفهان هنرستان موسیقی دختران را داریم و زیر نظر وزارت ارشاد است. ضمن اینکه شب قبل هم گروه دیگری از خوانندگان پاپ در آن سالن برنامه اجرا کرده است.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره ورود فرمانداری به ماجرا یاداور شد: باید توجه داشت وقتی خبری به نهادهایی از حوزه امنیت و تامین استان می‌رسد و مشکلی این چنینی پیش می‌آید ممکن است به دلایلی احتیاط کنند.

سالاری در ادامه درباره جلسه شورای تامین قبل از مجوز گفت: مجوز صادر شد و نامه توسط ارشاد به اماکن هم رفت و دوستان از اماکن هم مجوز گرفتند در این فاصله اتفاقی باعث شد که فرمانداری نامه بزند و بخواهد کنسرت لغو شد این که ابعاد ماجرا چیست و اینکه به خاطر نوازنده خانم بوده است یا چیز دیگر، هنوز به آن نرسیده‌ام. بالاخره شرایط منطقه همانطور که مستحضر هستید ملتهب است و شاید هم به دلیل موارد این چنینی بوده است.

وی در پایان عنوان کرد: انشالله مشکل حل می‌شود و به زودی شاهد کنسرت علیرضا قربانی خواهیم بود.

محمود سالاری معاون وزیر ارشاد در امور هنری در پی خبر لغو کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان، اعلام کرد: کنسرت آقای قربانی مجوزهای لازم را از اداره کل فرهنگ و ارشاد استان اصفهان داشته و از این نظر هیچ مشکلی برای اجرای ایشان وجود نداشته است.

وی بیان کرد: متأسفانه در روند برگزاری این کنسرت برخی ناهماهنگی‌ها با ارشاد استان منجر به لغو این کنسرت شده است.

سالاری در ادامه گفت که با تماس تلفنی با آقای قربانی ضمن عذرخواهی از ایشان پیگیر حل مشکل این هنرمند گرامی کشور شدم و قول پیگیری تا حل کامل این مسأله را می‌دهم. همین‌طور طی تماس با مدیرکل  فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در این مورد هماهنگی جهت رفع موانع را خواستار شدم./تسنیم

معاون هنری وزارت فرهنگ در پایان بیان کرد که امیدوارم کنسرت آقای قربانی به‌زودی در شهر اصفهان اجرا داشته باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه